Aplikace Apple TV zamíří na další zařízení s Android TV

Aplikace Apple TV zamíří na další zařízení s Android TV
, , aktualita
Apple oficiálně potvrdil, že chce svou aplikaci Apple TV dostat také na konkurenční platformu Android TV. Začátkem příštího vyjde pro nový Chromecast s Google TV, později i pro další zařízení.
K oblíbeným
reklama
Apple si uvědomil, že pokud chce úspěšně konkurovat Netflixu či Amazonu, bude muset udělat výjimku proti svým zvyklostem a nabídnout svou službu pro streamování videí také uživatelům jiných platforem. Aplikace Apple TV tedy v uplynulých měsících vyšla pro televizory LG, Samsung a Sony, zařízení Roku a Amzon Fire TV nebo herní konzole PlayStation a Xbox. Otázkou ovšem zůstávalo, jak to bude s dostupností na Android TV. Ačkoliv televizory Sony využívají tuto platformu od Googlu, Apple si chce pravděpodobně pohlídat, na kterých zařízeních jeho aplikace poběží.
 
 
To znamená, že aplikace Apple TV se neobjevila v Obchodu Google Play, odkud by byla volně ke stažení, ale zamířila na televizory Sony prostřednictvím nedávné aktualizace firmwaru. Zatím není jasné, zda bude americký gigant z Cupertina tímto způsobem pokračovat i nadále. Tento týden bylo oznámeno, že brzy se Apple TV dostane na nejnovější Chromecast s Google TV. Nutno dodat, že Google TV není nový operační systém, ale pouze uživatelské rozhraní pro Android TV. Expanze by měla pokračovat později na „více zařízení poháněných Android TV“. zatím není jasné, o jaké konkrétní televizory či set-top boxy půjde.
 
Hlavním lákadlem aplikace Apple TV je přístup ke službě pro streamování videa Apple TV+, která za měsíční poplatek nabízí přístup k filmům, seriálům a dalším pořadům převážně z originální produkce Applu. V nabídce se letos objevil také snímek Greyhound s Tomem Hanksem a v budoucnu by rád Apple přidal také další tituly třetích stran. A údajně za tuto možnost neváhá utratit i stovky milionů dolarů, jako v případě nejnovější bondovky Není čas zemřít. Aplikace Apple TV nabízí rovněž přístup k filmům, které si uživatel zakoupil nebo vypůjčil v iTunes. Další funkcí jsou potom kanály, ke kterým si za poplatek přihlásíte odběr. 
 
Nový Chromecast bude přidáním Apple TV+ podporovat většinu služeb pro streamování videa. Hlavním lákadlem nového uživatelského rozhraní Google TV je doporučování obsahu z různých zdrojů, aniž by bylo nutné otevírat každou aplikaci zvlášť.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik