SledovaniTV přináší novou aplikaci pro Samsung TV, vyjde i pro další televize

SledovaniTV přináší novou aplikaci pro Samsung TV, vyjde i pro další televize
, , aktualita
Majitelé televizí od Samsungu mohou začít testovat aplikaci SledovaniTV 2.0, která byl již dříve vydána pro modely LG. Provozovatel této IPTV také naznačil, že připravuje aplikaci pro další platformy.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste zákazníky internetové televize SledovaniTV a máte televizor od Samsungu, máte od tohoto týdne možnost si stáhnout zbrusu novou aplikaci. Najdete ji ve virtuálním obchodu Samsung Apps pod názvem SledovaniTV 2.0. Prozatím tedy nevyšla jako aktualizace současné aplikace, což znamená, že na jednom televizoru můžete vyzkoušet obě aplikace najednou. Verze 2.0 zatím zůstává ve fázi testování, takže nemusí obsahovat všechny funkce a naopak se uživatel může setkat s chybami.
 
SledovaniTV 2.0 je velmi podobné stejnojmenné verzí aplikace, která vyšla koncem loňského roku pro televizory LG. Přináší kompletně přepracované uživatelské rozhraní a úvodní obrazovku, odkud lze snadno přistupovat k oblíbeným programům, pořadům ze záznamu nebo videopůjčovně. I v případě LG se zatím jedná jen o testovací verzi, která by měla brzy získat aktualizaci přidávající nové funkce, jako je výše zmíněná videopůjčovna.
 
 
I z reakcí na sociálních sítích je patrné, že ne vše funguje tak, jak by mělo. K otevření programového průvodce není v tuto chvíli možné použít tlačítko Guide, ale žluté tlačítko na dálkovém ovladači, případně se do něj dostat prostřednictvím menu. Jiní uživatelé dodávají, že po spuštění aplikace se neotevře poslední sledovaný program, ale úvodní obrazovka – toto nastavení není možné změnit. Objevují se také případy, kdy se při pokusu o opuštění programového průvodce vypne celá aplikace.
 
Pokud si chcete aplikaci pouze vyzkoušet (a tedy na televizoru ponechat i starou verzi), doporučujeme se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího jména a hesla na obrazovce, nikoliv spárování pomocí kódu přes webové rozhraní. V takovém případě by se totiž mohlo stát, že by se aplikace započítala jako nové zařízení. Aplikace je dostupná pro televizory Samsung z let 2016 až 2019, modely z roku 2015 a starší mají smůlu kvůli ukončení podpory ze strany výrobce, i když stará verze SledovaniTV bude fungovat i nadále.
 
Provozovatelé této IPTV se na Facebooku vyjádřili, že postupně bude nová verze aplikace k dispozici pro všechny platformy. Zatímco funkce by měly být stejné, určité rozdíly v uživatelském rozhraní zůstanou kvůli lišícím se  požadavkům jednotlivých systémů. Po LG a Samsungu by měla verze 2.0 vyjít také pro televize od Panasonicu. Kromě toho existuje aplikace SledovaniTV také pro Android TV, Apple TV, mobilní zařízení s Androidem a iOS nebo lze využívat rozhraní ve webovém prohlížeči.
 
Majitelé televizorů jiných značek musejí spoléhat na set-top box. Nabídka podporovaných platforem by se ovšem v budoucnu mohla rozšířit. Vývojáři údajně počítají třeba s platformami, které najdeme v cenově dostupných Smart TV značek jako Sencor nebo GoGEN, v plánuje také aplikace pro Philips TV s linuxovým systémem Saphi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik