www.tvfreak.cz
>
>
>

Optoma uvádí první 240Hz projektor, potěší hlavně hráče

Optoma uvádí první 240Hz projektor, potěší hlavně hráče
, , aktualita
Optoma si se svým novým modelem UHD50X připisuje jedno prvenství. Jedná se totiž o první projektor na světě s obnovovací frekvencí 240 Hz. Hodí se především pro připojení k herním konzolím.
K oblíbeným
reklama
Optoma v uplynulých rozšířila své portfolio o několik projektorů a rozhodně nejzajímavější z novinek je model UHD50X, který je podle výrobce prvním projektorem na světě s obnovovací frekvencí 240 Hz. Stačí přitom aktivovat režim Enhanced Gaming Mode, který sníží odezvu na méně než 16 ms. Těchto zajímavých hodnot ovšem nelze dosáhnout v rozlišení 4K Ultra HD, nýbrž pouze ve Full HD. Pokud uživatel přepne do maximální rozlišení 3840 x 2160 pixelů, bude se muset spokojit s běžnou obnovovací frekvencí 60 Hz a zpožděním 25 ms. Hlavní cílovou skupinou pro nový projektor tedy budou hráči počítačových her.
 
 
UHD50X zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce přes 302 palců, takže je vhodný do větších místností. Překážkou by nemělo být ani okolní osvětlení, neboť tento DLP projektor se vyznačuje světelností 3 400 ANSI lumenů a kontrastem 500 000:1, výrazné barvy potom zajistí formátů vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG. Instalaci projektoru usnadňuje vertikální posun objektivu, korekce lichoběžníkového zkreslení a 1,3násobné zvětšení. Připraveny jsou tři konektory HDMI, z nichž jeden podporuje HDMI 2.0 a HDCP 2.2. V případě lampy výrobce slibuje životnost až 15 tisíc hodin provozu a na palubě je také 5W systém reproduktorů, který ovšem hráčům nejspíš stačit nebude.
 
 
První 240Hz projektor už se prodává na americkém trhu za 1 599 dolarů, v přepočtu 36 tisíc korun bez DPH. O něco levnějším řešením může být model Optoma UHD30, který rovněž dosáhne výše uvedené obnovovací frekvence. I ostatní parametry jsou velmi totožné, hlavním rozdílem tedy bude nižší cena 1 299 dolarů. Na hráče cílí také projektor Optoma HD28HDR, se kterým se ovšem dostanete maximálně na rozlišení Full HD a frekvenci 120 Hz. Velmi nízko se výrobci podařilo stlačit odezvu, a to na 8,4 ms. Potěší také cena, která spadla na 649 dolarů. Pokud by chtěl zákazník ušetřit dalších sto dolarů, může zvolit model Optoma HD28HDR, který podporuje Full HD a 60 Hz.
 
 
Pro zájemce o laserový projektor si výrobce připravil také dvě novinky. GT1090HDR zvládne svítit s jasem až 4 200 lumenů, a to z velmi nízké vzdálenosti. Pro model HZ39HDR je potom maximem hodnota 4 000 lumenů. Oba projektory spojuje rozlišení Full HD a životnost světelného zdroje až 30 tisíc hodin provozu. Cena činí 1 199, respektive 1 399 dolarů. Dostupnost žádného z nových projektorů v Evropě zatím nebyla potvrzena.
 
Zdroj: 9to5toys.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář