www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí

Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí
, , aktualita
Funkce, kterou Netflix testoval od loňského roku, se nyní dostává ve větším měřítku mezi uživatele. Jedná se o možnost změny rychlosti přehrávání obsahu, která bude dostupná v aplikaci pro Android. Ne všichni jsou ovšem z novinky nadšeni…
K oblíbeným
reklama
Netflix se připojil k YouTube i některým dalším službám pro streamování videa a přidal některými uživateli žádanou funkci: změnu rychlosti přehrávání obsahu. Poprvé tuto vychytávku oznámil na konci října 2019, kdy zahájil její testování v omezeném rozsahu. A zdá se, že se funkce osvědčila, neboť se brzy dostane mezi všechny uživatele Netflixu. Firma totiž tento týden zahájila nasazování této funkce do své aplikace pro Android. Mělo by trvat ještě několik týdnů, než se rozšíří skutečně ke všem uživatelům. Co nevidět by také mělo být zahájeno testování v aplikaci pro iOS a ve webové verzi služby. Prozatím se tedy nemluví o televizních aplikacích, které se nejspíš dočkají až jako poslední, pokud s nimi tedy vůbec Netflix v tomto ohledu počítá.
 
 
A k čemu je vůbec nová funkce dobrá? Při přehrávání videa lze změnit jeho rychlost – zpomalit nebo naopak zrychlit až o polovinu. Konkrétně tedy budou k dispozici nastavení 0,5x, 0,75x, 1x, 1,25x a 1,5x. Dodejme, že YouTube jde v tomto ohledu ještě dál a nabízí také rychlosti až 0,25x nebo naopak 2x. Rychlost se nastavuje přímo v přehrávači pro každé video zvlášť, takže nové video se vždy spustí běžnou rychlostí. Funguje to dokonce i pro stažené video přehrávání offline. Zrychlení umožní zhlédnout více obsahu za stejný čas (někteří si stejnou funkci oblíbili při poslechu audioknih), naopak zpomalení umožní detailně si vychutnat některé scény nebo pomůže v případě, kdy nestíháte číst titulky. Netflix měl navíc implementovat technologii, která optimalizuje zvuk při zrychleném či zpomaleném přehrávání, aby jeho výška nebyla nepřirozená.
 
Pro některé uživatele přitom funkce může být klíčová pro to, aby si mohli vychutnat film či seriál lépe než předtím. Dvě významné americké organizace – Národní asociace neslyšících a Národní federace nevidomých – tuto novinky o Netflixu uvítaly. Některým osobám s poruchou sluchu umožní zpomalení držet krok při čtení titulků, zatímco osoby s postižením zraku jsou zase mnohdy schopné vnímat dialogy v rychlejším tempu než běžní diváci. Menší nadšení již projevili hollywoodští tvůrci. Již vloni, když začal Netflix tuto funkci testovat, se proti ní vyhradili třeba herec Aaron Paul nebo režisér Brad Bird. Filmaři totiž chtějí, aby lidé jejich snímky sledovali přesně tak, jak oni zamýšleli. Nutno ovšem podotknout, že zrychlení či zpomalení videa již podporovaly VHS, DVD i Blu-ray přehrávače, stejně jako některé set-top boxy s nahráváním obsahu. Ve světě filmu se tedy rozhodně nejedná o žádnou novinku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik