Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Wonder: adept na herní konzoli?

2.10.2014, Jakub Doležal, aktualita
Společnost Xtreamer se věnuje především multimediálním modelům, avšak nyní chce vstoupit i do světa her. Představila totiž model Wonder, který má ambice stát se cenově dostupnou herní konzolí. Jaké jsou tedy jeho parametry?
Xtreamer zná snad každý, kdo se byť jen krátce zajímal o multimediální centrum do obývacího pokoje. Ostatně je to jen pár dní, co jsme otestovali nový model tohoto výrobce Xtreamer SideWinder 4 a stručně řečeno byl výkon použitého čipsetu plně dostačující na video do rozlišení 1080p.

Nyní byl představen model Wonder, který disponuje čipsetem Amlogic S812 a díky tomu nabídne celkem čtveřici jader Cortex-A9 s maximální frekvencí 2.0 GHz a pozadu nezůstává ani grafická část, zde se totiž ke slovu dostane 8jádrové řešení Mali-450. Výkonnou sestavu doplňuje 2 GB operační paměti typu DDR3 a vnitřní paměť přístroje je rozumných 16 GB.

Použité komponenty v kombinaci s podporou HEVC (H.265) značně převyšují požadavky na plynulé přehrávání videa v rozlišení 1920x1080 a jelikož samotný výrobce podporu 4K videa do specifikací neuvedl, musíme uplatnění výkonu hledat v jiné oblasti. Xtreamer se totiž rozhodl Wonder nabízet i jako herní konzoli. Zdá se to poněkud odvážné, ale svůj smysl to má.

Jako operační systém je totiž použit poslední Android KitKat a tím pádem budete mít k dispozici stovky až tisíce všemožných her od jednoduchých „hopsacích“ titulů po velmi podařené konverze herních legend z počítačů či ostatních herních konzolí. Výkon hardwaru by měl stačit prakticky na jakýkoliv titul, i když pravdu odhalí až případné testy.

Zbytek výbavy odpovídá běžnému standardu, tedy Wi-Fi s podporou 802.11n, Ethernet s rychlostí 100 Mbps či trojice USB portů. Jen u HDMI nastává mírné zklamání, protože je použita verze 1.4a, která si s sebou nese jistá omezení pro případné 4K a konkurenční eGreat S802 dokázal na shodné platformě dodat již novější HDMI 2.0.


Xtreamer Wonder je možné předobjednat za 99 Eur, tedy přibližně 3000 Kč. Lze však předpokládat, že oficiální distribuce na našem trhu bude o něco málo dražší.

Zdroj: Xtreamer