Kodi 19.0 Matrix je konečně tady. Vylepšuje přehrávání i doplňky

Kodi 19.0 Matrix je konečně tady. Vylepšuje přehrávání i doplňky
, , aktualita
Po dlouhých měsících práce vývojáři vydali open-source přehrávač Kodi 19 s přezdívkou Matrix. K dispozici je řada novinek týkající se přehrávání i uživatelského rozhraní, zásadní změnou na pozadí potom prošly doplňky.
K oblíbeným
reklama
Kodi se pro mnoho uživatelů stal synonymem multimediálního přehrávače. Díky dostupnosti pro nejrůznější platformy, open-source licenci a široké nabídce funkcí, kterou dále rozšiřují doplňky třetích stran. Fanoušci proto netrpělivě vyhlíželi další velkou aktualizaci. V srpnu 2020 oznámili vývojáři první veřejně dostupné sestavení přehrávače Kodi 19 Matrix, které následovaly další vydání alpha, beta a RC. Po 5 500 modifikovaných souborech a 600 tisících řádcích přidaného kódu, na kterém se podílelo skoro pět desítek vývojářů, konečně přichází dlouho očekávané stabilní sestavení. Kodi 19 s kódovým označením Matrix je konečně venku.
 
 
Kromě úvodní obrazovky ve stylu filmového Matrixu se v aplikaci odehrálo i několik dalších designových změn. Změny najdete především na přehrávací obrazovce pro hudbu, ale k dispozici je také nové zobrazení metadat, upravené seznamy skladeb, nové zobrazení právě přehrávané skladby nebo vylepšení obrázků alb i obrazových souborů. Kodi nyní také zvládne softwarové dekódování AV1, přehrávání HLG a HDR10 ve Windows 10, HDR10 a Dolby Vision HDR na Androidu i další novinky, které závisí také na vašem hardwaru.
 
V případě hudebních videí nyní Kodi zvládne zobrazit související informace o albu a umělci z hudební knihovny. K dispozici jsou nové funkce seskupování videí podle umělců a další užitečné drobnosti. V případě her bylo zlepšena kvalita zobrazení pixelartových titulů, iOS získává podporu Bluetooth ovladačů včetně gamepadu pro Xbox a PlayStation. Vývojáři neopomněli ani titulky, které prošly několika drobnými vylepšení, jako je oprava překryvu časových razítek, možnost nastavení tmavě šedé barvy a neprůhlednosti titulků.
 
Pokud Kodi používáte pro živé sledování a nahrávání (PVR), potěší vás vylepšení výkonu i plejáda nových funkcí, mezi které patří připomenutí PVR, widgety domovské obrazovky, vylepšení správce skupin a kanálů, značky New/Live/Finale/Premiere pro lepši orientaci nebo číslování a třídění kanálů. Nejzásadnější změnou na pozadí je přechod na Python 3 pro doplňky. Vývojáři třetích stran měli snad dostatek času upravit své doplňky tak, aby fungovaly i v nové verzi Kodi. Došlo také k vylepšení zabezpečení v souvislosti s doplňky.
 
Kodi 19 Matrix je dostupný pro všechny podporované platformy: Android, Linux, Mac OS X, iOS, tvOS a Windows. Proti minulé verzi přibyla podpora tvOS, ale naopak nejsou podporována 32bitová zařízení s iOS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala