Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YouTube kvůli nemoci COVID-19 přepíná na SD 480p po celém světě

25.3.2020, Milan Šurkala, aktualita
Před pár dny začal YouTube omezovat výchozí rozlišení pro přehrávání videí v Evropě, aby snížil datové toky. Nově zavede podobnou strategii celosvětově, což má pomoci snížit značné vytížení Internetu.
Streamovací služby si poslední týdny berou značnou část datového toku Internetu, neboť lidé kvůli karanténám zavedeným v boji proti nemoci COVID-19 často sedí doma. Vedle pracovních záležitostí je častým vytížením Internetu právě sledování streamovacích služeb. Aby nebyl Internet tak vytížen, spousta streamovacích služeb snížila datové toky, což se týkalo i serveru YouTube. Ten už před pár dny snížil výchozí rozlišení pro Evropu. Nyní tato omezení rozšiřuje.
 
YouTube logo
 
Videa by se ve výchozím stavu měla přehrávat v SD rozlišení 480p. Kdo bude chtít, samozřejmě si bude moci nastavit lepší kvalitu, ale to neprovede každý, takže by se efektivně skutečně měly snížit datové toky. Pravdou nicméně je, že mně se videa nadále otevírají i v HD rozlišení. Toto opatření však bylo nově po pár dnech jeho platnosti v Evropě zavedeno pro celý svět a plánuje se, že bude v platnosti minimálně po celý měsíc.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.