Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lepší.TV přidává nové funkce, kanály i (částečnou) podporu Apple TV

21.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Internetová televize Lepší.TV přináší několik významných vylepšení. Nově lze využívat třeba zoom pro odstranění černých pruhů, přibyly stanice CNN, Cartoon Network či Boomerang a rozšířila se podpora o Apple TV, i když zatím bez aplikace.
Před pár lety došlo na českém trhu k boomu IPTV a jednou z docela úspěšných služeb se stala Lepší.TV. Tento týden její provozovatel, společnost GoNet, oznámil několik novinek, které se týkají funkcí, programové nabídky i podporovaných platforem.
 
 

Zoom a obraz v obraze

 
Lepší.TV přidala funkci „Zoom“, která umožňuje roztáhnout obraz na celou obrazovku. To se týká obsahu s černými pruhy v horní a spodní části obrazu, např. při sledování filmů v jiném formátu než 16:9. Při použití zoomu samozřejmě dojde k oříznutí okrajů po stranách. Druhá nová funkce se týká pouze aplikace pro Android (ve verzi 8.0 a vyšší). Jedná se o funkci „Picture in picture“ neboli „Obraz v obraze“, která umožňuje minimalizovat vysílání do malého okna v rohu obrazovky. Uživatel pak může sledovat seriály či zprávy v televizi, zatímco brouzdá po internetu, chatuje nebo hraje hry.
 
 

Tři nové programy

 
 
Od 1. června se Lepší.TV rozroste o tři další kanály, které potěší dospělé i malé diváky. CNN International nabídne zpravodajství z celého světa v anglickém jazyce, Cartoon Network a Boomerang potom vysílají populární animované seriály jako Dexterova Laboratoř, Scooby-Doo, Tom a Jerry, Loonely Tunes nebo Garfield. Nabídka stanic ve službě Lepší.TV se tím rozroste ze současných 117 na 120. Zůstává možnost zhlédnutí pořadů až 100 dnů zpětně na vybraných stanicíh.
 
 

Sledování na Apple TV

 
Lepší.TV je kromě smartphonů, tabletů, počítačů a vlastního set-top boxu dostupná také pro Android TV a několik dalších platforem chytrých televizorů. V případě zařízení od Applu existuje pouze aplikace pro iOS, nikoliv pro tvOS. Nyní získali možnost sledování televize zákazníci Apple TV alespoň prostřednictvím funkce AirPlay. Stačí najít daný obsah v aplikaci pro iPhone a odeslat jej bezdrátově do Apple TV. Telefon potom funguje jako dálkové ovládání. AirPlay lze využít také v kombinaci s televizory LG, Samsung či Sony. Před pár měsíci přidal provozovatel možností sledování Lepší.TV na iPhonu v HD rozlišení, předtím byla dostupná pouze SD kvalita.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama
reklama