Zidoo Z10 Pro a Z1000 Pro: multimediální přehrávače pro náročné

Zidoo Z10 Pro a Z1000 Pro: multimediální přehrávače pro náročné
, , aktualita
Značka Zidoo pokračuje v rozšiřování svého portfolia multimediálních přehrávačů. Dvojice novinek nabídne solidní výkon díky procesoru RTD1619DR a podporu 4K, HDR10 + či Dolby Vision v hliníkovém obalu.
K oblíbeným
reklama
Zidoo patří k výrobcům, kteří u svých multimediálních přehrávačů dbají na solidní nabídku funkcí. Minulý měsíc jsme se dočkali modelu Zidoo Z9X a nyní jsou na řadě další dva přírůstky, které uspokojí dokonce ještě náročnější zákazníky. Z10 Pro a Z1000 Pro od sebe odlišíte hned na první pohled, neboť výrobce zvolil zcela odlišný tvar. Oba modely ovšem používají hliník jako materiál pro šasi a shodují se většinou svých parametrů. Základem se stal procesor Realtek RTD1629DR, který obsahuje šest jader Cortex-A55 a grafický akcelerátor Mali-G51. K tomu se přidává 2GB operační paměť a až 32GB vnitřní úložiště eMMC. Díky 3,5" slotu s rozhraním SATA lze do zařízení vložit až 16TB pevný disk, případně lze využít také slot na microSD karty nebo připojit další 2,5"/3,5" disk externě.
 
 
Zidoo Z1000 Pro
 
Přehrávač je připraven na obsah s rozlišením 4K (HEVC/H.265), 12bitovou barevnou hloubkou, chroma subsamplingem 4:4:4 a podporou HDR, konkrétně formátů HDR10, HDR10 + a Dolby Vision. Právě absence podpory prémiových standardů vysokého dynamického rozsahu byla často vytýkána předchůdcům Z10 a Z1000. Nechybí ani možnost přehrávání souborů BD ISO včetně zobrazení menu. V případě operačního systému byl přichystán Android 9.0 od Googlu, který výrobce rozšířil o své vlastní uživatelské rozhraní. Přislíbeny byly softwarové aktualizace přes internet. Zařízení si rozumí se souborovými systémy FAT16, FAT32, exFAT, NTFS, HFS, Samba, EXT2, EXT3 a EXT4. Problémem by neměly být ani rozličné formáty multimediálních souborů, v případě titulků je vysloveně jmenována i podpora českých znaků.
 
Zidoo Z10 Pro
 
Z hlediska bezdrátové konektivity můžeme zmínit dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Potom samozřejmě nechybí celá řada konektorů včetně výstupu HDMI 2.0a, optického, analogového i digitálního zvukového výstupu, vstupu HDMI 2.0, čtyř portů USB (dva z nich USB 3.0) a rozhraní Gigabit Ethernet. Hudební nadšenci ocení podporu Spotify a certifikaci Roon Ready. Zmínit můžete také prostorový zvuk Dollby True HD 7.1, DTS-HD, Dolby Digital nebo Dolby Atmos. Zidoo Z10 Pro a Z1000 Pro se již prodávají na vybraných evropských trzích za 309 eur (8 000 Kč), respektive 399 eur (10 400 Kč). V budoucnu možná přehrávače nabídnou i někteří čeští prodejci, stejně jako tomu bylo v případě minulé generace.
 
Zdroj: Zidoo.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik