Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Warhammer 40,000 zamíří na Amazon s Henry Cavillem

19.12.2022, Milan Šurkala, aktualita
Warhammer 40,000 zamíří na Amazon s Henry Cavillem
Henry Cavill je nejen známý herec, ale také milovník klasických počítačových her, počítačů i komiksů. Do seriálové podoby už přetavil Zaklínače, filmově to byl Superman a nyní bude při vytváření seriálového Warhammeru 40,000.
Streamovací služba Amazon Prime bude mít další argument, proč si předplatit právě tuto službu. Se svým dalším projektem tu zamíří Henry Cavill, kterého známe např. z Netflixu z role seriálového Zaklínače. Tam ale po třech sezónách skončil a nahradí ho Liam Hemsworth. To mu mělo umožnit věnovat se natáčení dalšího dílu filmového Supermana, to ale nakonec moc dobře nedopadlo. Šéf DC Universe, James Gunn, se totiž nechal slyšet jen pár dní poté, co Cavill oznámil konec se Zaklínačem, že DCU nehodlá pokračovat v dalším filmu o Supermanovi s Cavillem, ale že se chce soustředit na mladší období života Clarka Kenta. Pro Cavilla tak není ve filmu místo.
 
 
To si ale našel někde jinde. Jako velký počítačový a herní fanoušek miluje spoustu klasických her a mezi nimi je i Warhammer 40,000. A právě prostředí tohoto světa se stane základem nové série na streamovací službě Amazon Prime. Ta už si vyjednala licenci od majitele autorských práv, společnosti Games Workshop (GAW). Cavill se k celé záležitosti vyjádřil tak, že Warhammer miloval už od dětských let, což dělá tuto příležitost hodně významnou, je to pro něj čest, ale také velká zodpovědnost. Na sérii bude vedle Cavilla, GAW a Amazon Studios spolupracovat také společnost Vertigo Entertainment. Kdy se objeví první plody této spolupráce, to zatím těžko tušit. Projekt je v úplně počínajících fázích, ostatně se teprve jen začal hledat někdo, kdo sérii napíše.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.