www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube také omezil kvalitu videa, aby odlehčil evropskému Internetu

YouTube také omezil kvalitu videa, aby odlehčil evropskému Internetu
, , aktualita
Server YouTube se připojuje k Netflixu a v zájmu o odlehčení evropskému Internetu, který je v posledních dnech kvůli koronaviru SARS-CoV-2 podstatně více vytížen, sníží kvalitu streamovaných videoklipů.
K oblíbeným
reklama
Netflix oznámil, že na 30 dní sníží bitrate streamovaných filmů a seriálu o 30 %, aby odlehčil internetovému provozu a není v tom sám, přidává se i YouTube. Důvodem je to, že nyní kvůli koronaviru SARS-Cov-2 a stále rostoucímu počtu lidí trpících na nemoc COVID-19 pracuje mnoho lidí z domu, přičemž ani děti nechodí do školy. Výsledkem tak je, že je Internet zatížen jak pracovními záležitostmi (telekonference,...), tak i zábavou (streamovací služby, YouTube, Netflix...). A právě zábava bere potřebnou kapacitu internetové sítě důležitějším pracovním záležitostem.
 
YouTube logo
 
Streamovaná videa zabírají hodně dat, a tak se vedle Netflixu rozhodl omezit datový tok i YouTube. V jeho případě není známo, na jak dlouho bude trvat toto omezení. Prozatím tato změna platí pro Evropu, která začíná být koronavirem doslova paralyzována. V případě YouTube půjde o to, že se videa budou ve výchozím stavu přehrávat v SD kvalitě. Otázkou je, co si YouTube představuje pod SD kvalitou. Pokud jde o rozlišení, to se tradičně liší podle rychlosti internetu, takže např. na mém počítači se mi 4K videa (2160p) nyní spouští ve 1440p, někdy 1080p. Jde to však přepnout zpět na 4K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z Samsung prý není spokojen s kvalitou QD-OLED, zaregistroval si známky QLED+ a QLED Z
QD-OLED TV od Samsung Electronics se možná nakonec nedočkáme, neboť společnost podle uniklých informací není spokojena s kvalitou panelů. Mezitím proběhla registrace nových ochranných známek týkajících se QLED TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik