www.tvfreak.cz
>
>
>

Apple TV+ rozšíří svou nabídku o filmy a seriály od jiných studií

Apple TV+ rozšíří svou nabídku o filmy a seriály od jiných studií
, , aktualita
Apple zatím ve své službě TV+ vsází na obsah z vlastní produkce, ale to by se brzy mělo změnit. Hovoří se totiž o tom, že společnost chce získat licenci na filmy a seriály od jiných studí, aby rozšířila svou databázi.
K oblíbeným
reklama
Apple svou vlastní službu pro streamování videa spustil vloni v září a proti Netflixu či další konkurenci vyniká cenou. Stojí jen 139 Kč měsíčně, přičemž předplatné lze sdílet s dalšími členy rodiny. Důvodem je omezená nabídka obsahu, neboť Apple TV+ se zaměřuje na originální pořady z vlastní produkce, jako jsou série For All Mankind, Dickinson nebo Snoopy in Space. To by se ovšem brzy mohlo změnit, neboť Apple podle všeho jedná s několika hollywoodskými studii o licenci pro starší filmy a seriály, které by tak měly rozšířit databázi platformy TV+.
 
 
Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, ale podle osob blízkých zdroji mělo již dokonce dojít k podepsání smlouvy ohledně některých pořadů. Prozatím ovšem není známo, o jaké tituly jde ani s jakými studii Apple jedná. Údajně by ovšem nemělo jít o žádné významné franšízy. Možná i z toho důvodu, že si je již rozebrala konkurence. O nejoblíbenější seriály jako Přátelé nebo Teorie velkého třesku platformy svádějí boj a neváhají za exkluzivitu zaplatit astronomické sumy. Kombinaci původní produkce s licencovaným obsahem využívají ve svých službách pro streamování videa hlavní konkurenti jako Netflix, HBO, Hulu nebo Amazon. A právě jim by chtěl Apple konkurovat více, než doposud.
 
Apple se změnou strategie přichází v době, kdy význam služeb pro streamování videa výrazně roste. Důvodem je pandemie koronaviru, která nutí lidi zůstávat doma a trávit čas třeba právě sledováním filmů. Rekordního počtu 16 milionů nových předplatitelů dosáhl v uplynulých měsících Netflix, ale v případě Applu patrně nebudou čísla tak impozantní. Do letošního února si mělo službu TV+ předplatit 10 milionů uživatelů, ale pouze asi polovina z nich aktivně sledovala obsah. Stejný počet lidí se během jediného dne přihlásilo k odběru služby Disney+ v USA, nedávno potom platforma ohlásila dokonce 50 milionů předplatitelů.
 
V posledním čtvrtletí měl Apple ze svých služeb, kam se řadí i TV+, příjmy 13,3 miliard dolarů, tedy asi 23 % ze všech svých příjmů. Pokud bude trend pokračovat, bude v budoucnu docházet ke zvýšení podílu a úkor hardwaru a jiných zdrojů příjmů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik