Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu

Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
, , aktualita
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
K oblíbeným
reklama
Přibližně před dvěma týdny postihl velký počet majitelů Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina od Samsungu závažný problém. Jejich zařízení přestala zničehonic fungovat tak, jak by měla. Chyba se může projevovat několika způsoby, ale nejčastěji se objevuje bootloop – nekonečné restartování přehrávače. Stránky podpory Samsungu i další internetová fóra se plní dotazy a stížnosti dotčených zákazníků, kteří žádají vysvětlení a především rychlé řešení problému. Ve většině případů se totiž zařízení stane nepoužitelné. Zpočátku se objevily informace, že chyba postihla jen playery z let 2014 a 2015, ale časem se ukázalo, že postiženy jsou modely již od roku 2010. Naopak není ohrožen žádný z UHD Blu-ray přehrávačů.
 
 
Na Twitteru jeden z uživatelů vytvořil přibližný seznam zasažených přehrávačů:
 • BD-P1590 (P1600?)
 • BD-D5300BD-D5700 (D51/55/65/67/70/7500?)
 • BD-E5500 (E53/54/5700?)
 • BD-H5900 (H5100?)
 • BD-JM51BD-JM57C (JM59?)
 • BD-J5100
 • BD-J5500
 • BD-J5700
 • BD-J5900 (J63/75007?)
 • HT-J5530K
 • HT-J5500K
 • HT-J5550K
 • HT-F6550W
 • HT-J4200W
 • HT-J4500W
 • HT-J4530W
 • HT-J5500W
Příčina problému zůstává stále nejasná, i když jako nejpravděpodobnější varianta se jeví problém s neplatnými certifikáty SSL. Prozatím neexistuje řešení, jak by uživatel mohl přehrávač znovu zprovoznit svépomocí. A dokonce ani nevyšla žádná aktualizace firmwaru od Samsungu. Zdá se, že jednotlivá regionální zastoupení výrobce řeší tento problém samostatně. Dotčení zákazníci z USA již dostali možnost odeslat své zařízení zdarma k opravě. Podobná nabídka se objevila také na některých evropských trzích včetně Velké Británie, Německa nebo Švýcarska. Zákazník obvykle nejprve vyplní online formulář, kurýr následně vyzvedne balíček a po opravě zase doručí zpět.

V České republice ani na Slovensku se zatím žádná taková možnost neobjevila. Není jasné, jak by zareagoval autorizovaný servis, neboť dotčená zařízení jsou již po záruce. Připomeňme, že Samsung v roce 2019 ukončil výrobu Blu-ray i UHD Blu-ray přehrávačů, proto nejspíš došlo i ke zúžení týmu podpory zabývajícího se těmito produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi přichází s průhlednou OLED Mi TV LUX Transparent Xiaomi přichází s průhlednou OLED Mi TV LUX Transparent
Xiaomi v rámci oslav 10letého výročí představilo vskutku působivý produkt, Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition. Jak už název napovídá, jde o průhlednou OLED televizi. Ta se pochlubí 55" úhlopříčkou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik