www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube kvůli nemoci COVID-19 přepíná na SD 480p po celém světě

YouTube kvůli nemoci COVID-19 přepíná na SD 480p po celém světě
, , aktualita
Před pár dny začal YouTube omezovat výchozí rozlišení pro přehrávání videí v Evropě, aby snížil datové toky. Nově zavede podobnou strategii celosvětově, což má pomoci snížit značné vytížení Internetu.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služby si poslední týdny berou značnou část datového toku Internetu, neboť lidé kvůli karanténám zavedeným v boji proti nemoci COVID-19 často sedí doma. Vedle pracovních záležitostí je častým vytížením Internetu právě sledování streamovacích služeb. Aby nebyl Internet tak vytížen, spousta streamovacích služeb snížila datové toky, což se týkalo i serveru YouTube. Ten už před pár dny snížil výchozí rozlišení pro Evropu. Nyní tato omezení rozšiřuje.
 
YouTube logo
 
Videa by se ve výchozím stavu měla přehrávat v SD rozlišení 480p. Kdo bude chtít, samozřejmě si bude moci nastavit lepší kvalitu, ale to neprovede každý, takže by se efektivně skutečně měly snížit datové toky. Pravdou nicméně je, že mně se videa nadále otevírají i v HD rozlišení. Toto opatření však bylo nově po pár dnech jeho platnosti v Evropě zavedeno pro celý svět a plánuje se, že bude v platnosti minimálně po celý měsíc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik