www.tvfreak.cz
>
>
>

Optoma uvádí první 240Hz projektor, potěší hlavně hráče

Optoma uvádí první 240Hz projektor, potěší hlavně hráče
, , aktualita
Optoma si se svým novým modelem UHD50X připisuje jedno prvenství. Jedná se totiž o první projektor na světě s obnovovací frekvencí 240 Hz. Hodí se především pro připojení k herním konzolím.
K oblíbeným
reklama
Optoma v uplynulých rozšířila své portfolio o několik projektorů a rozhodně nejzajímavější z novinek je model UHD50X, který je podle výrobce prvním projektorem na světě s obnovovací frekvencí 240 Hz. Stačí přitom aktivovat režim Enhanced Gaming Mode, který sníží odezvu na méně než 16 ms. Těchto zajímavých hodnot ovšem nelze dosáhnout v rozlišení 4K Ultra HD, nýbrž pouze ve Full HD. Pokud uživatel přepne do maximální rozlišení 3840 x 2160 pixelů, bude se muset spokojit s běžnou obnovovací frekvencí 60 Hz a zpožděním 25 ms. Hlavní cílovou skupinou pro nový projektor tedy budou hráči počítačových her.
 
 
UHD50X zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce přes 302 palců, takže je vhodný do větších místností. Překážkou by nemělo být ani okolní osvětlení, neboť tento DLP projektor se vyznačuje světelností 3 400 ANSI lumenů a kontrastem 500 000:1, výrazné barvy potom zajistí formátů vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG. Instalaci projektoru usnadňuje vertikální posun objektivu, korekce lichoběžníkového zkreslení a 1,3násobné zvětšení. Připraveny jsou tři konektory HDMI, z nichž jeden podporuje HDMI 2.0 a HDCP 2.2. V případě lampy výrobce slibuje životnost až 15 tisíc hodin provozu a na palubě je také 5W systém reproduktorů, který ovšem hráčům nejspíš stačit nebude.
 
 
První 240Hz projektor už se prodává na americkém trhu za 1 599 dolarů, v přepočtu 36 tisíc korun bez DPH. O něco levnějším řešením může být model Optoma UHD30, který rovněž dosáhne výše uvedené obnovovací frekvence. I ostatní parametry jsou velmi totožné, hlavním rozdílem tedy bude nižší cena 1 299 dolarů. Na hráče cílí také projektor Optoma HD28HDR, se kterým se ovšem dostanete maximálně na rozlišení Full HD a frekvenci 120 Hz. Velmi nízko se výrobci podařilo stlačit odezvu, a to na 8,4 ms. Potěší také cena, která spadla na 649 dolarů. Pokud by chtěl zákazník ušetřit dalších sto dolarů, může zvolit model Optoma HD28HDR, který podporuje Full HD a 60 Hz.
 
 
Pro zájemce o laserový projektor si výrobce připravil také dvě novinky. GT1090HDR zvládne svítit s jasem až 4 200 lumenů, a to z velmi nízké vzdálenosti. Pro model HZ39HDR je potom maximem hodnota 4 000 lumenů. Oba projektory spojuje rozlišení Full HD a životnost světelného zdroje až 30 tisíc hodin provozu. Cena činí 1 199, respektive 1 399 dolarů. Dostupnost žádného z nových projektorů v Evropě zatím nebyla potvrzena.
 
Zdroj: 9to5toys.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik