Xtreamer Prodigy Black: ztělesněná dokonalost?

Xtreamer Prodigy Black: ztělesněná dokonalost?
, , recenze
Celkem oblíbený přehrávač Xtreamer Prodigy dorazil do redakce ve vrcholné verzi Black. Připravte se na vysoký výkon, Android, podporu 3D , Wi-Fi a také duální DVB-T tuner. Má toto řešení vůbec nějaký nedostatek?
K oblíbeným
reklama
Najít k televizi funkčního pomocníka, který za vás zkrotil veškerý multimediální obsah, není vůbec jednoduché. Xtreamer však ve svém portfoliu nabízí model Prodigy Black, který by alespoň svými parametry mohl splnit požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů. Nedávno testovaný Xtreamer SideWinder 2 na tom byl velmi podobně, ale pohořel na nedotaženém softwaru. Dokázali se tvůrci poučit a bude na konci dnešní recenze nový šampion TV Freaku?
 V těle modelu Xtreamer Prodigy Black je toho naskládáno opravdu hodně, a tak je prodejní balení až nezvykle velké, skoro na úrovni netbooku či menšího notebooku. Povrch krabice zdobí klasická červenobílá kombinace a na ní je vyobrazen samotný přehrávač. Musím upozornit, že v tomto případě hraje barva přehrávače důležitou roli, takže pokud vám „zkušený“ prodejce nabídne na výběr i stříbrnou verzi, pak vězte, že domů odcházíte bez interního DVB-T tuneru.
- Klikněte pro zvětšení -


Design modelu Prodigy se od zbytku portfolia společnosti Xtreamer celkem výrazně liší a pryč je ono typické žebrování, kterým výrobce pomáhá chladit komponenty uvnitř. Prodigy má čisté linie a místo hranatých rohů jsou vytvořeny plynulé zaoblené přechody. Celá horní část je tvořena hliníkem a spodní díly jsou pak většinou plastové. Celkové rozměry jsou poněkud větší, než je obvyklé, ale i tak se výrobci podařilo vytvořit vskutku povedený design a je to jedno z mála center, které bych si s radostí vystavil někde poblíž televize.
- Klikněte pro zvětšení -


Přední strana přístroje je tak trochu utopená za horním okrajem, nicméně právě tyto „hrátky“ s designem dávají modelu Prodigy jistý punc originality. Detailním zkoumáním jsem na této části přístroje objevil tlačítko s možností otáčení (zřejmě pohyb v menu), dále indikační diody v rámečku, čtečku karet a na závěr i výsuvný šuplík na pevný disk, který ale na první pohled úplně viditelný není.
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -


Když už mluvíme o úložišti, pojďme se podívat, jakým způsobem je celý mechanismus vyřešen. Ryze plastový šuplík se vysouvá uchopením za spodní hranu a celkový proces vysunutí je relativně hladký, takže žádné souboje, které jsem např. zažil u modelu SideWinder2. Uvnitř rámečku můžete umístit 3,5“ libovolné velikosti, přičemž nám do redakce dorazil model s kapacitou 750 GB.
- Klikněte pro zvětšení -


Přesouvám se na boky přístroje, avšak na obou stranách narážím na zcela jednolité povrchy bez jakéhokoliv výstupu. Umístit konektory do těchto míst není úplně nejšťastnější volba z hlediska pozdější náročnosti na prostor okolo přístroje. Když už sem výrobci něco umísťují, tak to jsou spíše mřížky chlazení, ale ani ty Xtreamer Prodigy nemá.
- Klikněte pro zvětšení -


Pro veškerou nabídku vstupů a výstupů je potřeba otočit Xtreamer zadní stranou směrem k vám. Díky větším rozměrům přístroje si výrobce mohl dovolit luxus v podobě velkých odstupů mezi jednotlivými konektory, nicméně trochu nešikovně na mě působí pozice USB konektorů vzhledem k anténě na Wi-Fi. Když už jsme u toho, mohl být jeden USB port posunut na přední hranu přístroje.


Přehled osazených konektorů:
  • HDMI 1.4 (podpora 3D)
  • Kompozitní výstup
  • Komponentní výstup
  • Digitální koaxiální a optický audio výstup
  • 2x USB 2.0 (host)
  • 1x USB 3.0 (slave)
  • Čtečka karet
  • RJ-45 síťový konektor (1000 Mbps)
  • Anténa IN/OUT
- Klikněte pro zvětšení -


Takto vybavený model samozřejmě vyvolává pocit nutnosti aktivního chlazení a v raném vývoji měl Prodigy ventilátor v těle opravdu zabudovaný. Navíc při pohledu na spodní část přístroje je patrné, kde přesně jeho pozice byla. Nyní je však celý přístroj chlazen pasivně a po dlouhé době vidím trochu odvážnější řešení chlazení. Jak se to projeví na teplotách, vám řeknu až po testech. Vzhledem k přítomnosti neplombovaných šroubků jsem také nahlédl dovnitř a přináším fotografie pasivně chlazeného čipsetu Realtek a pohled na duální DVB-T tuner.
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -


Přístroj bychom měli popsaný a na řadu se dostává příslušenství. V základu toho model Prodigy obsahuje opravdu dostatek a potěší např. přibalený HDMI kabel, na který konkurence velmi často zapomíná. Pro začátečníky je přibalen i stručný manuál, avšak se špetkou selského rozumu snad dokáže tento model zprovoznit každý i bez nápovědy.- Klikněte pro zvětšení -


Pro pohyb v menu je standardně přibalen TV ovladač, který jsem již u Xtreameru viděl a občas se v různých variacích vyskytuje i u jiných modelů. Mezi jeho klady patří celkem nízká hmotnost a poměrně dobrá ergonomie, tedy jen po stránce držení. Pokud bych chtěl ohodnotit ergonomii tlačítek, pak mě napadá slovo „pádlo“, neboť je tělo ovladače až příliš dlouhé.Kromě klasického ovladače nám Xtreamer zaslal i bezdrátovou klávesnici a i s ní jsem už měl čest testovat multimediální centrum Xtreamer Ultra. Na první pohled se od minulého testu nijak nevyvinula, avšak po chvilce testování mám přeci jen pocit, že zde výrobce zapracoval. To se pozitivně projevilo např. v celkové tuhosti těla. Zmenšil se také bezdrátový přijímač signálu. V prodejním balení ji však nenajdete a je nutné si připravit cca 900 Kč, což není zrovna málo. Vzhledem k nepříliš vábivému vzhledu bych ocenil nižší částku.- Klikněte pro zvětšení -
Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala