Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi Mi TV Stick o sobě dává znovu vědět, přijde ve dvou verzích

22.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Zařízení Xiaomi Mi TV Stick s Android TV se v posledních dnech opět objevilo na internetu. Kromě evropské certifikační databáze novinku odhalily také e -shopy, kde jsme se dozvěděli o dvou variantách. Rozlišení 4K bude podporovat jen jedna.
Mnozí fanoušci Xiaomi již několik měsíců netrpělivě vyhlížejí multimédiální přehrávač Mi TV Stick, který by měl nabídnout podobné funkce jako populární Mi TV Box S, ale v kompaktnějším provedení a za dostupnější cenu. V uplynulých dnech se na internetu opět objevily zmínky o novém zařízení, a to hned z několika zdrojů. Můžeme to považovat za náznak, že oficiální představení a především zahájení prodeje je skutečně blízko. První zmínka pochází z databáze organizace European Economic Community (EEC), která certifikuje produkty pro evropský trh. Mi TV Stick se v certifikaci objevil pod modelovým označením MDZ-24-AA.
 
 
Jak ovšem prozradila nabídka několika čínských e-shopů, zákazníci budou mít na výběr ze dvou variant nového streamovacího zařízení. Zatímco obchody Gearbest.com a Powerplanetonline.com zařadily do nabídky verzi se 4K rozlišením, na tržišti AliExpress.com byla nalezena verze podporující jen videa ve Full HD. A patrně nepůjde o jediný rozdíl, který mezi oběma modely najdeme. Vyšší varianta Mi TV Stick patrně dostane do vínku čtyřjádrový procesor Amlogic S905Y2, 2GB RAM a konektor USB Type-C. V případě levnější varianty je očekáván také čtyřjádrový, ale nejspíš o něco slabší procesor (konkrétní označení není uvedeno), 1GB RAM a microUSB.
 
 
Oba modely budou údajně vybaveny 8GB úložištěm a operačním systémem Android TV 9.0. Chybět by neměl ani výstup HDMI 2.0a, dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.2 nebo kompatibilita se zvukovými formáty jako Dolby Audio a DTS Surround. V základním balení se nejspíš bude nacházet dálkový ovladač s Bluetooth a samostatnými tlačítky pro hlasového asistenta od Googlu, Netflix a Amzon Prime Video. Cena by měla začínat na necelých 50 dolarech (1 200 Kč bez DPH), i když tato částka se nejspíš týká Full HD varianty. Gearbest uvádí u modelu se 4K cenu 133 dolarů, která se zdá nesmyslně vysoká. Spíše je pravděpodobné, že ani samotný prodejce zatím přesnou částku, proto raději zvolil vyšší cenu.
 
Nejasnosti zatím panují i ohledně uvedení na trh. Podle Gearbestu by měl Mi TV Stick zamířit k zákazníkům již příští týden, zatímco jiní obchodníci uvádějí až druhou polovinu července.
 
Zdroj: Gizmochina.com (1, 2)