www.tvfreak.cz
>
>
>

BenQ TK810: chytrý projektor pro domácí kino

BenQ TK810: chytrý projektor pro domácí kino
, , aktualita
BenQ přinesl na český trh další 4K HDR projektor určený pro domácí kino. Model TK810 nejen podporuje aplikace jako Netflix a YouTube, ale umožňuje také snadno streamovat obsah ze smartphonu nebo počítače.
K oblíbeným
reklama
Návyky uživatelů se postupně mění a spolu s tím i funkce projektorů pro domácí kino. Stále častěji se projektory při přehrávání obsahu obejdou i bez počítače a pokud již jsou propojeny s nějakým dalším zařízením, tak je to často bezdrátově spárovaný smartphone. Do kategorie chytrých projektorů zapadá i nový BenQ TK810, který využívá operační systém Android v kombinaci s virtuálním obchodem Aptoide TV, odkud lze stáhnout aplikace jako Netflix, YouTube nebo Amazon Prime Video. Stačí tedy projektor připojit k internetu a začít sledovat videa i bez dalšího zařízení.
 
 
K dispozici jsou ovšem další možnosti, jako je bezdrátové streamování ze smartphonu, tabletu nebo počítače přes funkci Wi-Fi Direct. Využít lze také integrovaný přehrávač souborů z USB disku nebo dva vstupy HDMI (oba ve verzi 2.0b s podporou HDCP 2.2). Projektor je připraven pro rozlišení 4K Ultra HD, konkrétně 3840 x 2160 pixelů, které ovšem není nativní. To znamená, že tohoto rozlišení bude dosaženo posunutím pixelů, přesto ve výsledku můžeme očekávat jemnější obraz než v případě nativního Full HD Model lze využít pro přehrávání ve vysokém dynamickém rozsahu, konkrétně jsou podporovány základní formáty HDR10 a HLG.
 
Výrobce očekává, že projektor bude používán i za denního světla, proto se chlubí vysokým jasem 3 200 ANSI lumenů a technologie LumiExpert, který automaticky upravuje jas obrazu dle okolního osvětlení. Použit byl projekční systém DLP a lampa s životností až 15 000 hodin (v nejúspornějším režimu SmartEco). Technologie MEMC zase zabraňuje rozmazání obrazu při rychlém pohybu, k dispozici je dokonce také dedikovaný režim pro sportovní přenosy. Pro vytvoření obrazu o úhlopříčce 100 palců je nutné projektor umístit asi 3,4 metru od stěny. Instalaci usnadní 1,1násobný zoom a vertikální lichoběžníková korekce.
 
K dalším parametrům, které výrobce uvádí, patří pokrytí 92 % barevného prostoru Rec. 709 nebo kontrastní poměr 10 000:1. K ozvučení lze využít 5W integrovaný reproduktor. BenQ TK810 se na českém trhu prodává za cenu okolo 35 000 Kč.
 
Zdroj: Benq.eu 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik