Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K

Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K
, , aktualita
Po měsících testování Apple vydal tvOS 14, nejaktuálnější verzi operačního systému Apple TV. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější novinky. Zároveň byl oznámen balíček služeb Apple One, který bude začínat na pouhých 285 Kč.
K oblíbeným
reklama
Apple sice tento týden nepředstavil v souvislosti s Apple TV žádný nový hardware, ale dočkali jsme se – podle očekávání – nové verze platformy tvOS. Zájemci mohli testovat sestavení tvOS 14 v uplynulých měsících, ale nyní konečně přišla chvíle tuto verzi rozšířit mezi všechny uživatele. Dostupná je skrze automatické aktualizace, případně lze stažení a instalaci vyvolat ručně v nastavení. Podporována je čtvrtá a pátá generace Apple TV, majitelé starších modelů mají smůlu.
 
 
tvOS 14 rozšiřuje režim „obraz v obraze“ na všechny aplikace, pokud se funkci rozhodne implementovat její vývojář. Dosud byl dostupný pouze pro aplikace od Applu. Režim „obraz v obraze“ funguje tak, že se okno s přehrávaným obsahem zmenší a uživatel během sledování může dělat jiné činnosti. V ovládacím centru se objevila nová sekce, kde lze ovládat všechny produkty připojené do systému HomeKit a dokonce také sledovat záběry z bezpečnostních kamer. Při využití funkce „obraz v obraze“ dokonce i ve zmenšeném náhledu, takže můžete mít na očích svou domácnost i během sledování filmu.
 
 
tvOS 14 přidává také řadu vylepšení pro hráče v rámci Apple Arcade. Jedná se o podporu více uživatelských profilů na jednom zařízení, každý s vlastním uloženým herním postupem, pozvánkami, dosaženými úspěchy apod. Dále se jedná o podporu dalších herních ovladačů včetně myší, klávesnic i pokročilých gamepadů včetně Xbox Elite Wireless Controller 2 a Xbox Adaptive Controller. Hry v Apple Arcade také nyní mohou využívat haptickou odezvu, pohybové senzory a další dodatečné prvky. K dalším novinkám v tvOS 14 patří možnost výběru motivu spořiče obrazovky, připojení dvou párů bezdrátových sluchátek AirPods najednou nebo podpora 4K videí v aplikaci YouTube. Poslední funkce ovšem bude aktivována až později.
 
 
Světlo světa spatřily rovněž výhodné balíčky předplatného Apple One. Individuální tarif za 285 Kč měsíčně obsahuje služby Music, Arcade, TV+ a 50GB v iCloudu, což by mělo znamenat úsporu 167 Kč měsíčně. Na 389 Kč měsíčně si potom Apple cení rodinný tarif, který obsahuje stejné služby (pouze prostor v iCloudu se rozšířil na 200 GB), ale s možností sdílení s až pěti dalšími osobami. Balíčky Apple One bude možné aktivovat od letošního podzimu. První měsíc lze využít zdarma s tím, že toto zkušební období se týká pouze služeb, které uživatel dosud nepoužíval.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik