Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách

16.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
Xiaomi na trhu nejdříve uspělo díky smartphonům s velmi dobrým poměrem cena/výbava. A později stejnou strategii zkusilo v kategorii televizorů. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a v současné době patří Xiaomi mezi deset největších výrobců televizí na světě. Dalším důkazem, že Xiaomi umí i za nízkou cenu nabídnout solidní produkty, potvrzuje nová série Mi TV EA 2022, která byla představena v Číně. Označení může být matoucí, neboť číslovka 2022 by mohla evokovat letopočet, ačkoliv se na trh dostane ještě v dubnu 2021. Pojďme se ovšem raději podívat, co nové televize nabídnou a kolik vlastně stojí.
 
 
Výrobce slibuje kvalitně zpracované tělo z kovu, které by mělo být standardem mnohem dražších modelů. Ještě zajímavější jsou velmi tenké rámečky okolo obrazovky. Pokud Xiaomi na oficiálních renderech nic nepřikrášlilo. jedná se o opravdu parádní práci, protože takhle tenké rámečky jsme u cenově dostupných televizí nejspíš neviděli. K dispozici bude hned sedm úhlopříček: 32" s rozlišením 1366 x 768 pixelů (HD Ready), 40" a 43" s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) nebo 50", 55", 65" a 75" s rozlišením 3840 x 2160 pixelů (4K). Ve všech případech byly použity standardní 60Hz panely s LED podsvícením.
 
 
Televizory používají uživatelské rozhraní MIUI for TV 3.0. které běží na Androidu (mimo Čínu výrobce používá certifikovaný Android TV). Kvůli ceně se ovšem muselo někde šetřit, proto je operační systém poháněn poměrně slabým hardwarem. Ani konektivitou televizory nijak neuchvátí. Kromě jednopásmového Wi-Fi a Bluetooth je k dispozici třeba dvojice portů HDMI, z nichž jeden podporuje ARC. Konkrétní verzi standardu sice výrobce neuvádí, ale na HDMI 2.1 jistě zapomeňte.
 
Podle úhlopříčky se bude cena pohybovat od 999 do 4 999 juanů. Po přepočtu na české koruny to znamená zhruba 3 300 až 16 600 Kč bez DPH. Televizory ze série Mi TV EA 2022 se začnou prodávat ve druhé polovině dubna. Zatím byla dostupnost potvrzena jen na čínském trhu. Připomeňme, že Xiaomi některé své modely nabízí také v Evropě – naposledy uvedla Mi TV Q1 s technologií QLED.