www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+

Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+
, , aktualita
Součástí řady chytrého osvětlení Philips Hue je také HDMI Sync Box, který umožňuje světla synchronizovat s obrazovkou televizoru. Tento týden vyšla velká aktualizace, která rozšířuje podporu o další formáty HDR či hlasové ovládání.
K oblíbeným
reklama
Do kategorie příslušenství k televizorům, o kterém jste patrně ani nevěděli, že ho potřebujete, se řadí Philips Hue HDMI Sync Box. Pod tímto názvem se ukrývá krabička, kterou připojíte ke svému televizoru přes HDMI pro synchronizaci obsahu se svým chytrým osvětlením Philips Hue v domácnosti. Cílem je vytvořit dokonalejší atmosféru pomocí barevných světel, která reagují na obsah v televizi. Tedy něco podobného, co znají majitelé Philips TV s integrovaným podsvícením Ambilight, ale v tomto případě v kombinaci s televizorem jakékoliv značky.
 
 
I přes dost vysokou cenu měl HDMI Sync Box jednu zásadní nevýhodu, a to chybějící podporu HDR. To v zásadě znamenalo, že funkci nebylo možné používat v kombinaci s obsahem ve vysokém dynamickém rozsahu. Výrobce ovšem sliboval, že tento problém opraví. A skutečně se tak stalo, i když až osm měsíců po oficiálním představení. Nová aktualizace firmwaru je dostupná prostřednictvím mobilní aplikace Hue Sync a přináší tři významné novinky pro majitele tohoto zařízení.
 
První změnou je již zmiňované přidání podpory HDR, a to konkrétně formátů Dolby Vision a HDR10+. Nyní tedy světelné efekty fungují i v kombinaci s tímto obsahem, i když jedna komplikace přece jen zůstala. V případě Dolby Vision je funkce kompatibilní pouze s vybranými televizory a multimediálními centry, což bude pravděpodobně způsobeno rozdílnými profily tohoto formátu HDR.
 
 
Konkrétně byla podpora potvrzena u televizí LG (2017 a novější), Sony, Vizio, TCL (2018 a novější), Panasonic a Philips. V případě ostatních zařízení se jedná Apple TV 4K, Fire TV 4K, Chromecast Ultra, Nvidia Shield (2019), Xbox One S/X (pouze aplikace), ale naopak smůlu mají uživatelé UHD Blu-ray přehrávačů.
 
Druhou zásadní novinkou je podpora hlasových asistentů jako Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Pomocí hlasových povelů, které zpracuje spárované externí zařízení (např. chytrý reproduktor), lze třeba vypnout osvětlení, měnit režimy, přepnout HDMI apod. A také je nyní možné Philips Hue HDMI Sync Box konfigurovat pro ovládání prostřednictvím dálkového ovladače televizoru (s infraportem) nebo univerzální ovladače Logitech Harmony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
24.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik