www.tvfreak.cz
>
>
>

Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K slibuje o 30 % vyšší jas

Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K slibuje o 30 % vyšší jas
, , aktualita
Xiaomi pod značkou Mijia představilo druhý laserový projektor se 4K rozlišením. Parametry zůstaly podobné s výjimkou jasu, který by měl být o třetinu vyšší ve srovnání s předchozím modelem. Zajímavá zůstala také cena.
K oblíbeným
reklama
Na čínském trhu byl tento týden představen Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K. Samotný název produktu prozrazuje, že se jedná o laserový projektor se 4K rozlišením. Navazuje na původní Mijia Laser Projector 4K, se kterým sdílí většinu parametrů a dokonce také cenu. Jedná se o projektor s velmi krátkou projekční vzdáleností, což usnadňuje jeho instalaci. Stačí zařízení umístit 14 cm od stěny či plátna, aby byl vytvořen 80palcový obraz. Pro dosažení maximální úhlopříčky 150 palců je nutné dodržet projekční vzdálenost 49 cm. Projektor můžete snadno přesouvat po bytě, i když pro častější cestování se vzhledem k rozměrům 410 x 291 x 88 mm a především hmotnosti 7 kg příliš nehodí.
 
 
Jas se ve srovnání s předchozím modelem zvýšil o třetinu, a to z 1 500 na 2 000 ANSI lumenů. Tato hodnota dává naději na velmi dobře viditelný obraz i během dne, aniž by bylo nutné místnost zcela zatemňovat. Kromě rozlišení 4K se diváci mohou těšit na obraz s HDR10. Zdroj světla se chlubí životností až 25 tisíc hodin provozu, čemuž běžné lampové projektory nemohou konkurovat. Ke chlazení slouží trojice ventilátorů a uvnitř těla projektoru nalezneme také procesor Amlogic T968-H, 2GB operační paměť nebo 32GB interní úložiště, takže projektor lze využít jako multimediální centrum i bez dalšího připojeného zařízení. Mezi možnosti konektivity patří porty HDMI a USB 3.0, k dispozici je také dálkový ovladač.
 
 
Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K se již začal prodávat na čínském trhu, kde byla cena stanovena na 14 tisíc juanů, v přepočtu necelých 50 tisíc korun. Během aktuálně probíhajícího prodejního svátku 618 byla ovšem cena snížena na 13 tisíc juanů, tedy asi 43 tisíc korun. Standardní cena je shodná s částkou, za kterou se minulý rok začal prodávat původní Mijia Laser Projector 4K. V tuto chvíli není jasné, zda výrobce počítá s uvedením na mezinárodní trhy. i když cena by v takovém případě byla vyšší (minimálně o DPH). V každém případě se ovšem projektor jistě objeví v nabídce čínských e-shopů s možností doručení do ČR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik