www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple TV+ rozšíří svou nabídku o filmy a seriály od jiných studií

Apple TV+ rozšíří svou nabídku o filmy a seriály od jiných studií
, , aktualita
Apple zatím ve své službě TV+ vsází na obsah z vlastní produkce, ale to by se brzy mělo změnit. Hovoří se totiž o tom, že společnost chce získat licenci na filmy a seriály od jiných studí, aby rozšířila svou databázi.
K oblíbeným
reklama
Apple svou vlastní službu pro streamování videa spustil vloni v září a proti Netflixu či další konkurenci vyniká cenou. Stojí jen 139 Kč měsíčně, přičemž předplatné lze sdílet s dalšími členy rodiny. Důvodem je omezená nabídka obsahu, neboť Apple TV+ se zaměřuje na originální pořady z vlastní produkce, jako jsou série For All Mankind, Dickinson nebo Snoopy in Space. To by se ovšem brzy mohlo změnit, neboť Apple podle všeho jedná s několika hollywoodskými studii o licenci pro starší filmy a seriály, které by tak měly rozšířit databázi platformy TV+.
 
 
Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, ale podle osob blízkých zdroji mělo již dokonce dojít k podepsání smlouvy ohledně některých pořadů. Prozatím ovšem není známo, o jaké tituly jde ani s jakými studii Apple jedná. Údajně by ovšem nemělo jít o žádné významné franšízy. Možná i z toho důvodu, že si je již rozebrala konkurence. O nejoblíbenější seriály jako Přátelé nebo Teorie velkého třesku platformy svádějí boj a neváhají za exkluzivitu zaplatit astronomické sumy. Kombinaci původní produkce s licencovaným obsahem využívají ve svých službách pro streamování videa hlavní konkurenti jako Netflix, HBO, Hulu nebo Amazon. A právě jim by chtěl Apple konkurovat více, než doposud.
 
Apple se změnou strategie přichází v době, kdy význam služeb pro streamování videa výrazně roste. Důvodem je pandemie koronaviru, která nutí lidi zůstávat doma a trávit čas třeba právě sledováním filmů. Rekordního počtu 16 milionů nových předplatitelů dosáhl v uplynulých měsících Netflix, ale v případě Applu patrně nebudou čísla tak impozantní. Do letošního února si mělo službu TV+ předplatit 10 milionů uživatelů, ale pouze asi polovina z nich aktivně sledovala obsah. Stejný počet lidí se během jediného dne přihlásilo k odběru služby Disney+ v USA, nedávno potom platforma ohlásila dokonce 50 milionů předplatitelů.
 
V posledním čtvrtletí měl Apple ze svých služeb, kam se řadí i TV+, příjmy 13,3 miliard dolarů, tedy asi 23 % ze všech svých příjmů. Pokud bude trend pokračovat, bude v budoucnu docházet ke zvýšení podílu a úkor hardwaru a jiných zdrojů příjmů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik