Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bez videa. Netflix umožňuje v aplikaci přehrávat jen zvuk

16.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Netflix vydal očekávanou funkci, díky které lze přehrávat pouze audio stopu filmů a seriálů. Novinka je testována v aplikaci pro Android, ale zatím byla zpřístupněna jen vybraným uživatelům.
Netflix rád experimentuje s funkcemi, které nabízí svým předplatitelům. V minulosti přidal třeba možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání, což se nesetkalo s pochopením u některých filmových tvůrců i diváků. Přesto se americký gigant nakonec rozhodl po několikaměsíčním testování tuto novinku vypustit do světa. Stejně rozporuplné reakce lze očekávat i v případě další funkce, která se na Netflixu objevila tento týden. Jedná se o režim, který umožňuje přehrávat výhradně zvuk, nikoliv video. To znamená, že pořady můžete pouze poslouchat.
 
 
Stejně jako v případě zrychleného přehrávaní si část uživatelů nejspíš bude klepat na čelo, proč by takovou funkci měli používat. Obraz se přece jen může zdát jako nedílná součást většiny filmů a seriálů. V některých případech ovšem může zvukový režim dávat smysl. Jedná se třeba o některé sitcomy, stand-upy nebo dokumenty, kde nemusí být tolik důležitá vizuální stránka. V takovém případě nemusí být od věci vypnout video, abyste během poslechu mohli běhat, uklízet nebo zkrátka používat pořád jako zvukovou kulisu k jiným činnostem. Absence videa navíc umožňuje šetřit baterii zařízení i přenesená data.
 
Režim přehrávání zvuku bez videa byl poprvé objeven v aplikaci pro Android před několika týdny. Tehdy se ovšem jednalo pouze o zmínku v kódu a až nyní je funkce konečně dostupná, i když stále jen pro vybrané uživatele. Pro testování některých novinek volí Netflix tento postup, aby zjistil, zda bude o funkci mezi uživateli zájem. Web Android Police měl možnost vyzkoušet nový režim a uvádí, že funkce byla aktivována na straně serveru, nebylo tedy nutné stahovat novou verzi z Obchodu Play (to nejspíš zajistila již předchozí aktualizace z podzimu).
 
 
Při přehrávání pořadu přes celou obrazovku se potom objeví tlačítko „Vypnout video“. Po tapnutí obrazovka zčerná, ale všechny ovládací prvky zůstanou na svém místě. V nastavení lze dokonce aktivovat, aby se video vypnulo automaticky – vždy nebo pouze po připojení sluchátek či externího reproduktoru.