Nová Apple TV se blíží. Vše, co o ní zatím víme

Nová Apple TV se blíží. Vše, co o ní zatím víme
, , aktualita
Několik zmínek v tvOS potvrdilo, že se můžeme těšit na další generaci Apple TV. Podle dostupných informací by měla přinést třeba silnější procesor, vylepšenou podporu pro AirPlay 2 nebo novou fitness aplikaci.
K oblíbeným
reklama
Apple TV 4K letos na podzim oslaví třetí narozeniny, a tak je nejvyšší čas na nástupce. Nasvědčují tomu informace z posledních verzí platformy tvOS, kde se objevily zmínky o dosud nepředstaveném modelu.
 
 

Více výkonu a vylepšení pro AirPlay 2

 
Již v beta verzi tvOS 13.4 byl zmíněn prototyp s označením T1125. Založen byl na architektuře arm64e, kterou využívají procesory Apple A12 Bionic a A13 Bionic, zatímco současný model spoléhá na procesor A10 Fusion. Vyšší výkon by mohl zlepšit práci s aplikacemi nebo hraní her přes platformu Apple Arcade. Naproti tomu v kvalitě obrazu by se nic výrazně měnit nemělo, jako maximum je opět očekáváno 4K HDR.
 
 
Nyní se objevil také uniklý kód systému iOS 14, který nám přidal další dílky do skládačky připravované Apple TV. Hovoří se především o novém dálkovém ovladači, i když jeho konkrétní podobu ani funkce zatím neznáme. Připomeňme, že současný Siri Remote se u některých uživatelů nesetkal zrovna se slovy chvály, proto by uvedení nového ovladače nebylo ničím překvapujícím. Drobné, ale praktické vylepšení údajně čeká funkci AirPlay 2. Uživatel bude moct nastavit jako trvale výchozí např. pár chytrých reproduktorů HomePod, aniž by jej musel pokaždé vybírat ze seznamu. Tento krok podle některých názorů také naznačuje, že by se Apple mohl v budoucnu více angažovat v kategorii reproduktorů. Hovoří se třeba o levnější verzi modelu HomePod nebo systém domácího kina, který naznačil nedávno zaregistrovaný patent.
 
 

Nový fitness aplikace pro zařízení do Applu

 
Podle kódu by součástí Apple TV mohla být nová sportovní aplikace, která patrně ponese název Fit nebo Fitness (zatím používá interní označení Seymour). K dispozici by měla být nejen na Apple TV, ale rovněž na iPhonu, iPadu a Apple Watch, kde doplní současnou aplikaci Aktivita. V nové aplikaci budou podle dostupných informací k dispozici videa s instrukcemi na různé pohybové aktivity, které si uživatel může přehrávat na mobilním zařízení nebo televizoru. K dispozici nejspíš bude mít cvičební plán a program bude sledovat jeho postup. Zahrnuta by měla být celá škála (převážně indoorových) pohybových aktivit včetně běhu, cyklistiky, veslování, protahování, tréninku středu těla, silového tréninku, chůze, tance a jógy. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by součástí byly nákupy v aplikaci, takže všechny cviky patrně nabídne Apple zdarma.
 
Prozatím není jasné, zda nová Apple TV nabídne podporu HDMI 2.1. Více se snad dozvíme začátkem června na konferenci WWDC 2020. I když vzhledem k epidemii koronaviru není jasné, zda se opravdu bude konat, v nejhorším případě by Apple mohl zvolit alespoň formu online streamingu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu Filmmaker Mode míří na Samsung QLED TV. Vypne vylepšení obrazu
Samsung začal distribuovat nový firmware pro letošní QLED TV, který zpřístupňuje Filmmaker Mode. Tento režim vypne většinu funkcí pro dodatečné vylepšení obrazu. Aktualizace je zatím dostupná jen v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium Aktualizace pro televize LG CX a GX přidala AMD FreeSync Premium
LG přineslo slibovanou aktualizaci pro své letošní OLED TV z řad CX a GX. Přidává podporu AMD FreeSync Premium, v pořadí třetí technologie pro variabilní obnovovací frekvenci. Tuto novinku tedy ocení hráči.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách Přechod na DVB-T2 je zase v plném proudu, staré vysílání skončilo v jižních Čechách
Po skoro čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou krizí zase pokračuje přechod na standard DVB-T2. Dnes o půlnoci bylo ukončeno původní vysílání DVB-T v jižních Čechách, minulý týden na západě republiky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
13.7.2020, inzerce, PR článek