Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K slibuje o 30 % vyšší jas

9.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi pod značkou Mijia představilo druhý laserový projektor se 4K rozlišením. Parametry zůstaly podobné s výjimkou jasu, který by měl být o třetinu vyšší ve srovnání s předchozím modelem. Zajímavá zůstala také cena.
Na čínském trhu byl tento týden představen Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K. Samotný název produktu prozrazuje, že se jedná o laserový projektor se 4K rozlišením. Navazuje na původní Mijia Laser Projector 4K, se kterým sdílí většinu parametrů a dokonce také cenu. Jedná se o projektor s velmi krátkou projekční vzdáleností, což usnadňuje jeho instalaci. Stačí zařízení umístit 14 cm od stěny či plátna, aby byl vytvořen 80palcový obraz. Pro dosažení maximální úhlopříčky 150 palců je nutné dodržet projekční vzdálenost 49 cm. Projektor můžete snadno přesouvat po bytě, i když pro častější cestování se vzhledem k rozměrům 410 x 291 x 88 mm a především hmotnosti 7 kg příliš nehodí.
 
 
Jas se ve srovnání s předchozím modelem zvýšil o třetinu, a to z 1 500 na 2 000 ANSI lumenů. Tato hodnota dává naději na velmi dobře viditelný obraz i během dne, aniž by bylo nutné místnost zcela zatemňovat. Kromě rozlišení 4K se diváci mohou těšit na obraz s HDR10. Zdroj světla se chlubí životností až 25 tisíc hodin provozu, čemuž běžné lampové projektory nemohou konkurovat. Ke chlazení slouží trojice ventilátorů a uvnitř těla projektoru nalezneme také procesor Amlogic T968-H, 2GB operační paměť nebo 32GB interní úložiště, takže projektor lze využít jako multimediální centrum i bez dalšího připojeného zařízení. Mezi možnosti konektivity patří porty HDMI a USB 3.0, k dispozici je také dálkový ovladač.
 
 
Xiaomi Mijia Laser Projector 1S 4K se již začal prodávat na čínském trhu, kde byla cena stanovena na 14 tisíc juanů, v přepočtu necelých 50 tisíc korun. Během aktuálně probíhajícího prodejního svátku 618 byla ovšem cena snížena na 13 tisíc juanů, tedy asi 43 tisíc korun. Standardní cena je shodná s částkou, za kterou se minulý rok začal prodávat původní Mijia Laser Projector 4K. V tuto chvíli není jasné, zda výrobce počítá s uvedením na mezinárodní trhy. i když cena by v takovém případě byla vyšší (minimálně o DPH). V každém případě se ovšem projektor jistě objeví v nabídce čínských e-shopů s možností doručení do ČR.