www.tvfreak.cz
>
>
>

Zaměstnanci Samsungu posílali informace o vývoji OLED čínské konkurenci

Zaměstnanci Samsungu posílali informace o vývoji OLED čínské konkurenci
, , aktualita
Korejské soudy chtějí potrestat dva zaměstnance Samsungu a jednoho externího spolupracovníka z průmyslové špionáže. Měli totiž čínské konkurenci prozradit informace o výrobě OLED panelů pomocí inkoustového tisku.
K oblíbeným
reklama
V Jižní Korei došlo tento měsíc k zatčení několika osob kvůli průmyslové špionáži, která mohla způsobit škody v řádu milionů dolarů a podpořit čínskou konkurenci. Dvě zatčené osoby jsou údajně zaměstnanci Samsungu, jejichž identitu úřady neodhalily. Víme ovšem, že měly být ve věku 46 a 37 let a působit na vysokých pozicích v divizi Samsung Display. Třetí obviněný potom byl zaměstnancem externí společnost vyrábějící zobrazovací zařízení, která v minulosti spolupracovala se Samsungem. Zároveň policie zadržela i osoby spojené s dceřinou firmou nejmenované čínské konkurence.
 
 
Jihokorejská média dosud nezveřejnila podrobnosti o případu. Víme pouze to, že se průmyslová špionáž týkala technologie OLED. Konkrétně měli zaměstnance vynést informace o výrobě OLED panelů prostřednictvím inkoustového tisku. S tímto způsobem produkce experimentuje více výrobců z Jižní Korei, Číny, Japonska i Taiwanu. Právě divize Samsung Display měla učinit výrazný pokrok, takže by mohl být pro masovou výrobu OLED panelů nasazen již příští rok v říjnu. Vývoj probíhá již třetím rokem a během této doby měl jihokorejský gigant do této technologie investovat více než 10 miliard wonů, v přepočtu 8,5 milionu dolaru.
Z dlouhodobého hlediska se ovšem jedná o prozíravý krok, neboť použití inkoustového tisku při výrobě OLED panelů by mělo snížit náklady ve srovnání s aktuálně používaným procesem WOLED až o 20 %. Toto číslo platí pro panely o úhlopříčce 65 palců, se snižujícími se rozměry potom klesá i úspora. Efektivitu technologie se ovšem během uplynulých let podařilo výrazně zdokonalit. Samsung i další zavedenější výrobci televizorů se musejí v posledních letech potýkat s čínskou konkurencí, která je velmi často válcuje cenou –⁠ právě i díky nižším investicím do vývoje vlastních technologií. Průmyslová špionáž je tedy logicky pro Samsung pohromou. Před pár lety bylo během podobného případu, který se týkal vývoje operačních pamětí, zadrženo jedenáct osob.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik