www.tvfreak.cz
>
>
>

YouTube kvůli nemoci COVID-19 přepíná na SD 480p po celém světě

YouTube kvůli nemoci COVID-19 přepíná na SD 480p po celém světě
, , aktualita
Před pár dny začal YouTube omezovat výchozí rozlišení pro přehrávání videí v Evropě, aby snížil datové toky. Nově zavede podobnou strategii celosvětově, což má pomoci snížit značné vytížení Internetu.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služby si poslední týdny berou značnou část datového toku Internetu, neboť lidé kvůli karanténám zavedeným v boji proti nemoci COVID-19 často sedí doma. Vedle pracovních záležitostí je častým vytížením Internetu právě sledování streamovacích služeb. Aby nebyl Internet tak vytížen, spousta streamovacích služeb snížila datové toky, což se týkalo i serveru YouTube. Ten už před pár dny snížil výchozí rozlišení pro Evropu. Nyní tato omezení rozšiřuje.
 
YouTube logo
 
Videa by se ve výchozím stavu měla přehrávat v SD rozlišení 480p. Kdo bude chtít, samozřejmě si bude moci nastavit lepší kvalitu, ale to neprovede každý, takže by se efektivně skutečně měly snížit datové toky. Pravdou nicméně je, že mně se videa nadále otevírají i v HD rozlišení. Toto opatření však bylo nově po pár dnech jeho platnosti v Evropě zavedeno pro celý svět a plánuje se, že bude v platnosti minimálně po celý měsíc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář