www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ TH585 a TH685: duo Full HD projektorů na doma

BenQ TH585 a TH685: duo Full HD projektorů na doma
, , aktualita
BenQ přidává do nabídky další dva projektory určené pro domácí kino a hraní her, které si přitom udržely rozumnou cenu. TH585 a TH685 jsou sice podobné modely, ale liší se třeba projekční vzdáleností, odezvou nebo podporou HDR10.
K oblíbeným
reklama
BenQ pokračuje v rozšiřování své nabídky projektorů pro domácí použití. Po TK810 přichází s cenově dostupnějšími modely, které stojí méně než polovinu, ale postrádají inteligentní platformu nebo schopnost interpolace do 4K. I přesto by se mohlo jednat o vhodné řešení pro přehrávání filmů či hraní her. BenQ TH585 a TH685 využívají technologii DLP a nativní rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Výrobce uvádí relativně vysoký jas 3 500 ANSI lumenů, kontrastní poměr 10 000:1 a obnovovací frekvenci až 120 Hz. Jako světelný zdroj je používána klasická lampa, která by měla mít životnost 4 tisíce až 15 hodin provozu (podle používaného režimu).
 
 
Odlišnosti projektorů hledejme v některých parametrech. Pouze dražší BenQ TH685 podporuje formát vysokého dynamického rozsahu HDR10. Kromě toho se vyznačuje také nižší odezvou 8,3 ms, proto je ještě vhodnější pro hraní her. Ani TH585 ovšem s odezvou 16 ms příliš neztrácí. Další rozdíly hledejme v projekční vzdálenosti. TH685 vytvoří 100palcový obraz ze vzdálenosti 2,5 m a používá 1,3x zoom, zatímco TH585 s 1,1x zoomem potřebuje vzdálenost 3,32 m. Instalaci u obou variant usnadňuje také korekce lichoběžníkového zkreslení. Posledním rozdílem mezi oběma projektory najdeme v případě zvuku. Oba modely podporují technologii CineMaster Audio+ 2 a obsahují integrovaný reproduktor, ale v případě TH685 se jedná o 10W měnič, zatímco TH585 si musí vystačit s 5W.
Možnosti bezdrátového připojení u novinek nehledejte, místo toho projektory nabízejí následující konektory: D-Sub, HDMI, USB-A, RS-232 a 3.5 mm audio jack. Pokud při výběru nového projektoru dbáte na hlučnost a spotřebu energie, budou vás zájímat následující hodnoty: 206 W a 29 dB v režimu Eco, respektive 297 W a 35 dB v běžném režimu. Základní balení obsahuje dálkový ovladač. Projektory jsou již k sehnání na českém trhu. BenQ TH585 se cenou pohybuje okolo 16 000 Kč, zatímco za BenQ TH685 zaplatí zájemci okolo 20 000 Kč.
 
Zdroj: BenQ.com via Prad.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik