Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat S802: HDMI 2.0 na obzoru?

22.9.2014, Jakub Doležal, aktualita
Multimediální přehrávače i přes příchod 4K televizorů dále setrvávají na postarších HDMI verzích a přehrávání obsahu ve vysokém rozlišení je tak značně komplikované. Změní to novinka společnost eGreat s označením S802?
Přehrávače multimediálního obsahu s podporou 4K skrze HDMI 2.0 byly až doposud dodávány přímo výrobci televizorů a příkladem budiž Sony FMP-X10. Tradiční výrobci se stále drží postaršího HDMI 1.4, které sice rozlišení 3840 x 2160 pixelů také zobrazí, ale pouze při 30 FPS. Dle serveru Alibaba se však zdá, že výrobce eGreat co nevidět tuto situaci změní.

Jako novinka je zde zalistován model s označením S802, čímž zřejmě dává výrobce najevo přítomnost čipsetu Amlogic S802. K dispozici tedy budou 4 jádra Cortex A9 doplněná o 8jádrovou grafickou část Mali-450. Stranou nezůstává ani paměť DDR3 s kapacitou 2 GB a pro systém či aplikace je připraveno 8 GB místa. Další prostor přidáte skrze USB port, či po lokální síti. V této oblasti potěší GB ethernet port a také Wi-Fi s podporou 802.11n na 5GHz pásmu.

Výsledkem by měl být přehrávač s podporou 4K rozlišení skrze HDMI 2.0 port a datového toku H.264 až 60 Mbps. Nicméně v tomto ohledu je nutné počkat na reálné testy, protože výrobci hromadně prchli na Android a jejich prostředí nejsou na tak vysoké rozlišení doposud optimalizovaná. Stejně tak problematická je samotná podpora 4K obsahu jednotlivými softwarovými přehrávači.

eGreat S802 prozatím nemá určenou cenu ani dostupnost pro český trh, ale lokální zastoupení zde tento výrobce má, takže by nás tato novinka nemusela minout.

Zdroj: Alibaba
reklama
reklama