Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips OLED935: čtyřstranný Ambilight a zvuk B&W ve 48" až 65" variantě

1.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Philips TV se hlásí s novou sérií OLED TV, která zahrnuje také nejmenší model této značky. Zájemce láká novou generací obrazového procesoru P5, čtyřstranným podsvícením Ambilight nebo velkorysým ozvučením 3.1.2 od Bowers & Wilkins.
Pro naše pravidelné čtenáře nebude žádným překvapením, že společnost TP Vision dnes představila novou sérii Philips OLED935 (také označovanou jako OLED+935). Informace o těchto modelech unikly na internet již dříve a nedávno byl jeden z nich dokonce oceněn v rámci EISA Awards 2020–2021. Nejnovější OLED TV jsou dostupné v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců.
 
 
Nejvíce zájmu by mohla na trhu vzbudit nejmenší varianta, neboť se jedná o první 48" OLED TV s logem Philips – dosud jsme tuto úhlopříčku mohli najít jen v nabídce LG a Sony. Všechny modely řady OLED935 spoléhají na rozlišení 4K a používají čtvrtou generaci obrazového procesoru P5, která se vyznačuje dedikovaným čipem pro umělou inteligenci (AI). Výsledkem by měl být ještě věrnější a realističtější obraz na základě analýzy obsahu.
 
 
Pokud naopak preferujete obraz bez různých vylepšení, můžete využít – v případě Philipsu vůbec poprvé – Filmmaker Mode. Deaktivuje různá vylepšení obrazu, která kritizuje většina hollywoodských filmařů. V případě vysokého dynamického rozsahu je k dispozici HDR10, HLG, HDR10+ i Dolby Vision. Pro poslední jmenovaný formát je k dispozici dokonce speciální režim Dolby Bright, který by měl vylepšit kontrast ve srovnání s konkurencí.
 
 
Implementována byla rovněž technologie zabraňující „vypálení“ obrazu. Pokud zjistí přítomnost statického objektu na obrazovce (např. logo televizní stanice, HUD ve hře), postupně sníží jeho jas, aniž by se to výrazně projevilo na kvalitě zobrazení. Asi nikoho nepřekvapí, že tato OLED TV obsahuje barevné podsvícení Ambilight pro vylepšení atmosféry. Zatímco v posledních letech Philips používal u svých televizorů pouze podsvícení ze tří stran, série OLED935 vrací do hry čtyřstranný Ambilight.
 
Zvukový systém 3.1.2 se ukrývá v soundbaru, který byl vytvořen společně s Bowers & Wilkins. Jeho povrch je pokrytý tkaninou Kvadrat, tělo televizoru je potom z kovu a podsvícenému dálkovému ovladači dodává nádech luxusu kůže Muirhead. Všechny chytré funkce a přístup k aplikacím obstarává operační systém Android TV ve verzi 9.0. Pokud máte v hledáčku PlayStation 5 nebo Xbox One X, kvůli absenci HDMI 2.1 pro vás nebude OLED935 nejlepší volbou.
 
Nové televizory Philips se začnou prodávat ještě tento měsíc, ale na 48" variantu si zájemci počkají do října. Ceny byly stanoveny následovně:
  • Philips 48OLED935 – 2 200 eur (58 000 Kč)
  • Philips 55OLED935 – 2 500 eur (66 000 Kč)
  • Philips 65OLED935 – 3 500 eur (92 000 Kč)