Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K

Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K
, , aktualita
Po měsících testování Apple vydal tvOS 14, nejaktuálnější verzi operačního systému Apple TV. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější novinky. Zároveň byl oznámen balíček služeb Apple One, který bude začínat na pouhých 285 Kč.
K oblíbeným
reklama
Apple sice tento týden nepředstavil v souvislosti s Apple TV žádný nový hardware, ale dočkali jsme se – podle očekávání – nové verze platformy tvOS. Zájemci mohli testovat sestavení tvOS 14 v uplynulých měsících, ale nyní konečně přišla chvíle tuto verzi rozšířit mezi všechny uživatele. Dostupná je skrze automatické aktualizace, případně lze stažení a instalaci vyvolat ručně v nastavení. Podporována je čtvrtá a pátá generace Apple TV, majitelé starších modelů mají smůlu.
 
 
tvOS 14 rozšiřuje režim „obraz v obraze“ na všechny aplikace, pokud se funkci rozhodne implementovat její vývojář. Dosud byl dostupný pouze pro aplikace od Applu. Režim „obraz v obraze“ funguje tak, že se okno s přehrávaným obsahem zmenší a uživatel během sledování může dělat jiné činnosti. V ovládacím centru se objevila nová sekce, kde lze ovládat všechny produkty připojené do systému HomeKit a dokonce také sledovat záběry z bezpečnostních kamer. Při využití funkce „obraz v obraze“ dokonce i ve zmenšeném náhledu, takže můžete mít na očích svou domácnost i během sledování filmu.
 
 
tvOS 14 přidává také řadu vylepšení pro hráče v rámci Apple Arcade. Jedná se o podporu více uživatelských profilů na jednom zařízení, každý s vlastním uloženým herním postupem, pozvánkami, dosaženými úspěchy apod. Dále se jedná o podporu dalších herních ovladačů včetně myší, klávesnic i pokročilých gamepadů včetně Xbox Elite Wireless Controller 2 a Xbox Adaptive Controller. Hry v Apple Arcade také nyní mohou využívat haptickou odezvu, pohybové senzory a další dodatečné prvky. K dalším novinkám v tvOS 14 patří možnost výběru motivu spořiče obrazovky, připojení dvou párů bezdrátových sluchátek AirPods najednou nebo podpora 4K videí v aplikaci YouTube. Poslední funkce ovšem bude aktivována až později.
 
 
Světlo světa spatřily rovněž výhodné balíčky předplatného Apple One. Individuální tarif za 285 Kč měsíčně obsahuje služby Music, Arcade, TV+ a 50GB v iCloudu, což by mělo znamenat úsporu 167 Kč měsíčně. Na 389 Kč měsíčně si potom Apple cení rodinný tarif, který obsahuje stejné služby (pouze prostor v iCloudu se rozšířil na 200 GB), ale s možností sdílení s až pěti dalšími osobami. Balíčky Apple One bude možné aktivovat od letošního podzimu. První měsíc lze využít zdarma s tím, že toto zkušební období se týká pouze služeb, které uživatel dosud nepoužíval.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik