www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung vede trh s televizory již čtrnáctý rok v řadě

Samsung vede trh s televizory již čtrnáctý rok v řadě
, , aktualita
Podle dat za rok 2019 byl nejúspěšnějším výrobcem televizorů na světě opět Samsung, kterému se díky solidnímu prodeji QLED TV podařilo ukousnout skoro pětinu trhu. Díky dražším modelům se navíc může pochlubit také nejvyššími tržbami.
K oblíbeným
reklama
Společnost IHS Markit zveřejnila statistiky prodeje televizorů podle značek za rok 2019. A k žádnému překvapení na vedoucí pozici nedošlo. Od roku 2006, kdy sesadil Sony, je největším výrobcem televizorů světa Samsung, přičemž ani rok 2019 nebyl výjimkou. Na druhou stranu můžeme vidět posilující vliv dravých čínských výrobců, kteří na zavedenější konkurenci útočí hlavně cenou. Celkový počet prodaných kusů statistika nezmiňuje, ale podle dřívějších odhadů se mělo v roce 2019 celosvětově prodat na 215 milionů televizorů.
 
 

Samsung vede, ale na jak dlouho?

 
Z hlediska prodaných kusů získal Samsung v loňském roce 19,8% podíl na trhu. To je sice o trochu méně než v uplynulých letech (např. v roce 2014 to bylo 22,1 % a o rok později 21 %), ale přesto to stačilo na vedoucí pozici. Samsung by ovšem měl být na pozoru hlavně před čínskými značkami, které jsou čím dál tím úspěšnější mimo domácí trh. Například v prvním čtvrtletí 2019 mělo TCL vůbec poprvé překonat Samsung a stát se jedničkou na severoamerických trzích. Světovou dvojkou v roce 2019 zůstalo LG s 12,2% podílem, následované čínskou trojicí – TCL (9,2 %), HiSense (7,8 %) a Xiaomi (5,8 %). Především poslední jmenovaná značka je velkým překvapením a mohla by v budoucnu ještě výrazně zamíchat kartami. Zatím se totiž televizory od Xiaomi, které vynikají atraktivním poměrem ceny a výbavy, prodávají pouze na několika světových trzích. Pomalu ovšem začíná s expanzí v Evropě.
 
 
Trochu jiná čísla dostaneme, pokud výrobce televizorů poměříme nikoliv podle počtu prodaných kusů, ale tržeb. Samsung podle IHS Markit získal skoro třetinu všech tržeb na světovém trhu s televizory. To znamená, že jihokorejský výrobce prodává dražší modely a mohl tak získat 30,9% tržní podíl. A zatímco počet podíl na trhu z hlediska prodaných kusů klesal, podle tržeb naopak roste – meziročně o 1,9 procentního bodu. Samsung je dominantní v segmentu televizorů s úhlopříčkou 75 palců a více, který celkově roste kvůli vyššímu zájmu zákazníků. Následuje LG (16,3 %) a také Sony (9,4 %), které chybělo mezi pěti největšími výrobci televizorů podle počtu prodaných kusů. Z čínských výrobců najdeme v žebříčku pouze TCL (6,4 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik