Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aplikace Apple TV zamíří na další zařízení s Android TV

19.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Apple oficiálně potvrdil, že chce svou aplikaci Apple TV dostat také na konkurenční platformu Android TV. Začátkem příštího vyjde pro nový Chromecast s Google TV, později i pro další zařízení.
Apple si uvědomil, že pokud chce úspěšně konkurovat Netflixu či Amazonu, bude muset udělat výjimku proti svým zvyklostem a nabídnout svou službu pro streamování videí také uživatelům jiných platforem. Aplikace Apple TV tedy v uplynulých měsících vyšla pro televizory LG, Samsung a Sony, zařízení Roku a Amzon Fire TV nebo herní konzole PlayStation a Xbox. Otázkou ovšem zůstávalo, jak to bude s dostupností na Android TV. Ačkoliv televizory Sony využívají tuto platformu od Googlu, Apple si chce pravděpodobně pohlídat, na kterých zařízeních jeho aplikace poběží.
 
 
To znamená, že aplikace Apple TV se neobjevila v Obchodu Google Play, odkud by byla volně ke stažení, ale zamířila na televizory Sony prostřednictvím nedávné aktualizace firmwaru. Zatím není jasné, zda bude americký gigant z Cupertina tímto způsobem pokračovat i nadále. Tento týden bylo oznámeno, že brzy se Apple TV dostane na nejnovější Chromecast s Google TV. Nutno dodat, že Google TV není nový operační systém, ale pouze uživatelské rozhraní pro Android TV. Expanze by měla pokračovat později na „více zařízení poháněných Android TV“. zatím není jasné, o jaké konkrétní televizory či set-top boxy půjde.
 
Hlavním lákadlem aplikace Apple TV je přístup ke službě pro streamování videa Apple TV+, která za měsíční poplatek nabízí přístup k filmům, seriálům a dalším pořadům převážně z originální produkce Applu. V nabídce se letos objevil také snímek Greyhound s Tomem Hanksem a v budoucnu by rád Apple přidal také další tituly třetích stran. A údajně za tuto možnost neváhá utratit i stovky milionů dolarů, jako v případě nejnovější bondovky Není čas zemřít. Aplikace Apple TV nabízí rovněž přístup k filmům, které si uživatel zakoupil nebo vypůjčil v iTunes. Další funkcí jsou potom kanály, ke kterým si za poplatek přihlásíte odběr. 
 
Nový Chromecast bude přidáním Apple TV+ podporovat většinu služeb pro streamování videa. Hlavním lákadlem nového uživatelského rozhraní Google TV je doporučování obsahu z různých zdrojů, aniž by bylo nutné otevírat každou aplikaci zvlášť.