www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí

Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí
, , aktualita
Funkce, kterou Netflix testoval od loňského roku, se nyní dostává ve větším měřítku mezi uživatele. Jedná se o možnost změny rychlosti přehrávání obsahu, která bude dostupná v aplikaci pro Android. Ne všichni jsou ovšem z novinky nadšeni…
K oblíbeným
reklama
Netflix se připojil k YouTube i některým dalším službám pro streamování videa a přidal některými uživateli žádanou funkci: změnu rychlosti přehrávání obsahu. Poprvé tuto vychytávku oznámil na konci října 2019, kdy zahájil její testování v omezeném rozsahu. A zdá se, že se funkce osvědčila, neboť se brzy dostane mezi všechny uživatele Netflixu. Firma totiž tento týden zahájila nasazování této funkce do své aplikace pro Android. Mělo by trvat ještě několik týdnů, než se rozšíří skutečně ke všem uživatelům. Co nevidět by také mělo být zahájeno testování v aplikaci pro iOS a ve webové verzi služby. Prozatím se tedy nemluví o televizních aplikacích, které se nejspíš dočkají až jako poslední, pokud s nimi tedy vůbec Netflix v tomto ohledu počítá.
 
 
A k čemu je vůbec nová funkce dobrá? Při přehrávání videa lze změnit jeho rychlost – zpomalit nebo naopak zrychlit až o polovinu. Konkrétně tedy budou k dispozici nastavení 0,5x, 0,75x, 1x, 1,25x a 1,5x. Dodejme, že YouTube jde v tomto ohledu ještě dál a nabízí také rychlosti až 0,25x nebo naopak 2x. Rychlost se nastavuje přímo v přehrávači pro každé video zvlášť, takže nové video se vždy spustí běžnou rychlostí. Funguje to dokonce i pro stažené video přehrávání offline. Zrychlení umožní zhlédnout více obsahu za stejný čas (někteří si stejnou funkci oblíbili při poslechu audioknih), naopak zpomalení umožní detailně si vychutnat některé scény nebo pomůže v případě, kdy nestíháte číst titulky. Netflix měl navíc implementovat technologii, která optimalizuje zvuk při zrychleném či zpomaleném přehrávání, aby jeho výška nebyla nepřirozená.
 
Pro některé uživatele přitom funkce může být klíčová pro to, aby si mohli vychutnat film či seriál lépe než předtím. Dvě významné americké organizace – Národní asociace neslyšících a Národní federace nevidomých – tuto novinky o Netflixu uvítaly. Některým osobám s poruchou sluchu umožní zpomalení držet krok při čtení titulků, zatímco osoby s postižením zraku jsou zase mnohdy schopné vnímat dialogy v rychlejším tempu než běžní diváci. Menší nadšení již projevili hollywoodští tvůrci. Již vloni, když začal Netflix tuto funkci testovat, se proti ní vyhradili třeba herec Aaron Paul nebo režisér Brad Bird. Filmaři totiž chtějí, aby lidé jejich snímky sledovali přesně tak, jak oni zamýšleli. Nutno ovšem podotknout, že zrychlení či zpomalení videa již podporovaly VHS, DVD i Blu-ray přehrávače, stejně jako některé set-top boxy s nahráváním obsahu. Ve světě filmu se tedy rozhodně nejedná o žádnou novinku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik