Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob

22.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
V Marvelu si dělali velké naděje, že jejich Avengers: Endgame zboří všechny rekordy a stanou se nejvýdělečnějším filmem všech dob. Podařilo se to s největším výdělkem za první víkend i nejrychlejším dosažením dvou miliard dolarů. Chybělo však překonat Cameronův Avatar, který s částkou 2,789 miliardy dolarů držel titul nejvýdělečnějšího filmu všech dob. Šéf Marvelu Kevin Feige však na letošním Comic-Conu v San Diegu prohlásil, že už i tohle se podařilo překonat.
 
Avengers: Endgame
 
Marvel totiž uvedl do kin prodlouženou verzi s několika scénami navíc včetně té potitulkové. Ta pak studiu pomohla číslo Avatara překonat, i když v době, kdy toto Feige prohlásil, ještě Avengerům chybělo asi 500 tisíc USD. Nyní už je film za hranicí 2,8 miliardy USD. Boj o první místo ale jistě neustane a filmová studia se budou snažit tyto rekordy dále překonávat a např. Avatar 2 se už plánuje na uvedení do kin koncem roku 2021. Ostatně i Marvel právě spouští Phase 4 svých komiksů, takže bude asi hodně veselo.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.