Kodi 19.0 Matrix je konečně tady. Vylepšuje přehrávání i doplňky

Kodi 19.0 Matrix je konečně tady. Vylepšuje přehrávání i doplňky
, , aktualita
Po dlouhých měsících práce vývojáři vydali open-source přehrávač Kodi 19 s přezdívkou Matrix. K dispozici je řada novinek týkající se přehrávání i uživatelského rozhraní, zásadní změnou na pozadí potom prošly doplňky.
K oblíbeným
reklama
Kodi se pro mnoho uživatelů stal synonymem multimediálního přehrávače. Díky dostupnosti pro nejrůznější platformy, open-source licenci a široké nabídce funkcí, kterou dále rozšiřují doplňky třetích stran. Fanoušci proto netrpělivě vyhlíželi další velkou aktualizaci. V srpnu 2020 oznámili vývojáři první veřejně dostupné sestavení přehrávače Kodi 19 Matrix, které následovaly další vydání alpha, beta a RC. Po 5 500 modifikovaných souborech a 600 tisících řádcích přidaného kódu, na kterém se podílelo skoro pět desítek vývojářů, konečně přichází dlouho očekávané stabilní sestavení. Kodi 19 s kódovým označením Matrix je konečně venku.
 
 
Kromě úvodní obrazovky ve stylu filmového Matrixu se v aplikaci odehrálo i několik dalších designových změn. Změny najdete především na přehrávací obrazovce pro hudbu, ale k dispozici je také nové zobrazení metadat, upravené seznamy skladeb, nové zobrazení právě přehrávané skladby nebo vylepšení obrázků alb i obrazových souborů. Kodi nyní také zvládne softwarové dekódování AV1, přehrávání HLG a HDR10 ve Windows 10, HDR10 a Dolby Vision HDR na Androidu i další novinky, které závisí také na vašem hardwaru.
 
V případě hudebních videí nyní Kodi zvládne zobrazit související informace o albu a umělci z hudební knihovny. K dispozici jsou nové funkce seskupování videí podle umělců a další užitečné drobnosti. V případě her bylo zlepšena kvalita zobrazení pixelartových titulů, iOS získává podporu Bluetooth ovladačů včetně gamepadu pro Xbox a PlayStation. Vývojáři neopomněli ani titulky, které prošly několika drobnými vylepšení, jako je oprava překryvu časových razítek, možnost nastavení tmavě šedé barvy a neprůhlednosti titulků.
 
Pokud Kodi používáte pro živé sledování a nahrávání (PVR), potěší vás vylepšení výkonu i plejáda nových funkcí, mezi které patří připomenutí PVR, widgety domovské obrazovky, vylepšení správce skupin a kanálů, značky New/Live/Finale/Premiere pro lepši orientaci nebo číslování a třídění kanálů. Nejzásadnější změnou na pozadí je přechod na Python 3 pro doplňky. Vývojáři třetích stran měli snad dostatek času upravit své doplňky tak, aby fungovaly i v nové verzi Kodi. Došlo také k vylepšení zabezpečení v souvislosti s doplňky.
 
Kodi 19 Matrix je dostupný pro všechny podporované platformy: Android, Linux, Mac OS X, iOS, tvOS a Windows. Proti minulé verzi přibyla podpora tvOS, ale naopak nejsou podporována 32bitová zařízení s iOS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář