Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer upgradoval Prodigy na 4K

5.1.2015, Jakub Doležal, aktualita
V roce 2015 nás jistě čeká další lavina 4K zařízení a jako první naskočila společnost Xtreamer, která aktualizovala svůj model Prodigy 4K. Co tento model kromě výkonnějšího hardware a podpory 4K videa nabídne budoucím majitelům?
Model Xtreamer Prodigy jsme v redakci otestovali již před několika lety a výsledky byly poněkud rozpačité. Výrobce totiž za poměrně nízkou částku nabídl velmi vybavené zařízení, které však stáhly ke dnu chyby v softwaru. Poučí se Xtreamer u inovovaného modelu Prodigy 4K a co všechno zájemcům nabídne?

Design přístroje vypadá z první náhledů prakticky totožně s předchozí generací a opět zde máme masivní kus hliníku, který přístroj obepíná z horní části až po oba boky. Uvnitř se nachází čipset Mstar9180, který využívá služby 4jádra Cortex-A9 na frekvenci 1,5 GHz a grafického 4jádra Mali-450. Stranou nezůstává ani 2GB operační paměť typu DDR3 a těšit se můžeme i na hardwarovou podporu Dolby + DTS.

Integrovaná paměť s kapacitou 8 GB bude taktak stačit na operační systém Android 4.4 (Kitkat), vlastní nadstavbu Xtreamer a několik málo aplikací. Naštěstí je tu i možnost vložení 3,5“ disku s kapacitou do 3 TB. Případně bude k dispozici USB 3.0 (host i slave), 1000 Mbps Ethernet a Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz.

Z konektorů se dále nabízí optický výstup na zvuk, HDMI verze 1.4 s podporou 4K rozlišení a překvapivě také HDMI in skrze které bude možné nahrávat 4K i 3D filmy v H.264 a H.265. Máme zde také multiformátovou čtečku karet, ale zdá se, že oproti minulým generacím zmizel DVB-T tuner.

Na našem trhu prozatím není přístroj dostupný, ale výrobce již nabízí předobjednávky. Pokud objednáte do 16. února, dostane za 150 Eur Xtreamer Prodigy 4K (standardně 179 Eur) a zdarma ovladač AirMouse (standardně 20 Eur).

Jak přibližně vypadá Xtreamer v akci napoví naše recenze modelu SideWinder 4.

Zdroj: Xtreamer (1,2)
reklama
reklama