Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Greyhound s Tomem Hanksem nepůjde do kin, ale na Apple TV+

21.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služby spolu svádí těžký boj a tentokrát je vítězem Apple TV+. Tato služba přeplatila všechny ostatní a za 70 milionů USD si zajistila výhradní práva na nový film Greyhound s Tomem Hanksem.
Streamovacích služeb je mnoho a trochu v pozadí zůstává Apple TV+. Ta je ale pro Apple velmi důležitá s tím, jak se snaží snížit svou závislost na prodejích iPhonů a zvýšit podíl služeb. Výhradně exkluzivní vlastní obsah ale patrně brzy rozšíří i seriály jiných studií, což by ale mohlo později znamenat navýšení ceny, která je nyní velmi nízká (139 Kč měsíčně pro celou rodinu). Vedle starších seriálů, nízké ceny a jednoletého bezplatného členství při nákupu nového produktu Apple chce společnost bojovat i právy na některé nové filmy. Jedním z nich je Greyhound, film od Sony Pictures Entertainment z období 2. světové války, kde si hlavní roli střihl Tom Hanks. A ten už by mohl být dosti velkým lákadlem.
 
Greyhound Tom Hanks
 
Tento film měl jít původně do kin 12. června, nicméně kvůli koronavirové pandemii byl lehce odsunut na 25. června. Nyní je ale jasné, že do kin nepůjde. Práva na film totiž získala právě streamovací služba Apple TV+. Ta se rozhodla přeplatit všechny ostatní a za tato práva zaplatila 70 milionů USD. Kdy přesně se film na službě objeví, zatím nevíme, ale dá se předpokládat, že by to už nemělo trvat moc dlouho. Podobná strategie by konečně mohla Applu přinést ovoce a zvýšit podíl na trhu. I tak ale zůstává otázkou, zda se Applu tato nemalá investice vrátí nebo ne.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.