Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Netflix jako TV kanál? Služba testuje lineární vysílání

, , aktualita
Netflix jako TV kanál? Služba testuje lineární vysílání
Netflix zvažuje dost překvapivý způsob, jak přilákat předplatitele z klasické televize. Ve Francii zkouší 24hodinové lineární vysílání, aby si divák nemusel sám vybírat obsah z obsáhlého katalogu.
Netflix jako TV kanál? Služba testuje lineární vysílání
Netflix a další služby pro streamování videa přinesly televizním divákům jednu zásadní změnu – místo studování televizního programu nebo zběsilého přepínání kanálů si sami vyberou, kdy a co chtějí sledovat. Ano, tato možnost existovala již od doby VHS, ale nikdy neměli diváci k dispozici tolik obsahu jen na pár stisknutí ovladače. Streamovací platformy se snaží uživatelům doporučovat obsah na základě předchozích historie sledování i vlastního výběru. Přesto může být vyhledání správného pořadu pro řadu diváků stresujícím zážitkem. A právě proto si Netflix pohrává s myšlenkou lineárního vysílání.
 
 
Testování začalo tento týden ve Francii, která je s přibližně 9 miliony předplatiteli jedním z nejdůležitějších trhů pro Netflix. Řada diváků ovšem zůstává konzervativní a odmítá se rozloučit s běžným televizním vysíláním. Ve webové verzi platformy se proto objevila nová funkce Direct. Jedná se o kanál, který vysílá obsah nepřetržitě celý den (samozřejmě bez reklam). Filmy, seriály a další pořady jsou vybírány na základě popularity mezi ostatními diváky, nikoliv na základě vlastních preferencí. Živý stream je totiž společný pro všechny uživatele a řídí se předem daný programem, který je obměňován každých pět dnů.
 
Snadno se vám tedy může stát, že vysílání zapnete zrovna ve chvíli, kdy je film v polovině nebo běží čtvrtá epizoda seriálu, který jste nikdy předtím neviděli. Podle Netflixu je ovšem jednou z podstat této funkce také snadné objevování nového obsah, který by vás jinak nenapadlo sledovat. A pokud vás zaujme jedna z epizod seriálu nebo zhlédnutá část filmu, můžete si na Netflixu snadno přehrát zbytek. Funkce Direct je od čtvrtka postupně zpřístupňována předplatitelům ve Francii. Všichni tamní diváci by měli získat přístup nejpozději v prosinci. Jak bylo řečeno výše, zatím je funkce dostupná pouze ve webové verzi, nikoliv v aplikacích pro smartphony či chytré televizory.
 
Pokud se lineární vysílání ve Francii osvědčí, mohl by jej Netflix rozšířit i na další trhy.