Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Apple TV+ chce více velkých filmů, v plánu je i jednotné předplatné Apple One

16.8.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Apple si údajně nemůže stěžovat na neúspěch filmu Greyhound, který měl premiéru v jeho službě TV+. V budoucnu chce proto přinést i další blockbustery. Diváky by mohlo přilákat i jednotné předplatné, které by zahrnovalo více služeb od Applu.
Apple TV+, která trhla na trh se streamovacími službami vloni na podzim, zatím neslaví žádné výraznější úspěchy. Ačkoliv americká společnost nezveřejnila žádná oficiální čísla, počtem předplatitelů nejspíš zaostává za Netflixem, Disney+ a další konkurencí. Velká část diváků navíc nejspíš využívá bezplatné zkušební období, které získali např. při nákupu nového zařízení s nakousnutým jablkem. Apple se ovšem nevzdává a chystá platformu rozšířit o obsah třetích stran, který tak doplní nabídku pořadů z vlastní produkce. Zajímavým krokem potom byla premiéra válečného filmu Greyhound s Tomem Hanksem, který do Apple TV+ zamířil kvůli zrušené premiéře v kinech
 
 
Tato nemalá investice se nejspíš Applu vyplatila z dlouhodobého hlediska, neboť přibližně třetina diváků si službu TV+ předplatila nově právě kvůli zhlédnutí nového filmu. A podle neoficiálních zdrojů chce americký gigant přinést filmovou premiéru každý měsíc, přičemž dva až čtyři tituly ročně by měly být tzv. blockbustery srovnatelné s Greyhoundem. Mezi potvrzené snímky patří akční Emancipation (v hlavní roli Will Smith), filmový muzikál Christmas Carol (Will Ferrell a Ryan Reynolds), historické krimi Killers of the Flower Moon (Leonardo DiCaprio, Robert De Niro), thriller Snow Blind (Jake Gyllenhaal), drama Palmer (Justin Timberlake) a komedie On the Rocks (Bill Murray).
 
Apple měl také podepsat smlouvu se studiem A24, které stojí třeba za oskarovým dramatem Moonlight nebo mysteriózním sci-fi Ex Machina. Apple TV+ vyjde aktuálně na 139 Kč měsíčně a lze jej sdílet s několika dalšími členy rodiny. Ke zatraktivnění by mohly vést připravované balíčky předplatného, o kterých se spekuluje pod názvem Apple One. Zahrnovat by měly různé služby jako Apple TV+, Apple Music, Apple News+, streamování her Apple Arcade a cloudové úložiště iCloud. K dispozici údajně bude několik variant balíčků, které umožní předplatitelům ušetřit dva až pět dolarů měsíčně.