www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+

Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+
, , aktualita
Součástí řady chytrého osvětlení Philips Hue je také HDMI Sync Box, který umožňuje světla synchronizovat s obrazovkou televizoru. Tento týden vyšla velká aktualizace, která rozšířuje podporu o další formáty HDR či hlasové ovládání.
K oblíbeným
reklama
Do kategorie příslušenství k televizorům, o kterém jste patrně ani nevěděli, že ho potřebujete, se řadí Philips Hue HDMI Sync Box. Pod tímto názvem se ukrývá krabička, kterou připojíte ke svému televizoru přes HDMI pro synchronizaci obsahu se svým chytrým osvětlením Philips Hue v domácnosti. Cílem je vytvořit dokonalejší atmosféru pomocí barevných světel, která reagují na obsah v televizi. Tedy něco podobného, co znají majitelé Philips TV s integrovaným podsvícením Ambilight, ale v tomto případě v kombinaci s televizorem jakékoliv značky.
 
 
I přes dost vysokou cenu měl HDMI Sync Box jednu zásadní nevýhodu, a to chybějící podporu HDR. To v zásadě znamenalo, že funkci nebylo možné používat v kombinaci s obsahem ve vysokém dynamickém rozsahu. Výrobce ovšem sliboval, že tento problém opraví. A skutečně se tak stalo, i když až osm měsíců po oficiálním představení. Nová aktualizace firmwaru je dostupná prostřednictvím mobilní aplikace Hue Sync a přináší tři významné novinky pro majitele tohoto zařízení.
 
První změnou je již zmiňované přidání podpory HDR, a to konkrétně formátů Dolby Vision a HDR10+. Nyní tedy světelné efekty fungují i v kombinaci s tímto obsahem, i když jedna komplikace přece jen zůstala. V případě Dolby Vision je funkce kompatibilní pouze s vybranými televizory a multimediálními centry, což bude pravděpodobně způsobeno rozdílnými profily tohoto formátu HDR.
 
 
Konkrétně byla podpora potvrzena u televizí LG (2017 a novější), Sony, Vizio, TCL (2018 a novější), Panasonic a Philips. V případě ostatních zařízení se jedná Apple TV 4K, Fire TV 4K, Chromecast Ultra, Nvidia Shield (2019), Xbox One S/X (pouze aplikace), ale naopak smůlu mají uživatelé UHD Blu-ray přehrávačů.
 
Druhou zásadní novinkou je podpora hlasových asistentů jako Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Pomocí hlasových povelů, které zpracuje spárované externí zařízení (např. chytrý reproduktor), lze třeba vypnout osvětlení, měnit režimy, přepnout HDMI apod. A také je nyní možné Philips Hue HDMI Sync Box konfigurovat pro ovládání prostřednictvím dálkového ovladače televizoru (s infraportem) nebo univerzální ovladače Logitech Harmony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik