Aplikace Apple TV zamíří na další zařízení s Android TV

Aplikace Apple TV zamíří na další zařízení s Android TV
, , aktualita
Apple oficiálně potvrdil, že chce svou aplikaci Apple TV dostat také na konkurenční platformu Android TV. Začátkem příštího vyjde pro nový Chromecast s Google TV, později i pro další zařízení.
K oblíbeným
reklama
Apple si uvědomil, že pokud chce úspěšně konkurovat Netflixu či Amazonu, bude muset udělat výjimku proti svým zvyklostem a nabídnout svou službu pro streamování videí také uživatelům jiných platforem. Aplikace Apple TV tedy v uplynulých měsících vyšla pro televizory LG, Samsung a Sony, zařízení Roku a Amzon Fire TV nebo herní konzole PlayStation a Xbox. Otázkou ovšem zůstávalo, jak to bude s dostupností na Android TV. Ačkoliv televizory Sony využívají tuto platformu od Googlu, Apple si chce pravděpodobně pohlídat, na kterých zařízeních jeho aplikace poběží.
 
 
To znamená, že aplikace Apple TV se neobjevila v Obchodu Google Play, odkud by byla volně ke stažení, ale zamířila na televizory Sony prostřednictvím nedávné aktualizace firmwaru. Zatím není jasné, zda bude americký gigant z Cupertina tímto způsobem pokračovat i nadále. Tento týden bylo oznámeno, že brzy se Apple TV dostane na nejnovější Chromecast s Google TV. Nutno dodat, že Google TV není nový operační systém, ale pouze uživatelské rozhraní pro Android TV. Expanze by měla pokračovat později na „více zařízení poháněných Android TV“. zatím není jasné, o jaké konkrétní televizory či set-top boxy půjde.
 
Hlavním lákadlem aplikace Apple TV je přístup ke službě pro streamování videa Apple TV+, která za měsíční poplatek nabízí přístup k filmům, seriálům a dalším pořadům převážně z originální produkce Applu. V nabídce se letos objevil také snímek Greyhound s Tomem Hanksem a v budoucnu by rád Apple přidal také další tituly třetích stran. A údajně za tuto možnost neváhá utratit i stovky milionů dolarů, jako v případě nejnovější bondovky Není čas zemřít. Aplikace Apple TV nabízí rovněž přístup k filmům, které si uživatel zakoupil nebo vypůjčil v iTunes. Další funkcí jsou potom kanály, ke kterým si za poplatek přihlásíte odběr. 
 
Nový Chromecast bude přidáním Apple TV+ podporovat většinu služeb pro streamování videa. Hlavním lákadlem nového uživatelského rozhraní Google TV je doporučování obsahu z různých zdrojů, aniž by bylo nutné otevírat každou aplikaci zvlášť.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik