Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sonos uvádí kompaktní soundbar Ray

14.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
Sonos uvádí kompaktní soundbar Ray
Sonos přichází s novým soundbarem Ray, který má poměrně kompaktní rozměry, na délku necelých 56 centimetrů. Disponuje funkcemi pro zvýraznění řeči nebo noční sledování, má také vlastní kalibraci pro pokoj, ve kterém je používán.
Společnost Sonos uvedla nový sounbar Ray s kompaktním rozměry. Měří 559×95×71 mm a váží 1,95 kg, přesto by měl poskytnout velmi kvalitní zvuk. Máme tady 4 zesilovače třídy D, dva tweetery a dva středové reproduktory, přičemž soundbar by si měl dostatečně poradit i s basy. Přes mobilní aplikaci lze ovládat ekvalizér i spustit Trueplay, automatickou kalibraci pro pokoj, ve kterém bude soundbar používán.
 
Sonos Ray
 
Sonos Ray podporuje zvýraznění řeči a má i noční režim, kdy potlačuje hlasité zvuky a naopak zvýrazní ty tiché. Podporovány máme formáty Dolby Digital 5.1 a DTS Digital Surround. Pokud jde o připojení, s televizí se spojuje optickým kabelem, nechybí ani 100Mbps Ethernet, infračervený ovladač a 2,4GHz Wi-Fi (802.11n). Kompatibilní je také se systémem Apple AirPlay 2. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na 299 EUR.
 
Sonos Ray
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.