www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ TK810: chytrý projektor pro domácí kino

BenQ TK810: chytrý projektor pro domácí kino
, , aktualita
BenQ přinesl na český trh další 4K HDR projektor určený pro domácí kino. Model TK810 nejen podporuje aplikace jako Netflix a YouTube, ale umožňuje také snadno streamovat obsah ze smartphonu nebo počítače.
K oblíbeným
reklama
Návyky uživatelů se postupně mění a spolu s tím i funkce projektorů pro domácí kino. Stále častěji se projektory při přehrávání obsahu obejdou i bez počítače a pokud již jsou propojeny s nějakým dalším zařízením, tak je to často bezdrátově spárovaný smartphone. Do kategorie chytrých projektorů zapadá i nový BenQ TK810, který využívá operační systém Android v kombinaci s virtuálním obchodem Aptoide TV, odkud lze stáhnout aplikace jako Netflix, YouTube nebo Amazon Prime Video. Stačí tedy projektor připojit k internetu a začít sledovat videa i bez dalšího zařízení.
 
 
K dispozici jsou ovšem další možnosti, jako je bezdrátové streamování ze smartphonu, tabletu nebo počítače přes funkci Wi-Fi Direct. Využít lze také integrovaný přehrávač souborů z USB disku nebo dva vstupy HDMI (oba ve verzi 2.0b s podporou HDCP 2.2). Projektor je připraven pro rozlišení 4K Ultra HD, konkrétně 3840 x 2160 pixelů, které ovšem není nativní. To znamená, že tohoto rozlišení bude dosaženo posunutím pixelů, přesto ve výsledku můžeme očekávat jemnější obraz než v případě nativního Full HD Model lze využít pro přehrávání ve vysokém dynamickém rozsahu, konkrétně jsou podporovány základní formáty HDR10 a HLG.
 
Výrobce očekává, že projektor bude používán i za denního světla, proto se chlubí vysokým jasem 3 200 ANSI lumenů a technologie LumiExpert, který automaticky upravuje jas obrazu dle okolního osvětlení. Použit byl projekční systém DLP a lampa s životností až 15 000 hodin (v nejúspornějším režimu SmartEco). Technologie MEMC zase zabraňuje rozmazání obrazu při rychlém pohybu, k dispozici je dokonce také dedikovaný režim pro sportovní přenosy. Pro vytvoření obrazu o úhlopříčce 100 palců je nutné projektor umístit asi 3,4 metru od stěny. Instalaci usnadní 1,1násobný zoom a vertikální lichoběžníková korekce.
 
K dalším parametrům, které výrobce uvádí, patří pokrytí 92 % barevného prostoru Rec. 709 nebo kontrastní poměr 10 000:1. K ozvučení lze využít 5W integrovaný reproduktor. BenQ TK810 se na českém trhu prodává za cenu okolo 35 000 Kč.
 
Zdroj: Benq.eu 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik