Google vydal Android TV 11, ale zatím není důvod k radosti

Google vydal Android TV 11, ale zatím není důvod k radosti
, , aktualita
Nové verze se konečně dočkala Android TV. Zatím ovšem vyšlo pouze preview dostupné pro vývojářské zařízení od Googlu. Zároveň software potvrdil existenci nástupce pro Chromecast Ultra s Android TV.
K oblíbeným
reklama
Android 11 byl oznámen již začátkem letošního roku, ale všude se mluví hlavně o variantě pro smartphony a tablety. Pro televizory a vybraná multimediální centra je určena edice Android TV, která se ovšem k zákazníkům dostává s velkým zpožděním. Stačí se podívat na Android 10, který je již dostupný pro spoustu smartphonů, ale zatím žádný televizor. Televizory od značek jako Sony, Philips (TP Vision) nebo TCL zatím používají Android TV 9.0 nebo starší. Výjimkou není ani Nvidia Shield TV, která je přitom považována za jedno z nejlépe aktualizovaných zařízení na platformě Android TV. Update na Android TV 10 můžeme očekávat až v následujících měsících, ale Google mezitím pravděpodobně vydá Android TV 11.
 
 
Tento týden vyšlo vývojářské preview, které podle informací na oficiálním blogu obsahuje „mnoho funkcí týkající se ochrany osobních údajů, výkonu, přístupnosti a konektivity“. Seznam konkrétních změn ovšem Google nezveřejnil. Neznámou zůstávají také novinky zaměřené na koncové uživatele. Podle informací uniklých v loňském roce můžeme v Androidu TV 11 očekávat podporu platformy pro streamování her Google Stadia, nové uživatelské rozhraní pro ovládání chytré domácnosti nebo živé titulky pro jakýkoliv obsah. Na druhou stranu by ovšem uživatele neměla překvapit rozšířená reklama, i když podrobnosti zatím nemáme k dispozici.
 
Preview nového operačního systému je dostupné pro vývojářská zařízení ADT-3 od Googlu. Jejich majitelé si z oficiálních stránek musí stáhnout obraz systému a provést instalaci manuálně. Po dokončení nebude možný návrat zpět na Android TV 10. V tuto chvíli není jasné, kdy se Android TV 11 dostane na první televizor či streamovací zařízení. Klidně by se tak mohlo stát až v roce 2021, i když Google v posledních letech nešetří slovy o zrychlení aktualizací Android TV a snížení fragmentace této platformy. Otázkou také zůstává, zda bude verzi 11 využívat i připravované zařízení „Sabrina“, údajný nástupce pro Chromecast Ultra, ale se všemi pozitivy (i negativy) systému Android TV.
 
 
Pokud byste ani přes mnohokrát uniklé informace nevěřili, že Google připravuje zařízení, které známe pod kódovým označením „Sabrina“, další důkazy o jeho existenci se objevily přímo ve vývojářském preview Android TV 11.
 
reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář