www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple TV+ rozšíří svou nabídku o filmy a seriály od jiných studií

Apple TV+ rozšíří svou nabídku o filmy a seriály od jiných studií
, , aktualita
Apple zatím ve své službě TV+ vsází na obsah z vlastní produkce, ale to by se brzy mělo změnit. Hovoří se totiž o tom, že společnost chce získat licenci na filmy a seriály od jiných studí, aby rozšířila svou databázi.
K oblíbeným
reklama
Apple svou vlastní službu pro streamování videa spustil vloni v září a proti Netflixu či další konkurenci vyniká cenou. Stojí jen 139 Kč měsíčně, přičemž předplatné lze sdílet s dalšími členy rodiny. Důvodem je omezená nabídka obsahu, neboť Apple TV+ se zaměřuje na originální pořady z vlastní produkce, jako jsou série For All Mankind, Dickinson nebo Snoopy in Space. To by se ovšem brzy mohlo změnit, neboť Apple podle všeho jedná s několika hollywoodskými studii o licenci pro starší filmy a seriály, které by tak měly rozšířit databázi platformy TV+.
 
 
Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, ale podle osob blízkých zdroji mělo již dokonce dojít k podepsání smlouvy ohledně některých pořadů. Prozatím ovšem není známo, o jaké tituly jde ani s jakými studii Apple jedná. Údajně by ovšem nemělo jít o žádné významné franšízy. Možná i z toho důvodu, že si je již rozebrala konkurence. O nejoblíbenější seriály jako Přátelé nebo Teorie velkého třesku platformy svádějí boj a neváhají za exkluzivitu zaplatit astronomické sumy. Kombinaci původní produkce s licencovaným obsahem využívají ve svých službách pro streamování videa hlavní konkurenti jako Netflix, HBO, Hulu nebo Amazon. A právě jim by chtěl Apple konkurovat více, než doposud.
 
Apple se změnou strategie přichází v době, kdy význam služeb pro streamování videa výrazně roste. Důvodem je pandemie koronaviru, která nutí lidi zůstávat doma a trávit čas třeba právě sledováním filmů. Rekordního počtu 16 milionů nových předplatitelů dosáhl v uplynulých měsících Netflix, ale v případě Applu patrně nebudou čísla tak impozantní. Do letošního února si mělo službu TV+ předplatit 10 milionů uživatelů, ale pouze asi polovina z nich aktivně sledovala obsah. Stejný počet lidí se během jediného dne přihlásilo k odběru služby Disney+ v USA, nedávno potom platforma ohlásila dokonce 50 milionů předplatitelů.
 
V posledním čtvrtletí měl Apple ze svých služeb, kam se řadí i TV+, příjmy 13,3 miliard dolarů, tedy asi 23 % ze všech svých příjmů. Pokud bude trend pokračovat, bude v budoucnu docházet ke zvýšení podílu a úkor hardwaru a jiných zdrojů příjmů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik