Xiaomi Mi TV Stick o sobě dává znovu vědět, přijde ve dvou verzích

Xiaomi Mi TV Stick o sobě dává znovu vědět, přijde ve dvou verzích
, , aktualita
Zařízení Xiaomi Mi TV Stick s Android TV se v posledních dnech opět objevilo na internetu. Kromě evropské certifikační databáze novinku odhalily také e -shopy, kde jsme se dozvěděli o dvou variantách. Rozlišení 4K bude podporovat jen jedna.
K oblíbeným
reklama
Mnozí fanoušci Xiaomi již několik měsíců netrpělivě vyhlížejí multimédiální přehrávač Mi TV Stick, který by měl nabídnout podobné funkce jako populární Mi TV Box S, ale v kompaktnějším provedení a za dostupnější cenu. V uplynulých dnech se na internetu opět objevily zmínky o novém zařízení, a to hned z několika zdrojů. Můžeme to považovat za náznak, že oficiální představení a především zahájení prodeje je skutečně blízko. První zmínka pochází z databáze organizace European Economic Community (EEC), která certifikuje produkty pro evropský trh. Mi TV Stick se v certifikaci objevil pod modelovým označením MDZ-24-AA.
 
 
Jak ovšem prozradila nabídka několika čínských e-shopů, zákazníci budou mít na výběr ze dvou variant nového streamovacího zařízení. Zatímco obchody Gearbest.com a Powerplanetonline.com zařadily do nabídky verzi se 4K rozlišením, na tržišti AliExpress.com byla nalezena verze podporující jen videa ve Full HD. A patrně nepůjde o jediný rozdíl, který mezi oběma modely najdeme. Vyšší varianta Mi TV Stick patrně dostane do vínku čtyřjádrový procesor Amlogic S905Y2, 2GB RAM a konektor USB Type-C. V případě levnější varianty je očekáván také čtyřjádrový, ale nejspíš o něco slabší procesor (konkrétní označení není uvedeno), 1GB RAM a microUSB.
 
 
Oba modely budou údajně vybaveny 8GB úložištěm a operačním systémem Android TV 9.0. Chybět by neměl ani výstup HDMI 2.0a, dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.2 nebo kompatibilita se zvukovými formáty jako Dolby Audio a DTS Surround. V základním balení se nejspíš bude nacházet dálkový ovladač s Bluetooth a samostatnými tlačítky pro hlasového asistenta od Googlu, Netflix a Amzon Prime Video. Cena by měla začínat na necelých 50 dolarech (1 200 Kč bez DPH), i když tato částka se nejspíš týká Full HD varianty. Gearbest uvádí u modelu se 4K cenu 133 dolarů, která se zdá nesmyslně vysoká. Spíše je pravděpodobné, že ani samotný prodejce zatím přesnou částku, proto raději zvolil vyšší cenu.
 
Nejasnosti zatím panují i ohledně uvedení na trh. Podle Gearbestu by měl Mi TV Stick zamířit k zákazníkům již příští týden, zatímco jiní obchodníci uvádějí až druhou polovinu července.
 
Zdroj: Gizmochina.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik