Yamaha přidává kompaktní soundbary SR-C20A a SR-B20A

Yamaha přidává kompaktní soundbary SR-C20A a SR-B20A
, , aktualita
Pokud požadujete malý soundar, který ovšem obsahuje i subwoofer, můžete do hledáčku přidat i dvě novinky značky Yamaha. Postrádá sice některé pokročilé funkce, ale přesto v kompaktním těle ukrývá slušný výkon.
K oblíbeným
reklama
Yamaha v poslední době nerozšířila své portfolio pouze o AV receivery s HDMI 2.1, ale přidala také dvojici soundbarů. Určeny jsou pro uživatele, kteří jsou kvůli ušetřeným centimetrům ochotni oželet výkon a nabídku funkcí. Yamaha SR-C20A je skutečně kompaktní model, který měří pouze 600 mm na šířku a 64 mm na výšku. Pohodlně se tedy vejde také pod televizory s nejnižší úhlopříčkou, ale své využití možná najde v kombinaci s počítačovým monitorem, nebo jako volně stojící reproduktor např. na komodě. I přes malé rozměry se jedná o zvukovou lištu typu „all-in-one“, která v sobě integruje také subwoofer. V praxi to znamená, že si nemusíte lámat s umístěním externího subwooferu ani nebude zabírat prostor v menším bytě.
 
 
Yamaha SR-B20A (nahoře) a SR-C20A (dole)
 
Vzhledem k fyzickým rozměrům samozřejmě od soundbaru očekávat zázraky, ale přesto by mohl model SR-C20A svým zvukovým projevem příjemně překvapit. Technické parametry hovoří o dvojici 20W výškových reproduktorů a třípalcovém 60W subwooferu, což znamená celkový výstupní výkon 100 W. Soundbar si poradí nejen s běžným stereo zvukem, ale také s formáty Dolby Digital a Dolby Pro Logic II. Pro vstup lze využít HDMI (ARC) , digitální optický S/PDIF nebo analogový 3,5mm jack, ale nabízí se také možnost bezdrátového přenosu přes Bluetooth 5.0. Na pokročilejší funkce, jako je Wi-Fi, multiroom sound, Airplay nebo podpora streamovacích platforem, můžete rovnou zapomenout.
 
A co druhá představená novinka? Yamaha SR-B20A je o polovinu delší (910 mm), ale na druhou stranu také trochu nižší (53 mm). Větší rozměry poskytují prostor pro výkonnější komponenty, proto se celkový výkon vyšplhal na 120 W. Rozdělen je mezi dvojici 30W středových reproduktorů a 60W integrovaný subwoofer. K dispozici je také virtuální prostorový zvuk skrze technologie DTS Digital Surround a DTS Virtual:X – druhá jmenovaná imituje použití reproduktorů směřujících nahoru, podobně jako to známe z Dolby Atmos. Oproti SR-C20A chybí 3,5mm audio jack, který byl nahrazen konektorem pro připojení volitelného externího subwooferu.
 
Oba představené soundbary podporují technologii Compressed Music Enhancer, která by měla vylepšovat kvalitu komprimovaných formátů jako MP3 a WMA. K dispozici je také několik předvoleb (např. film, hra) a režim pro zdůraznění dialogů Clear Voice. Yamaha své novinky vypustí na trh na podzim. SR-C20A vyjde na asi 250 eur (6 500 Kč), zatímco SR-B20A bude o 20 eur (500 Kč) dražší.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik