Amazon v Evropě chystá svou první TV stanici. Zaměří se na fotbal

Amazon v Evropě chystá svou první TV stanici. Zaměří se na fotbal
, , aktualita
Amazon požádal o licenci na lineární vysílání. Němečtí zákazníci by tak na podzim mohli naladit stanici „Prime Video Live“, která ovšem budou fungovat pouze příležitostně – podle sportovních akcí.
K oblíbeným
reklama
Amazon Prime Video patří k největším službám streamovaného videa na světě. Značnou část tvoří obsah, který si Amazon vytvoří ve svých studiích. Kromě videa na vyžádání jsou v některých regionech dostupné také živé kanály, které tak diváci mohou sledovat online – bez nutnosti si pořizovat kabelovku nebo stahovat další aplikace. Amazon ovšem letos přinese jednu docela nečekanou novinku. Začne totiž s vlastním lineárním vysíláním, které bude dostupné mimo internet. Nový kanál zatím známe jen pod pracovním názvem „Prime Video Live“, ale do svého spuštění se možná přejmenuje.
 
 
Nejedná se přitom o žádnou spekulaci. Informaci potvrdil samotný Amazon v Německu, kde se zatím s novou stanicí počítá. Společnost Amazon Digital Germany GmbH proto požádala o licenci Bavorské státní centrum pro nová média (BLM), které dohlíží nad komerčním vysíláním v této spolkové republice. Připravovaný kanál ovšem bude vysílat na celém území Německa. Zatím ovšem nebylo potvrzeno, zda se „Prime Video Live“ objeví v pozemním, satelitním, kabelovém či jiném druhu vysílání. Otazník zůstává viset také nad tím, zda se stanice dostane i mimo Německo. To by ovšem mělo záviset hlavně na dostupných licencích.
 
Jak napovídá název, kanál se zaměří na živé přenosy. Konkrétně půjde o sport, a to rovnou ten nejpopulárnější: fotbal. Diváci se mohou těšit na zápasy Ligy mistrů UEFA každé úterý večer od sezóny 2021/2022. „Prime Video Live“ zatím nepočítá s celodenním vysíláním, ale fungovat bude opravdu pouze v době přímých přenosů. Velmi pravděpodobně tedy budou k vidění i další sportovní události, spekuluje se třeba o zápasech Bundesligy. Vysílání pouze několik hodin týdně se může zdát dost neekonomické, neboť Amazon se ani přesto nevyhne placení fixních nákladů.
 
Tím se dostáváme i k otázce finanční. Bude kanál vysílat zdarma s reklamami, nebo bude nějak omezen jen pro předplatitele? Amazon se tím každopádně vydal proti proudu. Konkurenční Disney totiž konvenční televizi spíše pomalu opouští a zaměřuje se na platformu Disney+. Netflix sice testuje lineární vysílání, ale pouze online.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik