Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi přidává nový 75" televizor a vydává rozhraní PatchWall 3.0

10.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi nedávno rozšířilo svou nabídku televizorů o několik novinek. Full Screen TV Pro přichází s úhlopříčkou 75" a cenově dostupná řada Mi TV 4A získala 60" zástupce. Společnost také vydala aktualizaci svého rozhraní PatchWall na verzi 3.0.
Xiaomi nedávno oznámilo, že v Evropě nabídne 65" Mi TV 4S. Nabídka televizorů této značky na domácím čínském trhu je ovšem mnohem delší. A v uplynulých dnech se rozšířila o další novinky. První z nich je 75" varianta modelu Mi Full Screen TV Pro, která je svou úhlopříčkou vůbec největším zástupce z této řady. Jak už napovídá název, tento televizor se vyznačuje obrazovkou zabírající 97 % čelní plochy. To je možné díky extrémně tenkým rámečků, které jsou po třech stranách téměř neviditelné. Pouze spodní okraj, kde se nachází logo výrobce, je o něco širší. Prémiový design podtrhuje kovová konstrukce.
 
 
Jedná se o 4K HDR TV, která používá panel LCD panel. Uvnitř se nachází čtyřjádrový procesor Amlogic spolu s 2GB RAM a 32GB úložištěm, které využívá rozhraní PatchWall postavené na Androidu. Uživatelům je k dispozici hlasový asistent XiaoAi nebo možnost ovládání jiných chytrých spotřebičů v domácnosti. Mi Full Screen TV Pro se 75" obrazovkou vyjde na 5 999 juanů, v přepočtu 21 tisíc korun. Kromě toho Xiaomi také rozšířilo řadu cenově dostupných modelů Mi TV 4A, a to o 60" variantu. Její cena činí 1 999 juanů, tedy pouhých 7 tisíc korun. Za tuto částku získají 4K LCD TV s relativně tenkými rámečky a chytrou platformou PatchWall. Televizor používá základní konektorovou výbavu a podporuje formáty Dolby Audio či DTS HD.
 
 
Xiaomi také tento týden vydalo novou verzi svého uživatelského rozhraní pro televizory, které je založeno na Androidu. Aktualizace na PatchWall 3.0 je zatím dostupná pouze na indickém trhu, ale to se jistě brzy změní. Kromě nových poskytovatelů obsahu, kteří jsou samozřejmě určeni pro indický trh, přináší nová verze třeba vylepšenou funkci Mi List zobrazující relevantní pořady  od různých služeb na jednom místě. V případě designu a ovládání si lze potom všimnout hned několika změn, jako je horizontální posun seznamů, upravených animací nebo fontu Mi Lanting Pro známého z mobilní nadstavby MIUI 11. Aktualizace byla potvrzena pro řady Mi TV 4A, Mi TV 4C Pro, Mi TV 4A Pro, Mi TV 4 Pro, Mi TV 4X a Mi TV 4X Pro.