www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi tento týden ukáže první OLED TV. Známe některé parametry

Xiaomi tento týden ukáže první OLED TV. Známe některé parametry
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že se Xiaomi chystá vstoupit na trh s OLED TV. A první televizor z Master Series představí již 2. července. Na stejný den si naplánovalo tiskovku také OnePlus, které naopak oznámí cenově dostupné televize.
K oblíbeným
reklama
Poprvé vloni Xiaomi potvrdilo, že plánuje vlastní OLED TV. A nyní víme, že se fanoušci dočkají tento týden. Čínský výrobce si připravil tiskovou konferenci na čtvrtek 2. července, kde uvede první televizor z Master Series. Podobně jako v případě Master Series konkurenčního Sony by se mělo jednat o model s nejvyšší obrazovou kvalitou a pokročilými funkcemi. Televizor bude používat OLED panel, který bude jistě pocházet od LG Display. Hovoří se o úhlopříčce 65 palců a rozlišení 4K, i když vyloučeno není více variant s různými velikostmi displeje.
 
 
Z dalších parametrů nevydržel výrobce utajit obnovovací frekvence 120 Hz ani podporu formátu prostorového zvuku Dolby Atmos. Zmíněny byly také „herní funkce“, pod kterými by se mohla ukrývat třeba variabilní obnovovací frekvence a další vychytávky z HDMI 2.1. První Xiaomi OLED TV zamíří nejprve na čínský trh, ale zcela vyloučena snad není ani mezinárodní dostupnost. Nelze očekávat, že by televizor byl levný, ale přesto lze očekávat o něco příznivější cenu ve srovnání s konkurencí zavedených značek jako LG, Sony nebo Philips.
 
 

Ve stejný den přijdou i nové OnePlus TV

 
Ve čtvrtek 2: července se ovšem představí více novinek než jen Xiaomi OLED TV. O týdny dříve oznámil svou tiskovku na toto datum OnePlus, další čínský výrobce známý hlavně svými smartphony. První OnePlus TV byla představena v říjnu 2019 a tento týden by mělo následovat hned několik dalších modelů. Nutno dodat, že se s nimi na evropských trzích nejspíš nepotkáme, neboť společnost své televizory nabízí pouze v Indii. Nová řada údajně nabídne tři modely s úhlopříčkami 32, 43 a 55 palců. Odstupňované by mělo být rovněž jejich rozlišení, a to na HD, Full HD a 4K.
 
 
Není tedy pochyb o tom, že se bude jednat o řadu cenově dostupných televizorů. Přesto by měly nabídnout moderní, tenký design a solidní obrazovou kvalitu. Konkrétně se hovoří o panelu pokrývajícím 93 % barevného prostoru DCI-P3 nebo podpoře formátu Dolby Vision, z hlediska zvuku zase můžeme očekávat Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář