Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Yamaha uvedla kompaktní soundbar SR-C30A se subwooferem

28.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
Yamaha uvedla kompaktní soundbar SR-C30A se subwooferem
Yamaha oznámila nový kompaktní soundbar SR-C30A, který bude dodáván se subwooferem s 13cm driverem. Právě hluboké tóny by měly být jedním z hlavních lákadel novinky, přičemž subwoofer má zvládat frekvence 40 až 210 Hz.
V květnu představila společnost Sonos svůj kompaktní soundbar Ray, kterému nyní Yamaha přináší konkurenci. Půjde o model SR-C30A a skládat se bude ze samotného soundbaru s rozměry 600×64×94 mm a subwooferu, který má míry 160×335×364 mm. Zatímco soundbar má dva 4,6cm drivery a zvládá frekvence od 210 Hz do 22 kHz, subwoofer má jeden 13cm driver a podporu frekvencí v rozsahu 40 do 210 Hz. Celkový výkon činí 90 W.
 
Yamaha SR-C30A
 
Najdeme tu podporu pro HDMI-ARC, soundbar podporuje také bezdrátové streamování přes Bluetooth, má dva optické porty. Máme zde Dolby Digital, nedostalo se však na Dolby Atmos nebo DTS:X. Yamaha nicméně nabízí režim 3D Movie, který by měl zajistit dojem prostorového zvuku. Novinka by měla přijít do prodeje v říjnu letošního roku za 280 USD.
 
Yamaha SR-C30A
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.