www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Philips OLED935: čtyřstranný Ambilight a zvuk B&W ve 48" až 65" variantě

Philips OLED935: čtyřstranný Ambilight a zvuk B&W ve 48" až 65" variantě
, , aktualita
Philips TV se hlásí s novou sérií OLED TV, která zahrnuje také nejmenší model této značky. Zájemce láká novou generací obrazového procesoru P5, čtyřstranným podsvícením Ambilight nebo velkorysým ozvučením 3.1.2 od Bowers & Wilkins.
K oblíbeným
reklama
Pro naše pravidelné čtenáře nebude žádným překvapením, že společnost TP Vision dnes představila novou sérii Philips OLED935 (také označovanou jako OLED+935). Informace o těchto modelech unikly na internet již dříve a nedávno byl jeden z nich dokonce oceněn v rámci EISA Awards 2020–2021. Nejnovější OLED TV jsou dostupné v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců.
 
 
Nejvíce zájmu by mohla na trhu vzbudit nejmenší varianta, neboť se jedná o první 48" OLED TV s logem Philips – dosud jsme tuto úhlopříčku mohli najít jen v nabídce LG a Sony. Všechny modely řady OLED935 spoléhají na rozlišení 4K a používají čtvrtou generaci obrazového procesoru P5, která se vyznačuje dedikovaným čipem pro umělou inteligenci (AI). Výsledkem by měl být ještě věrnější a realističtější obraz na základě analýzy obsahu.
 
 
Pokud naopak preferujete obraz bez různých vylepšení, můžete využít – v případě Philipsu vůbec poprvé – Filmmaker Mode. Deaktivuje různá vylepšení obrazu, která kritizuje většina hollywoodských filmařů. V případě vysokého dynamického rozsahu je k dispozici HDR10, HLG, HDR10+ i Dolby Vision. Pro poslední jmenovaný formát je k dispozici dokonce speciální režim Dolby Bright, který by měl vylepšit kontrast ve srovnání s konkurencí.
 
 
Implementována byla rovněž technologie zabraňující „vypálení“ obrazu. Pokud zjistí přítomnost statického objektu na obrazovce (např. logo televizní stanice, HUD ve hře), postupně sníží jeho jas, aniž by se to výrazně projevilo na kvalitě zobrazení. Asi nikoho nepřekvapí, že tato OLED TV obsahuje barevné podsvícení Ambilight pro vylepšení atmosféry. Zatímco v posledních letech Philips používal u svých televizorů pouze podsvícení ze tří stran, série OLED935 vrací do hry čtyřstranný Ambilight.
 
Zvukový systém 3.1.2 se ukrývá v soundbaru, který byl vytvořen společně s Bowers & Wilkins. Jeho povrch je pokrytý tkaninou Kvadrat, tělo televizoru je potom z kovu a podsvícenému dálkovému ovladači dodává nádech luxusu kůže Muirhead. Všechny chytré funkce a přístup k aplikacím obstarává operační systém Android TV ve verzi 9.0. Pokud máte v hledáčku PlayStation 5 nebo Xbox One X, kvůli absenci HDMI 2.1 pro vás nebude OLED935 nejlepší volbou.
 
Nové televizory Philips se začnou prodávat ještě tento měsíc, ale na 48" variantu si zájemci počkají do října. Ceny byly stanoveny následovně:
  • Philips 48OLED935 – 2 200 eur (58 000 Kč)
  • Philips 55OLED935 – 2 500 eur (66 000 Kč)
  • Philips 65OLED935 – 3 500 eur (92 000 Kč)
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik