www.tvfreak.cz
>
>
>

Ambilight pro každou televizi? Philips představil nové podsvícení Hue Play

Ambilight pro každou televizi? Philips představil nové podsvícení Hue Play
, , aktualita
Nové světelné pásky Philips Hue Play umožní přinést dynamické barevné podsvícení na televizor jakékoliv značky. Ačkoliv nemusíte kupovat celý nový televizor, přesto se jedná o poměrně finančně nákladné řešení – neobejdete se totiž bez dalšího vybavení.
K oblíbeným
reklama
Samotná společnost TP Vision se chlubí, že podsvícení Ambilight patří k nejčastějším důvodům, proč si zákazníci vybírají televizory značky Philips. Nyní se ovšem objevilo řešení, které umožní přinést velmi podobný efekt i na ostatní televizory – stačí být ochotný do tohoto vybavení investovat nemalou částku. Mezi nejpopulárnější produkty z řady Philips Hue patří světelné pásky, které umožňují vytvářet v interiéru různé světelné efekty.
 
 
Nyní společnost Signify, která vlastní licenci pro značku Philips Hue, představila i podobné řešení pro televizory. Výsledkem by měl být podobný zážitek, jaký znají právě majitelé Philips TV s funkcí Ambilight. Jak ovšem správně tušíte, samotný světelný pásek s LED nedokáže zázraky, takže se nebude jednat o jediný produkt, který si budete muset pořídit. Potřeba totiž bude také Philips Hue Bridge a Hue Play Sync HDMI pro synchronizaci s televizorem. Pokud byste chtěli podsvícení používat v kombinaci s počítačovým monitorem, ušetříte za krabičku Hue Play Sync HDMI, kterou lze v tomto případě nahradit aplikací Hue Sync.
 
„Neustále hledáme nové způsoby, jak pomocí Philips Hue povýšit zábavu s chytrým osvětlením na vyšší úroveň. Naše nové světelné pásky Philips Hue Play vytvářejí více barev najednou a bez prodlevy je míchají dohromady, čímž vytvářejí magické efekty zobrazení okolo vaší televize. Jsme hrdí na to, že naším spotřebitelům nabízíme tento skutečně pohlcující zážitek pro jejich domácnosti,“ prohlásil Jasper Vervoort, Business Leader pro Philips Hue ve společnosti Signify.
 
Philips Hue Play zamíří 6. října na trhy v Evropě, Severní Americe a Austrálii. K dispozici budou varianty pro televizory s úhlopříčkami 55, 65 a 75 palců. Samotné světelné pásky vyjdou na 180, 200 nebo 230 eur, tedy XXx korun – podle zvolené úhlopříčky. Pakliže ovšem zatím doma nevyužíváte chytré osvětlení Philips Hue, musíte připočítat ještě pořizovací náklady za Hue Bridge a případně také zařízení Hue Play Sync HDMI. Tím se dostáváme na částku okolo 8 000 korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik