Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K

Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
, , aktualita
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
K oblíbeným
reklama
Amazon Fire TV Stick je velmi kompaktní zařízení, které umožňuje přidat chytré funkce jakémukoliv televizoru. I díky příznivé ceně si zařízení získalo velkou popularitu, a to především na domácím americkém trhu. Série Fire TV používá i vlastní uživatelské rozhraní Fire OS, které je založeno na Androidu. Amazon ovšem využívá open source licenci tohoto operačního systému, který si přetváří podle sebe. Zcela tak chybí Obchod Play a další služby od Googlu, které Amazon nahradil svými alternativami včetně katalogu aplikací Amazon App Store. Aplikace sice lze instalovat i dalšími způsoby, ale ne všechny fungují kvůli absenci Služeb Google Play. A potom je tady také otázka preferencí – ne každému se může Fire OS zamlouvat.
 
 
S řešením přišel jeden z členů komunitního fóra XDA Developers, který úspěšně portoval Android TV na Fire TV Stick z roku 2018. Nutno podotknout, že se nejednalo o úplně snadné řešení, protože Google si svůj operační systém pro chytré televize úzkostlivě hlídá a poskytuje jej pouze pro licencovaná zařízení. K instalaci budete potřebovat televizi či monitor, USB flash disk formátovaný na FAT32, klávesnici, myš a adaptér OTG. Postup není zcela snadný, proto by jej raději neměli zkoušet běžní uživatelé. Může se totiž stát, že během instalace dojde k nepředvídatelnému problému, který způsobí nefunkčnost zařízení.
 
Během portu vás čeká odemknutí bootloaderu, flashování recovery TWRP a stažení ROM, kterou zkopírujete na USB disk a spustíte pomocí TWRP. Jakmile zařízení naběhne po obnovení továrního nastavení, uvidíte uživatelské rozhraní z Android TV. Verze operačního systému ovšem zůstala na stařičkém Androidu 7.1.2 Nougat. Důležitou zprávou je, že systém funguje stabilně a k dispozici jsou funkce jako Obchod Play, Služby Google Play, Widevine DRM (pro přehrávání autorsky chráněného obsahu), přehrávač Kodi nebo zrcadlení obrazovky. Zároveň uživatel nepřijde ani o aplikaci Fire TV nebo hlasovou asistentku Alexa. Naopak chybí Asistent od Googlu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik