Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci

Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
, , aktualita
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
K oblíbeným
reklama
Pře dvěma týdny byl oznámen Android 11 pro smartphony a tablety, ale jak známo, tento operační systém je určen pro celou škálu zařízení. Na televizory a multimediální centra cílí platforma Android TV, která se rovněž dočkala aktualizace na Android 11. Poprvé jsme o této verzi pro velké obrazovky mohli slyšet v červnu, kdy vyšlo vývojářské preview pro referenční zařízení ADT-3 od Googlu. Nyní jsme se konečně dočkali formálního představení, i když stále jen pro vývojáře. To znamená, že ani seznam novinek neobsahuje tolik změn pro koncové uživatele.
 
 
Google měl upravit samotné jádro systému včetně vylepšené správy paměti, což by mělo přispět ke zvýšení výkonu. Připraveno je také několik novinek týkající se zabezpečení, jako jsou jednorázová oprávnění pro přístup poloze, mikrofonu apod. Celá řada novinek byla přidána speciálně pro televizory. Android TV umožní dekódování multimédií s nízkou latencí a bude nativně podporovat automatický režim nízké latence (ALLM), který ocení především majitelé herních konzolí. Pokud je řeč o hrách, musíme zmínit také rozšířenou podporu gamepadů, konkrétně o Nintendo Switch Pro (přes Bluetooth a USB) nebo Steam Controller (přes USB).
 
Spotřebu energie by mělo snížit přepnutí do režimu spánku po určité době nečinnosti, tiché bootování systému zase umožní nerušenou instalaci aktualizací např. přes noc. Framework získal novou funkci pro správu LED a tlačítek ztlumení fyzického mikrofonu, která zároveň usnadňuje integraci zařízení s mikrofonem pro větší vzdálenost (tj. obvykle umístěný v televizoru, ne v ovladači). Pokud se jedná o další technické záležitosti pro výrobce a vývojáře, byla zdokonalena podpora HDMI CEC a přidán nový Tuner Framework – standardizované rozhraní spojující tuner s frameworkem Android CAS. Doufejme, že tato změna v budoucnu přispěje k rychlejším aktualizacím Android TV, neboť právě tuner označil Google v minulosti za jednu z největších překážek.
 
Vývojáři aplikací mohou nyní slavit také rychlejší testování aplikací na Android TV. Google tvrdí, že výrobci začnou verzi 11 používat na svých zařízeních během nadcházejících měsíců. Připomeňme, že příští týden by měl být představen nový Chromecast a spekuluje se také o přejmenování Android TV na Google TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik