Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace SledovaniTV 2.0 pro LG se dočkala filmotéky a dalších funkcí

27.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Zákazníci služby SledovaniTV, kteří vlastní televizor LG, se mohou radovat. Provozovatel totiž vydal velkou aktualizaci pro verzi 2.0, takže se z ní stala plnohodnotná aplikace s filmotékou či možností poslechu rádia.
Před skoro třemi měsíci vyšla aplikace SledovaniTV 2.0 pro Samsung TV, ale ještě dříve se nové generace dočkali majitelé televizí od LG. Jednalo se ovšem pouze o testovací sestavení, které obsahovalo chyby a naopak postrádalo některé klíčové funkce včetně videotéky. To se ovšem změnilo tento týden, kdy provozovatel IPTV vydal významnou aktualizaci pro SledovaniTV 2.0. Dostupná je pro modely LG od roku 2016 a novější vybavené platformou webOS 3.0.0 nebo vyšší. Společnost aktualizovanou aplikaci označuje jako „plnohodnotnou“, neboť konečně přidává i funkce, které uživatelé znali ze starší verze.
 
 
Nový update přidává filmotéku a možnost snadno pokračovat v rozkoukaném pořadu tam, kde jste skončili. Pokud nevíte, co večer sledovat v televizi, můžete se nechat inspirovat desítkami televizních tipů. A v neposlední řadě přibyla také možnost poslechu rozhlasových stanic, která chyběla i v původní aplikaci. Zdá se, že operátor nechce starší verzi SledovaniTV zcela odstřihnout, proto se uživatelé mohou stále rozhodnout, kterou z aplikací budou používat. Vývojáři se ovšem jistě budou soustředit hlavně na verzi 2.0, zatímco starší patrně nebude získávat žádné nové funkce ani jiná vylepšení.
Operátor SledovaniTV tímto krokem pokračuje v modernizaci svých aplikací, která se dotkne i dalších platforem. Po LG a Samsungu vyjde verze 2.0 také pro televizory od Panasonicu, ale zatím chybí časový rámec. Vzhledem k rychlosti dosavadního vývoje pro jiné platformy ovšem můžeme předpokládat, že to ještě pár měsíců zabere. Služba je dostupná také pro Android TV, Apple TV, mobilní zařízení s Androidem a iOS nebo lze využívat rozhraní ve webovém prohlížeči. Společnost v minulosti potvrdila, že chystá aplikace také pro další platformy využívané hlavně v levnějších Smart TV jako Sencor nebo GoGen. Vývojáři prý uvažují také nad aplikací pro televize Philips s linuxovým systémem Saphi.