Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry

Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry
, , aktualita
Xiaomi ještě ani nestihlo oficiálně představit Mi TV Stick a toto miniaturní zařízení se již objevilo v nabídce čínského prodejce Gearbest. Především se na stránce objevily obrázky a technické parametry.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc se poprvé objevily informace, že čínský výrobce připravuje Xiaomi Mi TV Stick. Mnoho detailů jsme v danou chvíli neměli, ale z miniaturního obrázku bylo patrné, že půjde o obdobu Amazon Fire TV Stick. Také se vědělo, že se tato menší a levnější alternativa k multimediálnímu přehrávači Xiaomi Mi Box S dostane na trh v květnu. A zdá se, že začátek prodeje se opravdu blíží, neboť do své nabídky novinku zařadil i známý čínský e-shop Gearbest. Na produktové stránce tak ještě před oficiálním představením zveřejnil obrázky a především technické parametry.
 
 
Ze zkušeností víme, že v informacích od čínských e-shopů se mohou objevit chyby a nepřesnosti, ale žádnou do očí bijící hloupost ve specifikaci nenalezneme. Z fotografií je parné, že by zařízení mělo mít opravdu miniaturní rozměry odpovídající trochu většímu USB flash disku. Na konci této „tyčinky“ se ovšem nachází konektor pro připojení do HDMI vstupu v televizoru. Jediná nejasnost zatím zůstává v případě operačního systému, neboť Gearbest zmiňuje pouze Android 9.0, ale nikoliv výslovně Android TV, o které se původně spekulovalo. V takovém případě by zařízení využívalo běžnou verzi operačního systému od Googlu určenou primárně pro smartphony a tablety, i když s určitými úpravami pro televizní obrazovku.
 
Na finální verdikt ohledně operačního systému si ovšem počkejme na oficiální představení, které můžeme očekávat v následujících dnech až týdnech. Další parametry Xiaomi Mi TV Stick jsou následující:
  • čtyřjádrový procesor Amlogic S905 Y2 (Cortex-A53) a Mali-G31 MP2 GPU
  • 2GB RAM, 8GB úložiště
  • podpora 4K HDR videa při 60 fps
  • dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.2
  • HDMI 2.0, USB Type-C
  • zvuk DTS-HD a Dolby Audio
  • Android 9.0 Pie, podpora Google Assistant
  • rozměry 95 x 35 x 20 mm
Další otazník zůstává viset. Gearbest zatím na produktové stránce neuvádí, za kolik bude Xiaomi Mi TV Stick prodávat. Novinka se ovšem měla objevit v jiné prodejní akci tohoto e-shopu s cenovkou 80 dolarů, v přepočtu přes 2 000 Kč. To je ovšem dost nepravděpodobné, neboť o pár dolarů méně stojí ve stejném obchodě Mi Box S.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik