Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer vylepšuje: Wonder Pro a Wonder Plus

27.7.2015, Jakub Doležal, aktualita
Přehrávač Xtreamer Wonder je na trhu již nějaký ten pátek, a proto se nyní ke slovu dostává jeho nástupce, respektive hned dva. Připravte se na hardwarově nadmíru vybavené kousky, Android 5.1 a zajímavou cenovku.
Xtreamer Wonder si odbyl svou premiéru v říjnu roku 2014 a na svou dobu se jednalo a solidně vybavený model, který papírově zvládal akceleraci 1080p včetně HEVC (H.265). Díky použití Androidu a speciálnímu ovladači se navíc mohl proměnit i v herní konzoli. Zkrátka rozhodně adept, který neměl chybět na vašem seznamu kandidátů.
Xtreamer Wonder Plus je vylepšený prakticky jen o externí anténku


Neutekl ještě ani rok a Xtreamer představuje jeho sourozence Wonder Plus a Wonder Pro. Oba přinášejí vylepšené specifikace a vrcholná verze Pro si bude rozumět i s 4K videem. Co dalšího zabalil výrobci do relativně malého šasi?Wonder Pro dostal více výbavy a troufne si i na 4K video


Ze srovnávací tabulky výrobce je vidět, že po stránce čipsetu jsou si všechny modely rovny. Výkon stále dodává 4jádrový Amlogic S812-H. Shodná zůstává i operační paměť typu DDR3 a pouze u verze Pro si polepšíte na 32 GB interní paměti.

Wonder a Wonder Plus ze zbytku výbavy rozděluje již pouze externí anténka Wi-Fi a nový model je tak určen především těm, kteří mají v obývacím pokoji problémy s pokrytím. Wonder Pro se hodí těm, co si s předstihem pořídili 802.11ac router, případně chtějí rychlejší ethernet.

Jediný Wonder Pro nabízí přehrávání ve 4K a jelikož jsou čipsety shodné, musí v tom mít buď prsty omezení výrobce, anebo použití nejnovějšího Androidu 5.1, zatímco zbylé dva kousky využívají KitKat 4.4 a aktualizace se teprve plánuje. Bylo by však příjemné vykřesat podporu 4K i pro nejstarší z trojice Xtreamer Wonder.

Zásadním vylepšením si prošel i dálkový ovladač, který napříč výrobci velmi často kritizujeme za špatné rozložení, absenci QWERTY či infračervený přenos. Xtreamer AirMouse Pro tak konečně vypadá jako vyslyšení našich nářků, alespoň na náhledech vypadá skvostně.

Přední strana je vyhrazena čistě pro rychlý pohyb v menu a přehrávání. Velký joystick uprostřed, tlačítko pro zapnutí přístroje, několik kláves pro snadné přeskočení do prostředí KODI a končíme. Nesmím opomenout mikrofon ve spodní části a jack na sluchátka.

Odvrácená strana přináší takřka plnohodnotnou klávesnici a je tak snad konec lovení písmen nebo číslic na softwarové verzi po obrazovce. K dokonalosti chybí podsvícení pro noční sledování a možná dotyková ploška, abyste nemuseli ovladač tak často otáčet.


Ceny a dostupnost jsou následující:
  • Xtreamer Wonder – 119 Eur
  • Xtreamer Wonder Plus – 129 Eur
  • Xtreamer Wonder Pro – 149 Eur

Vylepšený ovladač Airmouse Pro dostáváte automaticky k modelu Wonder Pro a k ostatním si jej můžete zakoupit za 35 Eur. Přehrávače se na domácí trh v Hong Kongu budou dostávat v polovině (Wonder Plus), respektive na konci sprna (Wonder Pro). Koncem měsíce srpna bude možné objednat také Airmouse Pro.

Zdroj: Xtreamer