Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10

17.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Streamovacích služeb není asi nikdy dost, a tak televize NBC brzy uvede svou vlastní. Ta ponese název Peacock a bude možné ji sledovat i zdarma. Pokud ale zaplatíte, dostanete lepší služby, více obsahu a můžete se i zbavit reklam.
V červenci letošního roku by se měla na trhu streamovacích služeb objevit další novinka. Půjde o službu Peacock televizní stanice NBC. Nebude však úplně typická, ale přinese několik nepříliš obvyklých vlastností. Poněvadž jde o televizní stanici, nebudou zde jen seriály, dokumenty a filmy, část obsahu totiž bude tvořit i zpravodajství, živé vstupy a dokonce i letošní Olympiáda. Některé pořady zde pak budou o zhruba 2,5 hodiny dříve než v televizi.
 
Peacock logo
 
Další zajímavostí bude cena. Službu totiž bude možné mít "zadarmo" (Peacock Free), kdy bude cenou nutnost smířit se s reklamami, které by měly tvořit maximálně 5 minut z hodiny vysílacího času, což není mnoho. Dalším omezením bude to, že k dispozici má být asi 7500 hodin obsahu, takže ze seriálů nemusí být k dispozici všechny epizody, ba právě naopak. Obvykle budou k dispozici pouze dva díly.
 
Pokud budete platit $5 měsíčně za verzi Peacock Premium, pak už budete mít přístup k veškerému obsahu (cca 15 tisíc hodin), stále ale budou přítomny reklamy. Reklam se zbavíte tím, že zaplatíte $10 za měsíc. V rámci služby najdeme seriály jako např. The Office (Kancl), Battlestar Galactica (včetně úplně nové série), Cheers (Na zdraví!), Zákon a pořádek, Dva a půl chlapa. Pokud jde o filmy, budou tu např. klasiky jako E.T. mimozemšťan, Prci, prci, prcičky, Shrek, Bournova trilogie, Erin Brockovich, Zpátky do budoucnosti a mnoho dalších. Předplatitelé Comcast Xfinity X1 a Comcast Flex budou mít službu k dispozici od 15. dubna, zbytek USA pak od 15. července. Zatím ale není jasné, zda se služba rozšíří i za hranice USA.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.