YouTube ve 4K konečně dorazil na Apple TV. V plánu jsou i nové modely

YouTube ve 4K konečně dorazil na Apple TV. V plánu jsou i nové modely
, , aktualita
První zákazníci si mohou od minulého týdne užívat jednu z nejočekávanějších funkcí nového tvOS 14. Mezitím se objevily informace o nových zařízeních Apple TV. Vyšší z modelů by měl používat velmi výkonný procesor.
K oblíbeným
reklama
Apple před pár týdny vydal aktualizaci na tvOS 14, ale jedna z nejvíce očekávaných funkcí v nové verzi operačního systému chyběla. Jednalo se o podporu 4K videí v aplikaci YouTube, která sice byla dostupná v tvOS 14, ale stále chyběl finální krok na serverech Googlu. Minulý týden se internetová fóra včetně Redditu konečně začala plnit příspěvky uživatelů, kterým začal na Apple TV fungovat YouTube ve 4K. Týká se to uživatelů s operačním systémem tvOS 14.0, tvOS 14.0.1 nebo tvOS 14.2 beta, a pochopitelně také poslední Apple TV 4K (předchozí modely nejsou podporovány).
 
 
Zdroj obrázku: u/vulcan_on_earth (Reddit.com)
 
Novinka se k uživatelům dostává postupně, pravděpodobně se tedy jedná o krok na serverech Googlu. Ani nejnovější verze aplikace YouTube údajně není zárukou, že novou funkci uvidíte na svém zařízení mezi prvními. Mělo by ovšem stačit pár dnů až týdnů počkat. YouTube ve 4K zatím na Apple TV trpí nedostatky. Podporována je pouze snímkovací frekvence 30 fps, videa se 60 fps nebo více jsou přehrávána v rozlišení 1440p. Stejně tak zatím chybí podpora HDR. Apple údajně používá kodek VP9 od Googlu, nikoliv nejnovější AV1, na jehož vývoji spolupracuje.
 
Na internetu se také objevily další spekulace, které se týkají nové Apple TV. Podle nich by měl americký gigant pracovat na minimálně dvou modelech – jeden s čipsetem Apple A12 a druhý s A14X nebo podobným. Zájemci o herní službu Apple Arcade by měli zvolit druhý model, neboť některé hry údajně budou vyžadovat procesor A13 a vyšší. Cílem je údajně přinést na Apple TV hry na úrovni konzolí. V plánu je také nový herní ovladač pro Apple Arcade.
 
O nových Apple TV jsme v posledním roce mohli slyšet už mnohokrát, ale k jejich představení stále nedošlo. Jedna z minulých spekulací hovořila třeba o vyšších kapacitách vnitřního úložiště – 64 až 128 GB. O tom, že by Apple opět nabídl dva modely a jeden z nich by měl používat velmi výkonný čipset srovnatelný, ovšem slyšíme poprvé. Zatím ovšem informace berme s určitou rezervou, neboť k představení patrně dojde až v příštím roce. Podzimní keynote má Apple již za sebou a další větší událost nejspíš přijde až na jaře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik