Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Nová Apple TV se blíží. Vše, co o ní zatím víme

, , aktualita
Nová Apple TV se blíží. Vše, co o ní zatím víme
Několik zmínek v tvOS potvrdilo, že se můžeme těšit na další generaci Apple TV. Podle dostupných informací by měla přinést třeba silnější procesor, vylepšenou podporu pro AirPlay 2 nebo novou fitness aplikaci.
Nová Apple TV se blíží. Vše, co o ní zatím víme
Apple TV 4K letos na podzim oslaví třetí narozeniny, a tak je nejvyšší čas na nástupce. Nasvědčují tomu informace z posledních verzí platformy tvOS, kde se objevily zmínky o dosud nepředstaveném modelu.
 
 

Více výkonu a vylepšení pro AirPlay 2

 
Již v beta verzi tvOS 13.4 byl zmíněn prototyp s označením T1125. Založen byl na architektuře arm64e, kterou využívají procesory Apple A12 Bionic a A13 Bionic, zatímco současný model spoléhá na procesor A10 Fusion. Vyšší výkon by mohl zlepšit práci s aplikacemi nebo hraní her přes platformu Apple Arcade. Naproti tomu v kvalitě obrazu by se nic výrazně měnit nemělo, jako maximum je opět očekáváno 4K HDR.
 
 
Nyní se objevil také uniklý kód systému iOS 14, který nám přidal další dílky do skládačky připravované Apple TV. Hovoří se především o novém dálkovém ovladači, i když jeho konkrétní podobu ani funkce zatím neznáme. Připomeňme, že současný Siri Remote se u některých uživatelů nesetkal zrovna se slovy chvály, proto by uvedení nového ovladače nebylo ničím překvapujícím. Drobné, ale praktické vylepšení údajně čeká funkci AirPlay 2. Uživatel bude moct nastavit jako trvale výchozí např. pár chytrých reproduktorů HomePod, aniž by jej musel pokaždé vybírat ze seznamu. Tento krok podle některých názorů také naznačuje, že by se Apple mohl v budoucnu více angažovat v kategorii reproduktorů. Hovoří se třeba o levnější verzi modelu HomePod nebo systém domácího kina, který naznačil nedávno zaregistrovaný patent.
 
 

Nový fitness aplikace pro zařízení do Applu

 
Podle kódu by součástí Apple TV mohla být nová sportovní aplikace, která patrně ponese název Fit nebo Fitness (zatím používá interní označení Seymour). K dispozici by měla být nejen na Apple TV, ale rovněž na iPhonu, iPadu a Apple Watch, kde doplní současnou aplikaci Aktivita. V nové aplikaci budou podle dostupných informací k dispozici videa s instrukcemi na různé pohybové aktivity, které si uživatel může přehrávat na mobilním zařízení nebo televizoru. K dispozici nejspíš bude mít cvičební plán a program bude sledovat jeho postup. Zahrnuta by měla být celá škála (převážně indoorových) pohybových aktivit včetně běhu, cyklistiky, veslování, protahování, tréninku středu těla, silového tréninku, chůze, tance a jógy. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by součástí byly nákupy v aplikaci, takže všechny cviky patrně nabídne Apple zdarma.
 
Prozatím není jasné, zda nová Apple TV nabídne podporu HDMI 2.1. Více se snad dozvíme začátkem června na konferenci WWDC 2020. I když vzhledem k epidemii koronaviru není jasné, zda se opravdu bude konat, v nejhorším případě by Apple mohl zvolit alespoň formu online streamingu.