Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ambilight pro každou televizi? Philips představil nové podsvícení Hue Play

6.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Nové světelné pásky Philips Hue Play umožní přinést dynamické barevné podsvícení na televizor jakékoliv značky. Ačkoliv nemusíte kupovat celý nový televizor, přesto se jedná o poměrně finančně nákladné řešení – neobejdete se totiž bez dalšího vybavení.
Samotná společnost TP Vision se chlubí, že podsvícení Ambilight patří k nejčastějším důvodům, proč si zákazníci vybírají televizory značky Philips. Nyní se ovšem objevilo řešení, které umožní přinést velmi podobný efekt i na ostatní televizory – stačí být ochotný do tohoto vybavení investovat nemalou částku. Mezi nejpopulárnější produkty z řady Philips Hue patří světelné pásky, které umožňují vytvářet v interiéru různé světelné efekty.
 
 
Nyní společnost Signify, která vlastní licenci pro značku Philips Hue, představila i podobné řešení pro televizory. Výsledkem by měl být podobný zážitek, jaký znají právě majitelé Philips TV s funkcí Ambilight. Jak ovšem správně tušíte, samotný světelný pásek s LED nedokáže zázraky, takže se nebude jednat o jediný produkt, který si budete muset pořídit. Potřeba totiž bude také Philips Hue Bridge a Hue Play Sync HDMI pro synchronizaci s televizorem. Pokud byste chtěli podsvícení používat v kombinaci s počítačovým monitorem, ušetříte za krabičku Hue Play Sync HDMI, kterou lze v tomto případě nahradit aplikací Hue Sync.
 
„Neustále hledáme nové způsoby, jak pomocí Philips Hue povýšit zábavu s chytrým osvětlením na vyšší úroveň. Naše nové světelné pásky Philips Hue Play vytvářejí více barev najednou a bez prodlevy je míchají dohromady, čímž vytvářejí magické efekty zobrazení okolo vaší televize. Jsme hrdí na to, že naším spotřebitelům nabízíme tento skutečně pohlcující zážitek pro jejich domácnosti,“ prohlásil Jasper Vervoort, Business Leader pro Philips Hue ve společnosti Signify.
 
Philips Hue Play zamíří 6. října na trhy v Evropě, Severní Americe a Austrálii. K dispozici budou varianty pro televizory s úhlopříčkami 55, 65 a 75 palců. Samotné světelné pásky vyjdou na 180, 200 nebo 230 eur, tedy XXx korun – podle zvolené úhlopříčky. Pakliže ovšem zatím doma nevyužíváte chytré osvětlení Philips Hue, musíte připočítat ještě pořizovací náklady za Hue Bridge a případně také zařízení Hue Play Sync HDMI. Tím se dostáváme na částku okolo 8 000 korun.