Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry

Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry
, , aktualita
Xiaomi ještě ani nestihlo oficiálně představit Mi TV Stick a toto miniaturní zařízení se již objevilo v nabídce čínského prodejce Gearbest. Především se na stránce objevily obrázky a technické parametry.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc se poprvé objevily informace, že čínský výrobce připravuje Xiaomi Mi TV Stick. Mnoho detailů jsme v danou chvíli neměli, ale z miniaturního obrázku bylo patrné, že půjde o obdobu Amazon Fire TV Stick. Také se vědělo, že se tato menší a levnější alternativa k multimediálnímu přehrávači Xiaomi Mi Box S dostane na trh v květnu. A zdá se, že začátek prodeje se opravdu blíží, neboť do své nabídky novinku zařadil i známý čínský e-shop Gearbest. Na produktové stránce tak ještě před oficiálním představením zveřejnil obrázky a především technické parametry.
 
 
Ze zkušeností víme, že v informacích od čínských e-shopů se mohou objevit chyby a nepřesnosti, ale žádnou do očí bijící hloupost ve specifikaci nenalezneme. Z fotografií je parné, že by zařízení mělo mít opravdu miniaturní rozměry odpovídající trochu většímu USB flash disku. Na konci této „tyčinky“ se ovšem nachází konektor pro připojení do HDMI vstupu v televizoru. Jediná nejasnost zatím zůstává v případě operačního systému, neboť Gearbest zmiňuje pouze Android 9.0, ale nikoliv výslovně Android TV, o které se původně spekulovalo. V takovém případě by zařízení využívalo běžnou verzi operačního systému od Googlu určenou primárně pro smartphony a tablety, i když s určitými úpravami pro televizní obrazovku.
 
Na finální verdikt ohledně operačního systému si ovšem počkejme na oficiální představení, které můžeme očekávat v následujících dnech až týdnech. Další parametry Xiaomi Mi TV Stick jsou následující:
  • čtyřjádrový procesor Amlogic S905 Y2 (Cortex-A53) a Mali-G31 MP2 GPU
  • 2GB RAM, 8GB úložiště
  • podpora 4K HDR videa při 60 fps
  • dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.2
  • HDMI 2.0, USB Type-C
  • zvuk DTS-HD a Dolby Audio
  • Android 9.0 Pie, podpora Google Assistant
  • rozměry 95 x 35 x 20 mm
Další otazník zůstává viset. Gearbest zatím na produktové stránce neuvádí, za kolik bude Xiaomi Mi TV Stick prodávat. Novinka se ovšem měla objevit v jiné prodejní akci tohoto e-shopu s cenovkou 80 dolarů, v přepočtu přes 2 000 Kč. To je ovšem dost nepravděpodobné, neboť o pár dolarů méně stojí ve stejném obchodě Mi Box S.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik