www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix jako TV kanál? Služba testuje lineární vysílání

Netflix jako TV kanál? Služba testuje lineární vysílání
, , aktualita
Netflix zvažuje dost překvapivý způsob, jak přilákat předplatitele z klasické televize. Ve Francii zkouší 24hodinové lineární vysílání, aby si divák nemusel sám vybírat obsah z obsáhlého katalogu.
K oblíbeným
reklama
Netflix a další služby pro streamování videa přinesly televizním divákům jednu zásadní změnu – místo studování televizního programu nebo zběsilého přepínání kanálů si sami vyberou, kdy a co chtějí sledovat. Ano, tato možnost existovala již od doby VHS, ale nikdy neměli diváci k dispozici tolik obsahu jen na pár stisknutí ovladače. Streamovací platformy se snaží uživatelům doporučovat obsah na základě předchozích historie sledování i vlastního výběru. Přesto může být vyhledání správného pořadu pro řadu diváků stresujícím zážitkem. A právě proto si Netflix pohrává s myšlenkou lineárního vysílání.
 
 
Testování začalo tento týden ve Francii, která je s přibližně 9 miliony předplatiteli jedním z nejdůležitějších trhů pro Netflix. Řada diváků ovšem zůstává konzervativní a odmítá se rozloučit s běžným televizním vysíláním. Ve webové verzi platformy se proto objevila nová funkce Direct. Jedná se o kanál, který vysílá obsah nepřetržitě celý den (samozřejmě bez reklam). Filmy, seriály a další pořady jsou vybírány na základě popularity mezi ostatními diváky, nikoliv na základě vlastních preferencí. Živý stream je totiž společný pro všechny uživatele a řídí se předem daný programem, který je obměňován každých pět dnů.
 
Snadno se vám tedy může stát, že vysílání zapnete zrovna ve chvíli, kdy je film v polovině nebo běží čtvrtá epizoda seriálu, který jste nikdy předtím neviděli. Podle Netflixu je ovšem jednou z podstat této funkce také snadné objevování nového obsah, který by vás jinak nenapadlo sledovat. A pokud vás zaujme jedna z epizod seriálu nebo zhlédnutá část filmu, můžete si na Netflixu snadno přehrát zbytek. Funkce Direct je od čtvrtka postupně zpřístupňována předplatitelům ve Francii. Všichni tamní diváci by měli získat přístup nejpozději v prosinci. Jak bylo řečeno výše, zatím je funkce dostupná pouze ve webové verzi, nikoliv v aplikacích pro smartphony či chytré televizory.
 
Pokud se lineární vysílání ve Francii osvědčí, mohl by jej Netflix rozšířit i na další trhy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře