Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube začal v USA nabízet 4000 epizod seriálů v rámci konceptu FAST

29.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
YouTube začal v USA nabízet 4000 epizod seriálů v rámci konceptu FAST
YouTube se chce stát trochu více streamovací službou s profesionálnějším obsahem a ne jen obsahem uživatelů. Nově tak v USA nabídne skoro 4000 epizod různých známých seriálů, které zde bude možné sledovat. Platit se bude reklamami.
Streamovacích služeb je hodně a YouTube chtěl prorazit se svými YouTube Originals, což mu moc nevyšlo. Nyní to zkouší s obsahem jiných tvůrců, který už dobře známe. Na platformě totiž bude k dispozici téměř 4000 epizod různých seriálů jako Pekelná kuchyně, kterou moderoval Gordon Ramsey, najdeme tu např. i seriály Andromeda nebo Heartland. Tato nabídka ale bude bohužel omezena jen na sledující z USA a je otázkou, zda se YouTube někdy podaří vyjednat práva i pro další země.
 
YouTube logo
 
Nabídka je postavena na konceptu FAST (Free Ad-supported Streaming TV), tedy streamování, za které se neplatí přímo penězi, ale zhlédnutím reklamy. Reklamy jsou totiž možností, jak mít obsah relativně "bezplatně" a nemuset za něj platit předplatným. Podobný koncept využívají také např. IMDb TV od Amazonu, Pluto TV od Paramountu, Peacock od Comcastu a mnoho dalších. Pokud jde o kvalitu, seriály na YouTube budou k dispozici v rozlišení 1080p se zvukem 5.1.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.