www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K slibuje o 30 % vyšší jas

Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K slibuje o 30 % vyšší jas
, , aktualita
Xiaomi pod značkou Mijia představilo druhý laserový projektor se 4K rozlišením. Parametry zůstaly podobné s výjimkou jasu, který by měl být o třetinu vyšší ve srovnání s předchozím modelem. Zajímavá zůstala také cena.
K oblíbeným
reklama
Na čínském trhu byl tento týden představen Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K. Samotný název produktu prozrazuje, že se jedná o laserový projektor se 4K rozlišením. Navazuje na původní Mijia Laser Projector 4K, se kterým sdílí většinu parametrů a dokonce také cenu. Jedná se o projektor s velmi krátkou projekční vzdáleností, což usnadňuje jeho instalaci. Stačí zařízení umístit 14 cm od stěny či plátna, aby byl vytvořen 80palcový obraz. Pro dosažení maximální úhlopříčky 150 palců je nutné dodržet projekční vzdálenost 49 cm. Projektor můžete snadno přesouvat po bytě, i když pro častější cestování se vzhledem k rozměrům 410 x 291 x 88 mm a především hmotnosti 7 kg příliš nehodí.
 
 
Jas se ve srovnání s předchozím modelem zvýšil o třetinu, a to z 1 500 na 2 000 ANSI lumenů. Tato hodnota dává naději na velmi dobře viditelný obraz i během dne, aniž by bylo nutné místnost zcela zatemňovat. Kromě rozlišení 4K se diváci mohou těšit na obraz s HDR10. Zdroj světla se chlubí životností až 25 tisíc hodin provozu, čemuž běžné lampové projektory nemohou konkurovat. Ke chlazení slouží trojice ventilátorů a uvnitř těla projektoru nalezneme také procesor Amlogic T968-H, 2GB operační paměť nebo 32GB interní úložiště, takže projektor lze využít jako multimediální centrum i bez dalšího připojeného zařízení. Mezi možnosti konektivity patří porty HDMI a USB 3.0, k dispozici je také dálkový ovladač.
 
 
Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K se již začal prodávat na čínském trhu, kde byla cena stanovena na 14 tisíc juanů, v přepočtu necelých 50 tisíc korun. Během aktuálně probíhajícího prodejního svátku 618 byla ovšem cena snížena na 13 tisíc juanů, tedy asi 43 tisíc korun. Standardní cena je shodná s částkou, za kterou se minulý rok začal prodávat původní Mijia Laser Projector 4K. V tuto chvíli není jasné, zda výrobce počítá s uvedením na mezinárodní trhy. i když cena by v takovém případě byla vyšší (minimálně o DPH). V každém případě se ovšem projektor jistě objeví v nabídce čínských e-shopů s možností doručení do ČR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik