www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi tento týden ukáže první OLED TV. Známe některé parametry

Xiaomi tento týden ukáže první OLED TV. Známe některé parametry
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že se Xiaomi chystá vstoupit na trh s OLED TV. A první televizor z Master Series představí již 2. července. Na stejný den si naplánovalo tiskovku také OnePlus, které naopak oznámí cenově dostupné televize.
K oblíbeným
reklama
Poprvé vloni Xiaomi potvrdilo, že plánuje vlastní OLED TV. A nyní víme, že se fanoušci dočkají tento týden. Čínský výrobce si připravil tiskovou konferenci na čtvrtek 2. července, kde uvede první televizor z Master Series. Podobně jako v případě Master Series konkurenčního Sony by se mělo jednat o model s nejvyšší obrazovou kvalitou a pokročilými funkcemi. Televizor bude používat OLED panel, který bude jistě pocházet od LG Display. Hovoří se o úhlopříčce 65 palců a rozlišení 4K, i když vyloučeno není více variant s různými velikostmi displeje.
 
 
Z dalších parametrů nevydržel výrobce utajit obnovovací frekvence 120 Hz ani podporu formátu prostorového zvuku Dolby Atmos. Zmíněny byly také „herní funkce“, pod kterými by se mohla ukrývat třeba variabilní obnovovací frekvence a další vychytávky z HDMI 2.1. První Xiaomi OLED TV zamíří nejprve na čínský trh, ale zcela vyloučena snad není ani mezinárodní dostupnost. Nelze očekávat, že by televizor byl levný, ale přesto lze očekávat o něco příznivější cenu ve srovnání s konkurencí zavedených značek jako LG, Sony nebo Philips.
 
 

Ve stejný den přijdou i nové OnePlus TV

 
Ve čtvrtek 2: července se ovšem představí více novinek než jen Xiaomi OLED TV. O týdny dříve oznámil svou tiskovku na toto datum OnePlus, další čínský výrobce známý hlavně svými smartphony. První OnePlus TV byla představena v říjnu 2019 a tento týden by mělo následovat hned několik dalších modelů. Nutno dodat, že se s nimi na evropských trzích nejspíš nepotkáme, neboť společnost své televizory nabízí pouze v Indii. Nová řada údajně nabídne tři modely s úhlopříčkami 32, 43 a 55 palců. Odstupňované by mělo být rovněž jejich rozlišení, a to na HD, Full HD a 4K.
 
 
Není tedy pochyb o tom, že se bude jednat o řadu cenově dostupných televizorů. Přesto by měly nabídnout moderní, tenký design a solidní obrazovou kvalitu. Konkrétně se hovoří o panelu pokrývajícím 93 % barevného prostoru DCI-P3 nebo podpoře formátu Dolby Vision, z hlediska zvuku zase můžeme očekávat Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery? HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery?
První prázdninový měsíc v HBO GO bude na novinky poměrně chudý. Místo seriálů tedy v červenci zaujmou spíše filmové premiéry včetně nového Terminátora, Ledového království 2 nebo sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem.
7.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik