Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SledovaniTV přináší novou aplikaci pro Samsung TV, vyjde i pro další televize

9.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Majitelé televizí od Samsungu mohou začít testovat aplikaci SledovaniTV 2.0, která byl již dříve vydána pro modely LG. Provozovatel této IPTV také naznačil, že připravuje aplikaci pro další platformy.
Pokud jste zákazníky internetové televize SledovaniTV a máte televizor od Samsungu, máte od tohoto týdne možnost si stáhnout zbrusu novou aplikaci. Najdete ji ve virtuálním obchodu Samsung Apps pod názvem SledovaniTV 2.0. Prozatím tedy nevyšla jako aktualizace současné aplikace, což znamená, že na jednom televizoru můžete vyzkoušet obě aplikace najednou. Verze 2.0 zatím zůstává ve fázi testování, takže nemusí obsahovat všechny funkce a naopak se uživatel může setkat s chybami.
 
SledovaniTV 2.0 je velmi podobné stejnojmenné verzí aplikace, která vyšla koncem loňského roku pro televizory LG. Přináší kompletně přepracované uživatelské rozhraní a úvodní obrazovku, odkud lze snadno přistupovat k oblíbeným programům, pořadům ze záznamu nebo videopůjčovně. I v případě LG se zatím jedná jen o testovací verzi, která by měla brzy získat aktualizaci přidávající nové funkce, jako je výše zmíněná videopůjčovna.
 
 
I z reakcí na sociálních sítích je patrné, že ne vše funguje tak, jak by mělo. K otevření programového průvodce není v tuto chvíli možné použít tlačítko Guide, ale žluté tlačítko na dálkovém ovladači, případně se do něj dostat prostřednictvím menu. Jiní uživatelé dodávají, že po spuštění aplikace se neotevře poslední sledovaný program, ale úvodní obrazovka – toto nastavení není možné změnit. Objevují se také případy, kdy se při pokusu o opuštění programového průvodce vypne celá aplikace.
 
Pokud si chcete aplikaci pouze vyzkoušet (a tedy na televizoru ponechat i starou verzi), doporučujeme se přihlásit prostřednictvím přihlašovacího jména a hesla na obrazovce, nikoliv spárování pomocí kódu přes webové rozhraní. V takovém případě by se totiž mohlo stát, že by se aplikace započítala jako nové zařízení. Aplikace je dostupná pro televizory Samsung z let 2016 až 2019, modely z roku 2015 a starší mají smůlu kvůli ukončení podpory ze strany výrobce, i když stará verze SledovaniTV bude fungovat i nadále.
 
Provozovatelé této IPTV se na Facebooku vyjádřili, že postupně bude nová verze aplikace k dispozici pro všechny platformy. Zatímco funkce by měly být stejné, určité rozdíly v uživatelském rozhraní zůstanou kvůli lišícím se  požadavkům jednotlivých systémů. Po LG a Samsungu by měla verze 2.0 vyjít také pro televize od Panasonicu. Kromě toho existuje aplikace SledovaniTV také pro Android TV, Apple TV, mobilní zařízení s Androidem a iOS nebo lze využívat rozhraní ve webovém prohlížeči.
 
Majitelé televizorů jiných značek musejí spoléhat na set-top box. Nabídka podporovaných platforem by se ovšem v budoucnu mohla rozšířit. Vývojáři údajně počítají třeba s platformami, které najdeme v cenově dostupných Smart TV značek jako Sencor nebo GoGEN, v plánuje také aplikace pro Philips TV s linuxovým systémem Saphi.