Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi tento týden ukáže první OLED TV. Známe některé parametry

30.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Není žádným tajemstvím, že se Xiaomi chystá vstoupit na trh s OLED TV. A první televizor z Master Series představí již 2. července. Na stejný den si naplánovalo tiskovku také OnePlus, které naopak oznámí cenově dostupné televize.
Poprvé vloni Xiaomi potvrdilo, že plánuje vlastní OLED TV. A nyní víme, že se fanoušci dočkají tento týden. Čínský výrobce si připravil tiskovou konferenci na čtvrtek 2. července, kde uvede první televizor z Master Series. Podobně jako v případě Master Series konkurenčního Sony by se mělo jednat o model s nejvyšší obrazovou kvalitou a pokročilými funkcemi. Televizor bude používat OLED panel, který bude jistě pocházet od LG Display. Hovoří se o úhlopříčce 65 palců a rozlišení 4K, i když vyloučeno není více variant s různými velikostmi displeje.
 
 
Z dalších parametrů nevydržel výrobce utajit obnovovací frekvence 120 Hz ani podporu formátu prostorového zvuku Dolby Atmos. Zmíněny byly také „herní funkce“, pod kterými by se mohla ukrývat třeba variabilní obnovovací frekvence a další vychytávky z HDMI 2.1. První Xiaomi OLED TV zamíří nejprve na čínský trh, ale zcela vyloučena snad není ani mezinárodní dostupnost. Nelze očekávat, že by televizor byl levný, ale přesto lze očekávat o něco příznivější cenu ve srovnání s konkurencí zavedených značek jako LG, Sony nebo Philips.
 
 

Ve stejný den přijdou i nové OnePlus TV

 
Ve čtvrtek 2: července se ovšem představí více novinek než jen Xiaomi OLED TV. O týdny dříve oznámil svou tiskovku na toto datum OnePlus, další čínský výrobce známý hlavně svými smartphony. První OnePlus TV byla představena v říjnu 2019 a tento týden by mělo následovat hned několik dalších modelů. Nutno dodat, že se s nimi na evropských trzích nejspíš nepotkáme, neboť společnost své televizory nabízí pouze v Indii. Nová řada údajně nabídne tři modely s úhlopříčkami 32, 43 a 55 palců. Odstupňované by mělo být rovněž jejich rozlišení, a to na HD, Full HD a 4K.
 
 
Není tedy pochyb o tom, že se bude jednat o řadu cenově dostupných televizorů. Přesto by měly nabídnout moderní, tenký design a solidní obrazovou kvalitu. Konkrétně se hovoří o panelu pokrývajícím 93 % barevného prostoru DCI-P3 nebo podpoře formátu Dolby Vision, z hlediska zvuku zase můžeme očekávat Dolby Atmos.
 


reklama
reklama