www.tvfreak.cz
>
>
>

Bez videa. Netflix umožňuje v aplikaci přehrávat jen zvuk

Bez videa. Netflix umožňuje v aplikaci přehrávat jen zvuk
, , aktualita
Netflix vydal očekávanou funkci, díky které lze přehrávat pouze audio stopu filmů a seriálů. Novinka je testována v aplikaci pro Android, ale zatím byla zpřístupněna jen vybraným uživatelům.
K oblíbeným
reklama
Netflix rád experimentuje s funkcemi, které nabízí svým předplatitelům. V minulosti přidal třeba možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání, což se nesetkalo s pochopením u některých filmových tvůrců i diváků. Přesto se americký gigant nakonec rozhodl po několikaměsíčním testování tuto novinku vypustit do světa. Stejně rozporuplné reakce lze očekávat i v případě další funkce, která se na Netflixu objevila tento týden. Jedná se o režim, který umožňuje přehrávat výhradně zvuk, nikoliv video. To znamená, že pořady můžete pouze poslouchat.
 
 
Stejně jako v případě zrychleného přehrávaní si část uživatelů nejspíš bude klepat na čelo, proč by takovou funkci měli používat. Obraz se přece jen může zdát jako nedílná součást většiny filmů a seriálů. V některých případech ovšem může zvukový režim dávat smysl. Jedná se třeba o některé sitcomy, stand-upy nebo dokumenty, kde nemusí být tolik důležitá vizuální stránka. V takovém případě nemusí být od věci vypnout video, abyste během poslechu mohli běhat, uklízet nebo zkrátka používat pořád jako zvukovou kulisu k jiným činnostem. Absence videa navíc umožňuje šetřit baterii zařízení i přenesená data.
 
Režim přehrávání zvuku bez videa byl poprvé objeven v aplikaci pro Android před několika týdny. Tehdy se ovšem jednalo pouze o zmínku v kódu a až nyní je funkce konečně dostupná, i když stále jen pro vybrané uživatele. Pro testování některých novinek volí Netflix tento postup, aby zjistil, zda bude o funkci mezi uživateli zájem. Web Android Police měl možnost vyzkoušet nový režim a uvádí, že funkce byla aktivována na straně serveru, nebylo tedy nutné stahovat novou verzi z Obchodu Play (to nejspíš zajistila již předchozí aktualizace z podzimu).
 
 
Při přehrávání pořadu přes celou obrazovku se potom objeví tlačítko „Vypnout video“. Po tapnutí obrazovka zčerná, ale všechny ovládací prvky zůstanou na svém místě. V nastavení lze dokonce aktivovat, aby se video vypnulo automaticky – vždy nebo pouze po připojení sluchátek či externího reproduktoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik