Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K

Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
, , aktualita
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
K oblíbeným
reklama
Amazon Fire TV Stick je velmi kompaktní zařízení, které umožňuje přidat chytré funkce jakémukoliv televizoru. I díky příznivé ceně si zařízení získalo velkou popularitu, a to především na domácím americkém trhu. Série Fire TV používá i vlastní uživatelské rozhraní Fire OS, které je založeno na Androidu. Amazon ovšem využívá open source licenci tohoto operačního systému, který si přetváří podle sebe. Zcela tak chybí Obchod Play a další služby od Googlu, které Amazon nahradil svými alternativami včetně katalogu aplikací Amazon App Store. Aplikace sice lze instalovat i dalšími způsoby, ale ne všechny fungují kvůli absenci Služeb Google Play. A potom je tady také otázka preferencí – ne každému se může Fire OS zamlouvat.
 
 
S řešením přišel jeden z členů komunitního fóra XDA Developers, který úspěšně portoval Android TV na Fire TV Stick z roku 2018. Nutno podotknout, že se nejednalo o úplně snadné řešení, protože Google si svůj operační systém pro chytré televize úzkostlivě hlídá a poskytuje jej pouze pro licencovaná zařízení. K instalaci budete potřebovat televizi či monitor, USB flash disk formátovaný na FAT32, klávesnici, myš a adaptér OTG. Postup není zcela snadný, proto by jej raději neměli zkoušet běžní uživatelé. Může se totiž stát, že během instalace dojde k nepředvídatelnému problému, který způsobí nefunkčnost zařízení.
 
Během portu vás čeká odemknutí bootloaderu, flashování recovery TWRP a stažení ROM, kterou zkopírujete na USB disk a spustíte pomocí TWRP. Jakmile zařízení naběhne po obnovení továrního nastavení, uvidíte uživatelské rozhraní z Android TV. Verze operačního systému ovšem zůstala na stařičkém Androidu 7.1.2 Nougat. Důležitou zprávou je, že systém funguje stabilně a k dispozici jsou funkce jako Obchod Play, Služby Google Play, Widevine DRM (pro přehrávání autorsky chráněného obsahu), přehrávač Kodi nebo zrcadlení obrazovky. Zároveň uživatel nepřijde ani o aplikaci Fire TV nebo hlasovou asistentku Alexa. Naopak chybí Asistent od Googlu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik