www.tvfreak.cz
>
>
>

Zaměstnanci Samsungu posílali informace o vývoji OLED čínské konkurenci

Zaměstnanci Samsungu posílali informace o vývoji OLED čínské konkurenci
, , aktualita
Korejské soudy chtějí potrestat dva zaměstnance Samsungu a jednoho externího spolupracovníka z průmyslové špionáže. Měli totiž čínské konkurenci prozradit informace o výrobě OLED panelů pomocí inkoustového tisku.
K oblíbeným
reklama
V Jižní Korei došlo tento měsíc k zatčení několika osob kvůli průmyslové špionáži, která mohla způsobit škody v řádu milionů dolarů a podpořit čínskou konkurenci. Dvě zatčené osoby jsou údajně zaměstnanci Samsungu, jejichž identitu úřady neodhalily. Víme ovšem, že měly být ve věku 46 a 37 let a působit na vysokých pozicích v divizi Samsung Display. Třetí obviněný potom byl zaměstnancem externí společnost vyrábějící zobrazovací zařízení, která v minulosti spolupracovala se Samsungem. Zároveň policie zadržela i osoby spojené s dceřinou firmou nejmenované čínské konkurence.
 
 
Jihokorejská média dosud nezveřejnila podrobnosti o případu. Víme pouze to, že se průmyslová špionáž týkala technologie OLED. Konkrétně měli zaměstnance vynést informace o výrobě OLED panelů prostřednictvím inkoustového tisku. S tímto způsobem produkce experimentuje více výrobců z Jižní Korei, Číny, Japonska i Taiwanu. Právě divize Samsung Display měla učinit výrazný pokrok, takže by mohl být pro masovou výrobu OLED panelů nasazen již příští rok v říjnu. Vývoj probíhá již třetím rokem a během této doby měl jihokorejský gigant do této technologie investovat více než 10 miliard wonů, v přepočtu 8,5 milionu dolaru.
Z dlouhodobého hlediska se ovšem jedná o prozíravý krok, neboť použití inkoustového tisku při výrobě OLED panelů by mělo snížit náklady ve srovnání s aktuálně používaným procesem WOLED až o 20 %. Toto číslo platí pro panely o úhlopříčce 65 palců, se snižujícími se rozměry potom klesá i úspora. Efektivitu technologie se ovšem během uplynulých let podařilo výrazně zdokonalit. Samsung i další zavedenější výrobci televizorů se musejí v posledních letech potýkat s čínskou konkurencí, která je velmi často válcuje cenou –⁠ právě i díky nižším investicím do vývoje vlastních technologií. Průmyslová špionáž je tedy logicky pro Samsung pohromou. Před pár lety bylo během podobného případu, který se týkal vývoje operačních pamětí, zadrženo jedenáct osob.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema
Klipsch přichází na trh s novou řadou soundbarů Cinema, která zahrnuje modely 400, 600, 800 a 1200. Svou výbavou zasahují od nižší přes střední až po vyšší třídu, která podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik