www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube také omezil kvalitu videa, aby odlehčil evropskému Internetu

YouTube také omezil kvalitu videa, aby odlehčil evropskému Internetu
, , aktualita
Server YouTube se připojuje k Netflixu a v zájmu o odlehčení evropskému Internetu, který je v posledních dnech kvůli koronaviru SARS-CoV-2 podstatně více vytížen, sníží kvalitu streamovaných videoklipů.
K oblíbeným
reklama
Netflix oznámil, že na 30 dní sníží bitrate streamovaných filmů a seriálu o 30 %, aby odlehčil internetovému provozu a není v tom sám, přidává se i YouTube. Důvodem je to, že nyní kvůli koronaviru SARS-Cov-2 a stále rostoucímu počtu lidí trpících na nemoc COVID-19 pracuje mnoho lidí z domu, přičemž ani děti nechodí do školy. Výsledkem tak je, že je Internet zatížen jak pracovními záležitostmi (telekonference,...), tak i zábavou (streamovací služby, YouTube, Netflix...). A právě zábava bere potřebnou kapacitu internetové sítě důležitějším pracovním záležitostem.
 
YouTube logo
 
Streamovaná videa zabírají hodně dat, a tak se vedle Netflixu rozhodl omezit datový tok i YouTube. V jeho případě není známo, na jak dlouho bude trvat toto omezení. Prozatím tato změna platí pro Evropu, která začíná být koronavirem doslova paralyzována. V případě YouTube půjde o to, že se videa budou ve výchozím stavu přehrávat v SD kvalitě. Otázkou je, co si YouTube představuje pod SD kvalitou. Pokud jde o rozlišení, to se tradičně liší podle rychlosti internetu, takže např. na mém počítači se mi 4K videa (2160p) nyní spouští ve 1440p, někdy 1080p. Jde to však přepnout zpět na 4K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář