Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K

Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
, , aktualita
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
K oblíbeným
reklama
Amazon Fire TV Stick je velmi kompaktní zařízení, které umožňuje přidat chytré funkce jakémukoliv televizoru. I díky příznivé ceně si zařízení získalo velkou popularitu, a to především na domácím americkém trhu. Série Fire TV používá i vlastní uživatelské rozhraní Fire OS, které je založeno na Androidu. Amazon ovšem využívá open source licenci tohoto operačního systému, který si přetváří podle sebe. Zcela tak chybí Obchod Play a další služby od Googlu, které Amazon nahradil svými alternativami včetně katalogu aplikací Amazon App Store. Aplikace sice lze instalovat i dalšími způsoby, ale ne všechny fungují kvůli absenci Služeb Google Play. A potom je tady také otázka preferencí – ne každému se může Fire OS zamlouvat.
 
 
S řešením přišel jeden z členů komunitního fóra XDA Developers, který úspěšně portoval Android TV na Fire TV Stick z roku 2018. Nutno podotknout, že se nejednalo o úplně snadné řešení, protože Google si svůj operační systém pro chytré televize úzkostlivě hlídá a poskytuje jej pouze pro licencovaná zařízení. K instalaci budete potřebovat televizi či monitor, USB flash disk formátovaný na FAT32, klávesnici, myš a adaptér OTG. Postup není zcela snadný, proto by jej raději neměli zkoušet běžní uživatelé. Může se totiž stát, že během instalace dojde k nepředvídatelnému problému, který způsobí nefunkčnost zařízení.
 
Během portu vás čeká odemknutí bootloaderu, flashování recovery TWRP a stažení ROM, kterou zkopírujete na USB disk a spustíte pomocí TWRP. Jakmile zařízení naběhne po obnovení továrního nastavení, uvidíte uživatelské rozhraní z Android TV. Verze operačního systému ovšem zůstala na stařičkém Androidu 7.1.2 Nougat. Důležitou zprávou je, že systém funguje stabilně a k dispozici jsou funkce jako Obchod Play, Služby Google Play, Widevine DRM (pro přehrávání autorsky chráněného obsahu), přehrávač Kodi nebo zrcadlení obrazovky. Zároveň uživatel nepřijde ani o aplikaci Fire TV nebo hlasovou asistentku Alexa. Naopak chybí Asistent od Googlu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala