Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry

Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry
, , aktualita
Xiaomi ještě ani nestihlo oficiálně představit Mi TV Stick a toto miniaturní zařízení se již objevilo v nabídce čínského prodejce Gearbest. Především se na stránce objevily obrázky a technické parametry.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc se poprvé objevily informace, že čínský výrobce připravuje Xiaomi Mi TV Stick. Mnoho detailů jsme v danou chvíli neměli, ale z miniaturního obrázku bylo patrné, že půjde o obdobu Amazon Fire TV Stick. Také se vědělo, že se tato menší a levnější alternativa k multimediálnímu přehrávači Xiaomi Mi Box S dostane na trh v květnu. A zdá se, že začátek prodeje se opravdu blíží, neboť do své nabídky novinku zařadil i známý čínský e-shop Gearbest. Na produktové stránce tak ještě před oficiálním představením zveřejnil obrázky a především technické parametry.
 
 
Ze zkušeností víme, že v informacích od čínských e-shopů se mohou objevit chyby a nepřesnosti, ale žádnou do očí bijící hloupost ve specifikaci nenalezneme. Z fotografií je parné, že by zařízení mělo mít opravdu miniaturní rozměry odpovídající trochu většímu USB flash disku. Na konci této „tyčinky“ se ovšem nachází konektor pro připojení do HDMI vstupu v televizoru. Jediná nejasnost zatím zůstává v případě operačního systému, neboť Gearbest zmiňuje pouze Android 9.0, ale nikoliv výslovně Android TV, o které se původně spekulovalo. V takovém případě by zařízení využívalo běžnou verzi operačního systému od Googlu určenou primárně pro smartphony a tablety, i když s určitými úpravami pro televizní obrazovku.
 
Na finální verdikt ohledně operačního systému si ovšem počkejme na oficiální představení, které můžeme očekávat v následujících dnech až týdnech. Další parametry Xiaomi Mi TV Stick jsou následující:
  • čtyřjádrový procesor Amlogic S905 Y2 (Cortex-A53) a Mali-G31 MP2 GPU
  • 2GB RAM, 8GB úložiště
  • podpora 4K HDR videa při 60 fps
  • dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.2
  • HDMI 2.0, USB Type-C
  • zvuk DTS-HD a Dolby Audio
  • Android 9.0 Pie, podpora Google Assistant
  • rozměry 95 x 35 x 20 mm
Další otazník zůstává viset. Gearbest zatím na produktové stránce neuvádí, za kolik bude Xiaomi Mi TV Stick prodávat. Novinka se ovšem měla objevit v jiné prodejní akci tohoto e-shopu s cenovkou 80 dolarů, v přepočtu přes 2 000 Kč. To je ovšem dost nepravděpodobné, neboť o pár dolarů méně stojí ve stejném obchodě Mi Box S.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik