SledovaniTV přináší novou aplikaci pro Samsung TV, vyjde i pro další televize

SledovaniTV přináší novou aplikaci pro Samsung TV, vyjde i pro další televize
, , aktualita
Majitelé televizí od Samsungu mohou začít testovat aplikaci SledovaniTV 2.0, která byl již dříve vydána pro modely LG. Provozovatel této IPTV také naznačil, že připravuje aplikaci pro další platformy.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste zákazníky internetové televize SledovaniTV a máte televizor od Samsungu, máte od tohoto týdne možnost si stáhnout zbrusu novou aplikaci. Najdete ji ve virtuálním obchodu Samsung Apps pod názvem SledovaniTV 2.0. Prozatím tedy nevyšla jako aktualizace současné aplikace, což znamená, že na jednom televizoru můžete vyzkoušet obě aplikace najednou. Verze 2.0 zatím zůstává ve fázi testování, takže nemusí obsahovat všechny funkce a naopak se uživatel může setkat s chybami.
 
SledovaniTV 2.0 je velmi podobné stejnojmenné verzí aplikace, která vyšla koncem loňského roku pro televizory LG. Přináší kompletně přepracované uživatelské rozhraní a úvodní obrazovku, odkud lze snadno přistupovat k oblíbeným programům, pořadům ze záznamu nebo videopůjčovně. I v případě LG se zatím jedná jen o testovací verzi, která by měla brzy získat aktualizaci přidávající nové funkce, jako je výše zmíněná videopůjčovna.
 
 
I z reakcí na sociálních sítích je patrné, že ne vše funguje tak, jak by mělo. K otevření programového průvodce není v tuto chvíli možné použít tlačítko Guide, ale žluté tlačítko na dálkovém ovladači, případně se do něj dostat prostřednictvím menu. Jiní uživatelé dodávají, že po spuštění aplikace se neotevře poslední sledovaný program, ale úvodní obrazovka – toto nastavení není možné změnit. Objevují se také případy, kdy se při pokusu o opuštění programového průvodce vypne celá aplikace.
 
Pokud si chcete aplikaci pouze vyzkoušet (a tedy na televizoru ponechat i starou verzi), doporučujeme se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího jména a hesla na obrazovce, nikoliv spárování pomocí kódu přes webové rozhraní. V takovém případě by se totiž mohlo stát, že by se aplikace započítala jako nové zařízení. Aplikace je dostupná pro televizory Samsung z let 2016 až 2019, modely z roku 2015 a starší mají smůlu kvůli ukončení podpory ze strany výrobce, i když stará verze SledovaniTV bude fungovat i nadále.
 
Provozovatelé této IPTV se na Facebooku vyjádřili, že postupně bude nová verze aplikace k dispozici pro všechny platformy. Zatímco funkce by měly být stejné, určité rozdíly v uživatelském rozhraní zůstanou kvůli lišícím se  požadavkům jednotlivých systémů. Po LG a Samsungu by měla verze 2.0 vyjít také pro televize od Panasonicu. Kromě toho existuje aplikace SledovaniTV také pro Android TV, Apple TV, mobilní zařízení s Androidem a iOS nebo lze využívat rozhraní ve webovém prohlížeči.
 
Majitelé televizorů jiných značek musejí spoléhat na set-top box. Nabídka podporovaných platforem by se ovšem v budoucnu mohla rozšířit. Vývojáři údajně počítají třeba s platformami, které najdeme v cenově dostupných Smart TV značek jako Sencor nebo GoGEN, v plánuje také aplikace pro Philips TV s linuxovým systémem Saphi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik