Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry

Xiaomi Mi TV Stick se ukazuje v čínském e-shopu. Známe parametry
, , aktualita
Xiaomi ještě ani nestihlo oficiálně představit Mi TV Stick a toto miniaturní zařízení se již objevilo v nabídce čínského prodejce Gearbest. Především se na stránce objevily obrázky a technické parametry.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc se poprvé objevily informace, že čínský výrobce připravuje Xiaomi Mi TV Stick. Mnoho detailů jsme v danou chvíli neměli, ale z miniaturního obrázku bylo patrné, že půjde o obdobu Amazon Fire TV Stick. Také se vědělo, že se tato menší a levnější alternativa k multimediálnímu přehrávači Xiaomi Mi Box S dostane na trh v květnu. A zdá se, že začátek prodeje se opravdu blíží, neboť do své nabídky novinku zařadil i známý čínský e-shop Gearbest. Na produktové stránce tak ještě před oficiálním představením zveřejnil obrázky a především technické parametry.
 
 
Ze zkušeností víme, že v informacích od čínských e-shopů se mohou objevit chyby a nepřesnosti, ale žádnou do očí bijící hloupost ve specifikaci nenalezneme. Z fotografií je parné, že by zařízení mělo mít opravdu miniaturní rozměry odpovídající trochu většímu USB flash disku. Na konci této „tyčinky“ se ovšem nachází konektor pro připojení do HDMI vstupu v televizoru. Jediná nejasnost zatím zůstává v případě operačního systému, neboť Gearbest zmiňuje pouze Android 9.0, ale nikoliv výslovně Android TV, o které se původně spekulovalo. V takovém případě by zařízení využívalo běžnou verzi operačního systému od Googlu určenou primárně pro smartphony a tablety, i když s určitými úpravami pro televizní obrazovku.
 
Na finální verdikt ohledně operačního systému si ovšem počkejme na oficiální představení, které můžeme očekávat v následujících dnech až týdnech. Další parametry Xiaomi Mi TV Stick jsou následující:
  • čtyřjádrový procesor Amlogic S905 Y2 (Cortex-A53) a Mali-G31 MP2 GPU
  • 2GB RAM, 8GB úložiště
  • podpora 4K HDR videa při 60 fps
  • dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.2
  • HDMI 2.0, USB Type-C
  • zvuk DTS-HD a Dolby Audio
  • Android 9.0 Pie, podpora Google Assistant
  • rozměry 95 x 35 x 20 mm
Další otazník zůstává viset. Gearbest zatím na produktové stránce neuvádí, za kolik bude Xiaomi Mi TV Stick prodávat. Novinka se ovšem měla objevit v jiné prodejní akci tohoto e-shopu s cenovkou 80 dolarů, v přepočtu přes 2 000 Kč. To je ovšem dost nepravděpodobné, neboť o pár dolarů méně stojí ve stejném obchodě Mi Box S.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik