Yamaha vymění vadný díl v AV receiverech s HDMI 2.1

Yamaha vymění vadný díl v AV receiverech s HDMI 2.1
, , aktualita
Loňské AV přijímače Yamaha, které obsahovaly vadný čip HDMI 2.1, budou opraveny. Dotčení zákazníci budou mít možnost nechat si zdarma vyměnit danou součástku. Program bude zahájen až na podzim.
K oblíbeným
reklama
V roce 2020 byly na trh uvedeny první AV receivery s rozhraním HDMI 2.1. Záhy se ovšem ukázalo, že všechny modely používají vadné čipy HDMI 2.1, což se projevilo při přepnutí na 4K120 nebo 8K60. Černá obrazovka trápila hlavně majitele herní konzole Xbox Series X/S nebo počítačů s grafickými kartami Nvidia. Naopak problémy nezaznamenali hráči používající PlayStation 5. Pokud nevyužíváte uvedené kombinace rozlišení a obnovovací frekvence, neměli byste si této vady všimnout. Yamaha poměrně rychle po objevení problému zareagovala tím, že problém vyšetřuje a zatím doporučuje dotčeným uživatelům jiný způsob zapojení herní konzole nebo počítače.
 
 
Od počátku ovšem bylo jasné, že vadný díl nepůjde opravit aktualizací firmwaru, proto se čekalo na nějaké řešení na úrovni hardwaru. A nyní konečně získává konkrétní obrysy. Yamaha oznámila, že provede výměnu HDMI desky na dotčených modelech RX-V2A, RX-V4A a RX-V6A. Program bude zahájen na podzim 2021 a bude k dispozici zdarma po dobu 24 měsíců všem majitelům dotčených AV receiverů. Výrobce zároveň upřesňuje, že výměna dílu je nutná pouze v případě, že uživatel plánuje připojit Xbox Series X/S nebo počítač s Nvidia RTX30 a využívat přenos signálu v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz. Prozatím není jasné, jak přesně bude výměna probíhat – podrobnosti budou oznámeny později. Postup se samozřejmě může lišit na jednotlivých trzích. Výše uvedené informace byly potvrzeny pro USA.
 
Yamaha zároveň ujistila zákazníky, že všechny letošní AV receivery již používají plně funkční čip HDMI 2.1. K aktivaci některých funkcí bude přesto potřeba aktualizace firmwaru, která přijde až po uvedení zařízení na trh. Japonský výrobce oznámil naposledy minulý týden čtyři novinky z řady Avantage. Vadné čipy HDMI 2.1 ve svých AV přijímačích řešila také konkurence. Značky Denon a Marantz nebudou provádět opravy zařízení, ale nabídnou zákazníkům adaptér, který přijímá signál z herní konzole nebo počítače, opraví ho a následně odešle do AV receiveru.
 
Zdroj: Yamaha.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala