www.tvfreak.cz
>
>
>

Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+

Philips Hue HDMI Sync Box získal podporu Dolby Vision a HDR10+
, , aktualita
Součástí řady chytrého osvětlení Philips Hue je také HDMI Sync Box, který umožňuje světla synchronizovat s obrazovkou televizoru. Tento týden vyšla velká aktualizace, která rozšířuje podporu o další formáty HDR či hlasové ovládání.
K oblíbeným
reklama
Do kategorie příslušenství k televizorům, o kterém jste patrně ani nevěděli, že ho potřebujete, se řadí Philips Hue HDMI Sync Box. Pod tímto názvem se ukrývá krabička, kterou připojíte ke svému televizoru přes HDMI pro synchronizaci obsahu se svým chytrým osvětlením Philips Hue v domácnosti. Cílem je vytvořit dokonalejší atmosféru pomocí barevných světel, která reagují na obsah v televizi. Tedy něco podobného, co znají majitelé Philips TV s integrovaným podsvícením Ambilight, ale v tomto případě v kombinaci s televizorem jakékoliv značky.
 
 
I přes dost vysokou cenu měl HDMI Sync Box jednu zásadní nevýhodu, a to chybějící podporu HDR. To v zásadě znamenalo, že funkci nebylo možné používat v kombinaci s obsahem ve vysokém dynamickém rozsahu. Výrobce ovšem sliboval, že tento problém opraví. A skutečně se tak stalo, i když až osm měsíců po oficiálním představení. Nová aktualizace firmwaru je dostupná prostřednictvím mobilní aplikace Hue Sync a přináší tři významné novinky pro majitele tohoto zařízení.
 
První změnou je již zmiňované přidání podpory HDR, a to konkrétně formátů Dolby Vision a HDR10+. Nyní tedy světelné efekty fungují i v kombinaci s tímto obsahem, i když jedna komplikace přece jen zůstala. V případě Dolby Vision je funkce kompatibilní pouze s vybranými televizory a multimediálními centry, což bude pravděpodobně způsobeno rozdílnými profily tohoto formátu HDR.
 
 
Konkrétně byla podpora potvrzena u televizí LG (2017 a novější), Sony, Vizio, TCL (2018 a novější), Panasonic a Philips. V případě ostatních zařízení se jedná Apple TV 4K, Fire TV 4K, Chromecast Ultra, Nvidia Shield (2019), Xbox One S/X (pouze aplikace), ale naopak smůlu mají uživatelé UHD Blu-ray přehrávačů.
 
Druhou zásadní novinkou je podpora hlasových asistentů jako Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Pomocí hlasových povelů, které zpracuje spárované externí zařízení (např. chytrý reproduktor), lze třeba vypnout osvětlení, měnit režimy, přepnout HDMI apod. A také je nyní možné Philips Hue HDMI Sync Box konfigurovat pro ovládání prostřednictvím dálkového ovladače televizoru (s infraportem) nebo univerzální ovladače Logitech Harmony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik