Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Amazon v Evropě chystá svou první TV stanici. Zaměří se na fotbal

17.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Amazon požádal o licenci na lineární vysílání. Němečtí zákazníci by tak na podzim mohli naladit stanici „Prime Video Live“, která ovšem budou fungovat pouze příležitostně – podle sportovních akcí.
Amazon Prime Video patří k největším službám streamovaného videa na světě. Značnou část tvoří obsah, který si Amazon vytvoří ve svých studiích. Kromě videa na vyžádání jsou v některých regionech dostupné také živé kanály, které tak diváci mohou sledovat online – bez nutnosti si pořizovat kabelovku nebo stahovat další aplikace. Amazon ovšem letos přinese jednu docela nečekanou novinku. Začne totiž s vlastním lineárním vysíláním, které bude dostupné mimo internet. Nový kanál zatím známe jen pod pracovním názvem „Prime Video Live“, ale do svého spuštění se možná přejmenuje.
 
 
Nejedná se přitom o žádnou spekulaci. Informaci potvrdil samotný Amazon v Německu, kde se zatím s novou stanicí počítá. Společnost Amazon Digital Germany GmbH proto požádala o licenci Bavorské státní centrum pro nová média (BLM), které dohlíží nad komerčním vysíláním v této spolkové republice. Připravovaný kanál ovšem bude vysílat na celém území Německa. Zatím ovšem nebylo potvrzeno, zda se „Prime Video Live“ objeví v pozemním, satelitním, kabelovém či jiném druhu vysílání. Otazník zůstává viset také nad tím, zda se stanice dostane i mimo Německo. To by ovšem mělo záviset hlavně na dostupných licencích.
 
Jak napovídá název, kanál se zaměří na živé přenosy. Konkrétně půjde o sport, a to rovnou ten nejpopulárnější: fotbal. Diváci se mohou těšit na zápasy Ligy mistrů UEFA každé úterý večer od sezóny 2021/2022. „Prime Video Live“ zatím nepočítá s celodenním vysíláním, ale fungovat bude opravdu pouze v době přímých přenosů. Velmi pravděpodobně tedy budou k vidění i další sportovní události, spekuluje se třeba o zápasech Bundesligy. Vysílání pouze několik hodin týdně se může zdát dost neekonomické, neboť Amazon se ani přesto nevyhne placení fixních nákladů.
 
Tím se dostáváme i k otázce finanční. Bude kanál vysílat zdarma s reklamami, nebo bude nějak omezen jen pro předplatitele? Amazon se tím každopádně vydal proti proudu. Konkurenční Disney totiž konvenční televizi spíše pomalu opouští a zaměřuje se na platformu Disney+. Netflix sice testuje lineární vysílání, ale pouze online.
 
Zdroj: 4kfilme.de