www.tvfreak.cz
>
>
>

Bez videa. Netflix umožňuje v aplikaci přehrávat jen zvuk

Bez videa. Netflix umožňuje v aplikaci přehrávat jen zvuk
, , aktualita
Netflix vydal očekávanou funkci, díky které lze přehrávat pouze audio stopu filmů a seriálů. Novinka je testována v aplikaci pro Android, ale zatím byla zpřístupněna jen vybraným uživatelům.
K oblíbeným
reklama
Netflix rád experimentuje s funkcemi, které nabízí svým předplatitelům. V minulosti přidal třeba možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání, což se nesetkalo s pochopením u některých filmových tvůrců i diváků. Přesto se americký gigant nakonec rozhodl po několikaměsíčním testování tuto novinku vypustit do světa. Stejně rozporuplné reakce lze očekávat i v případě další funkce, která se na Netflixu objevila tento týden. Jedná se o režim, který umožňuje přehrávat výhradně zvuk, nikoliv video. To znamená, že pořady můžete pouze poslouchat.
 
 
Stejně jako v případě zrychleného přehrávaní si část uživatelů nejspíš bude klepat na čelo, proč by takovou funkci měli používat. Obraz se přece jen může zdát jako nedílná součást většiny filmů a seriálů. V některých případech ovšem může zvukový režim dávat smysl. Jedná se třeba o některé sitcomy, stand-upy nebo dokumenty, kde nemusí být tolik důležitá vizuální stránka. V takovém případě nemusí být od věci vypnout video, abyste během poslechu mohli běhat, uklízet nebo zkrátka používat pořád jako zvukovou kulisu k jiným činnostem. Absence videa navíc umožňuje šetřit baterii zařízení i přenesená data.
 
Režim přehrávání zvuku bez videa byl poprvé objeven v aplikaci pro Android před několika týdny. Tehdy se ovšem jednalo pouze o zmínku v kódu a až nyní je funkce konečně dostupná, i když stále jen pro vybrané uživatele. Pro testování některých novinek volí Netflix tento postup, aby zjistil, zda bude o funkci mezi uživateli zájem. Web Android Police měl možnost vyzkoušet nový režim a uvádí, že funkce byla aktivována na straně serveru, nebylo tedy nutné stahovat novou verzi z Obchodu Play (to nejspíš zajistila již předchozí aktualizace z podzimu).
 
 
Při přehrávání pořadu přes celou obrazovku se potom objeví tlačítko „Vypnout video“. Po tapnutí obrazovka zčerná, ale všechny ovládací prvky zůstanou na svém místě. V nastavení lze dokonce aktivovat, aby se video vypnulo automaticky – vždy nebo pouze po připojení sluchátek či externího reproduktoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik