Google vydal Android TV 11, ale zatím není důvod k radosti

Google vydal Android TV 11, ale zatím není důvod k radosti
, , aktualita
Nové verze se konečně dočkala Android TV. Zatím ovšem vyšlo pouze preview dostupné pro vývojářské zařízení od Googlu. Zároveň software potvrdil existenci nástupce pro Chromecast Ultra s Android TV.
K oblíbeným
reklama
Android 11 byl oznámen již začátkem letošního roku, ale všude se mluví hlavně o variantě pro smartphony a tablety. Pro televizory a vybraná multimediální centra je určena edice Android TV, která se ovšem k zákazníkům dostává s velkým zpožděním. Stačí se podívat na Android 10, který je již dostupný pro spoustu smartphonů, ale zatím žádný televizor. Televizory od značek jako Sony, Philips (TP Vision) nebo TCL zatím používají Android TV 9.0 nebo starší. Výjimkou není ani Nvidia Shield TV, která je přitom považována za jedno z nejlépe aktualizovaných zařízení na platformě Android TV. Update na Android TV 10 můžeme očekávat až v následujících měsících, ale Google mezitím pravděpodobně vydá Android TV 11.
 
 
Tento týden vyšlo vývojářské preview, které podle informací na oficiálním blogu obsahuje „mnoho funkcí týkající se ochrany osobních údajů, výkonu, přístupnosti a konektivity“. Seznam konkrétních změn ovšem Google nezveřejnil. Neznámou zůstávají také novinky zaměřené na koncové uživatele. Podle informací uniklých v loňském roce můžeme v Androidu TV 11 očekávat podporu platformy pro streamování her Google Stadia, nové uživatelské rozhraní pro ovládání chytré domácnosti nebo živé titulky pro jakýkoliv obsah. Na druhou stranu by ovšem uživatele neměla překvapit rozšířená reklama, i když podrobnosti zatím nemáme k dispozici.
 
Preview nového operačního systému je dostupné pro vývojářská zařízení ADT-3 od Googlu. Jejich majitelé si z oficiálních stránek musí stáhnout obraz systému a provést instalaci manuálně. Po dokončení nebude možný návrat zpět na Android TV 10. V tuto chvíli není jasné, kdy se Android TV 11 dostane na první televizor či streamovací zařízení. Klidně by se tak mohlo stát až v roce 2021, i když Google v posledních letech nešetří slovy o zrychlení aktualizací Android TV a snížení fragmentace této platformy. Otázkou také zůstává, zda bude verzi 11 využívat i připravované zařízení „Sabrina“, údajný nástupce pro Chromecast Ultra, ale se všemi pozitivy (i negativy) systému Android TV.
 
 
Pokud byste ani přes mnohokrát uniklé informace nevěřili, že Google připravuje zařízení, které známe pod kódovým označením „Sabrina“, další důkazy o jeho existenci se objevily přímo ve vývojářském preview Android TV 11.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik