Aplikace Apple TV zamíří na další zařízení s Android TV

Aplikace Apple TV zamíří na další zařízení s Android TV
, , aktualita
Apple oficiálně potvrdil, že chce svou aplikaci Apple TV dostat také na konkurenční platformu Android TV. Začátkem příštího vyjde pro nový Chromecast s Google TV, později i pro další zařízení.
K oblíbeným
reklama
Apple si uvědomil, že pokud chce úspěšně konkurovat Netflixu či Amazonu, bude muset udělat výjimku proti svým zvyklostem a nabídnout svou službu pro streamování videí také uživatelům jiných platforem. Aplikace Apple TV tedy v uplynulých měsících vyšla pro televizory LG, Samsung a Sony, zařízení Roku a Amzon Fire TV nebo herní konzole PlayStation a Xbox. Otázkou ovšem zůstávalo, jak to bude s dostupností na Android TV. Ačkoliv televizory Sony využívají tuto platformu od Googlu, Apple si chce pravděpodobně pohlídat, na kterých zařízeních jeho aplikace poběží.
 
 
To znamená, že aplikace Apple TV se neobjevila v Obchodu Google Play, odkud by byla volně ke stažení, ale zamířila na televizory Sony prostřednictvím nedávné aktualizace firmwaru. Zatím není jasné, zda bude americký gigant z Cupertina tímto způsobem pokračovat i nadále. Tento týden bylo oznámeno, že brzy se Apple TV dostane na nejnovější Chromecast s Google TV. Nutno dodat, že Google TV není nový operační systém, ale pouze uživatelské rozhraní pro Android TV. Expanze by měla pokračovat později na „více zařízení poháněných Android TV“. zatím není jasné, o jaké konkrétní televizory či set-top boxy půjde.
 
Hlavním lákadlem aplikace Apple TV je přístup ke službě pro streamování videa Apple TV+, která za měsíční poplatek nabízí přístup k filmům, seriálům a dalším pořadům převážně z originální produkce Applu. V nabídce se letos objevil také snímek Greyhound s Tomem Hanksem a v budoucnu by rád Apple přidal také další tituly třetích stran. A údajně za tuto možnost neváhá utratit i stovky milionů dolarů, jako v případě nejnovější bondovky Není čas zemřít. Aplikace Apple TV nabízí rovněž přístup k filmům, které si uživatel zakoupil nebo vypůjčil v iTunes. Další funkcí jsou potom kanály, ke kterým si za poplatek přihlásíte odběr. 
 
Nový Chromecast bude přidáním Apple TV+ podporovat většinu služeb pro streamování videa. Hlavním lákadlem nového uživatelského rozhraní Google TV je doporučování obsahu z různých zdrojů, aniž by bylo nutné otevírat každou aplikaci zvlášť.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář