www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi tento týden ukáže první OLED TV. Známe některé parametry

Xiaomi tento týden ukáže první OLED TV. Známe některé parametry
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že se Xiaomi chystá vstoupit na trh s OLED TV. A první televizor z Master Series představí již 2. července. Na stejný den si naplánovalo tiskovku také OnePlus, které naopak oznámí cenově dostupné televize.
K oblíbeným
reklama
Poprvé vloni Xiaomi potvrdilo, že plánuje vlastní OLED TV. A nyní víme, že se fanoušci dočkají tento týden. Čínský výrobce si připravil tiskovou konferenci na čtvrtek 2. července, kde uvede první televizor z Master Series. Podobně jako v případě Master Series konkurenčního Sony by se mělo jednat o model s nejvyšší obrazovou kvalitou a pokročilými funkcemi. Televizor bude používat OLED panel, který bude jistě pocházet od LG Display. Hovoří se o úhlopříčce 65 palců a rozlišení 4K, i když vyloučeno není více variant s různými velikostmi displeje.
 
 
Z dalších parametrů nevydržel výrobce utajit obnovovací frekvence 120 Hz ani podporu formátu prostorového zvuku Dolby Atmos. Zmíněny byly také „herní funkce“, pod kterými by se mohla ukrývat třeba variabilní obnovovací frekvence a další vychytávky z HDMI 2.1. První Xiaomi OLED TV zamíří nejprve na čínský trh, ale zcela vyloučena snad není ani mezinárodní dostupnost. Nelze očekávat, že by televizor byl levný, ale přesto lze očekávat o něco příznivější cenu ve srovnání s konkurencí zavedených značek jako LG, Sony nebo Philips.
 
 

Ve stejný den přijdou i nové OnePlus TV

 
Ve čtvrtek 2: července se ovšem představí více novinek než jen Xiaomi OLED TV. O týdny dříve oznámil svou tiskovku na toto datum OnePlus, další čínský výrobce známý hlavně svými smartphony. První OnePlus TV byla představena v říjnu 2019 a tento týden by mělo následovat hned několik dalších modelů. Nutno dodat, že se s nimi na evropských trzích nejspíš nepotkáme, neboť společnost své televizory nabízí pouze v Indii. Nová řada údajně nabídne tři modely s úhlopříčkami 32, 43 a 55 palců. Odstupňované by mělo být rovněž jejich rozlišení, a to na HD, Full HD a 4K.
 
 
Není tedy pochyb o tom, že se bude jednat o řadu cenově dostupných televizorů. Přesto by měly nabídnout moderní, tenký design a solidní obrazovou kvalitu. Konkrétně se hovoří o panelu pokrývajícím 93 % barevného prostoru DCI-P3 nebo podpoře formátu Dolby Vision, z hlediska zvuku zase můžeme očekávat Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner H96 Max H616: populární TV box v nové verzi s čipem Allwinner
Ve vodách čínských e-shopu byla objevena další zajímavá novinka. Levný TV box H96 Max byl představen v upgradované verzi, která používá nový procesor Allwinner H616 místo původního Rockchipu. Nechybí ani Android 10.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K Je tady tvOS 14 pro Apple TV. Rozšiřuje obraz v obraze a YouTube ve 4K
Po měsících testování Apple vydal tvOS 14, nejaktuálnější verzi operačního systému Apple TV. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější novinky. Zároveň byl oznámen balíček služeb Apple One, který bude začínat na pouhých 285 Kč.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek
Epson zařadil do nabídky nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a systémem Android TV. Dalších sedm novinek potom nabídne běžnějších technologie pro domácí kino i kanceláře.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
„Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme? „Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme?
Google v současné době připravuje nové zařízení s Android TV, respektive Google TV – hovoří se totiž také o přejmenování celé platformy. K představení by mělo dojít koncem září a již nyní máme k dispozici informace o výbavě, designu a ceně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik