Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer SideWinder 4 již k předobjednání

6.2.2014, Jakub Doležal, aktualita
Další generace populárního přehrávače byla představena a výrobce již přijímá první objednávky. Co nového tento model přináší oproti současnému SideWinder 3? Změn je poměrně dost a to především uvnitř přístroje.
Xtreamer patří v oblasti multimediálních zařízení mezi známé výrobce a poměrně pravidelně přináší hardwarové aktualizace svých modelů. Nyní se ke slovu dostává Xtreamer SideWinder ve své čtvrté generaci. Mimochodem na předchozí SideWinder 3 jsme si posvítili v recenzi.

Nový SideWinder 4 (SW4) přináší několik změn a to zřejmě nejzásadnější je přechod z čipsetu Realtek na AMLOGIC (AML8726-Mx), respektive dvojici procesorových jader Cortex-A9 na frekvenci 1,5 GHz a grafickou kartu Mali-400. Inu parametry to nejsou nikterak zázračné a současné telefony či tablety jsou světelné roky napřed, nicméně na plynulé Full HD by měla výbava SW4 bohatě stačit.

Výkon podpoří také větší operační paměť DDR3, která narostla z 512 na 1024 MB. Zvětšení se dočkala i interní paměť přístroje. V minulé generaci se její kapacitou výrobce nechlubil, ale nový SW4 bude mít 8 GB. Důvodem je zcela jistě operační systém Android 4.2.2 a případně doinstalované aplikace, které si nějaký ten diskový prostor rády uzmou. Pro data uživatele je k dispozici šachta na 2,5“ disk do kapacity 1 TB.

Další data můžete dodat skrze čtečku Micro SD karet, či trojici USB 2.0 portů. Oproti minulé generaci tak chybí USB 3.0 v režimu slave a pohoršilo si také LAN rozhraní, které zvládne maximálně 100 Mbps. Bezdrátový adaptér zůstává zřejmě beze změny a nabídne až 150 Mbps na frekvenci 2,4 GHz, přičemž novější 5 GHz pásmo je mu i nadále zapovězeno.

Televizor připojíte skrze HDMI verze 1.4 a případní majitelé prostorového ozvučení jistě ocení přítomnost SPDIF. Novinkou je integrovaný DVB-T2 tuner, přičemž digitální tuner byl až doposud výsadou výrazně větších modelů, například námi testovaného Xtreamer Prodigy Black.

Xtreamer SideWinder 4 spolu s bezdrátovým ovladačem je k předobjednání přímo u výrobce za 79 Eur s poštovným zdarma, avšak není zahrnuto CLO a DPH. Dostupnost a cenu zjišťujeme od českého zastoupení a doplníme, jakmile ji budeme vědět.

Zdroj: Xtreamer