Yamaha vymění vadný díl v AV receiverech s HDMI 2.1

Yamaha vymění vadný díl v AV receiverech s HDMI 2.1
, , aktualita
Loňské AV přijímače Yamaha, které obsahovaly vadný čip HDMI 2.1, budou opraveny. Dotčení zákazníci budou mít možnost nechat si zdarma vyměnit danou součástku. Program bude zahájen až na podzim.
K oblíbeným
reklama
V roce 2020 byly na trh uvedeny první AV receivery s rozhraním HDMI 2.1. Záhy se ovšem ukázalo, že všechny modely používají vadné čipy HDMI 2.1, což se projevilo při přepnutí na 4K120 nebo 8K60. Černá obrazovka trápila hlavně majitele herní konzole Xbox Series X/S nebo počítačů s grafickými kartami Nvidia. Naopak problémy nezaznamenali hráči používající PlayStation 5. Pokud nevyužíváte uvedené kombinace rozlišení a obnovovací frekvence, neměli byste si této vady všimnout. Yamaha poměrně rychle po objevení problému zareagovala tím, že problém vyšetřuje a zatím doporučuje dotčeným uživatelům jiný způsob zapojení herní konzole nebo počítače.
 
 
Od počátku ovšem bylo jasné, že vadný díl nepůjde opravit aktualizací firmwaru, proto se čekalo na nějaké řešení na úrovni hardwaru. A nyní konečně získává konkrétní obrysy. Yamaha oznámila, že provede výměnu HDMI desky na dotčených modelech RX-V2A, RX-V4A a RX-V6A. Program bude zahájen na podzim 2021 a bude k dispozici zdarma po dobu 24 měsíců všem majitelům dotčených AV receiverů. Výrobce zároveň upřesňuje, že výměna dílu je nutná pouze v případě, že uživatel plánuje připojit Xbox Series X/S nebo počítač s Nvidia RTX30 a využívat přenos signálu v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz. Prozatím není jasné, jak přesně bude výměna probíhat – podrobnosti budou oznámeny později. Postup se samozřejmě může lišit na jednotlivých trzích. Výše uvedené informace byly potvrzeny pro USA.
 
Yamaha zároveň ujistila zákazníky, že všechny letošní AV receivery již používají plně funkční čip HDMI 2.1. K aktivaci některých funkcí bude přesto potřeba aktualizace firmwaru, která přijde až po uvedení zařízení na trh. Japonský výrobce oznámil naposledy minulý týden čtyři novinky z řady Avantage. Vadné čipy HDMI 2.1 ve svých AV přijímačích řešila také konkurence. Značky Denon a Marantz nebudou provádět opravy zařízení, ale nabídnou zákazníkům adaptér, který přijímá signál z herní konzole nebo počítače, opraví ho a následně odešle do AV receiveru.
 
Zdroj: Yamaha.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik